Gamrot vs. Ferreira w oktagonie UFC! Czy Polak odniesie kolejne zwycięstwo?

gamrot vs ferreira

To będzie niezwykle istotny dla polskiego wojownika UFC pojedynek. Jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy w dotychczasowej karierze. Mateusz Gamrot zmierzy się na nadchodzącej gali UFC Fight Night z Brazylijczykiem Carlosem Diego Ferreirą. Kto jest faworytem tego pojedynku. Zobacz naszą analizę i typy bukmacherskie.

Mateusz Gamrot vs. Carlos Diego Ferreira. Typy bukmacherskie

Mateusz Gamrot zwycięzcą walki 1,55 Polak jest na fali wznoszącej, a także ma lepszy bilans w MMA od swojego najbliższego rywala.

Tylko jednej porażki w swojej karierze doznał – jak do tej pory – Mateusz Gamrot. Polak, według ekspertów zajmujących się wszechstylową walką wręcz, wkracza obecnie w najlepszy okres w swojej karierze. W przeciwieństwie do swojego rywala, który – tak się przynajmniej wydaje – najlepsze lata ma już za sobą. Niebagatelne znaczenie w tej walce może mieć różnica wieku.

Nasz wojownik jest sześć lat młodszy od rywala, co musi świadczyć o lepszym przygotowaniu kondycyjnym. Ponadto Gamrot, zawsze świetny w parterze, mocno poprawił stójkę, która jest groźną bronią jego rywala.

Sprawdź kursy na sporty walki w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na 13.12.

Carlos Diego Ferreira. Kim jest rywal Mateusza Gamrota?

36-letni, o 5 lat starszy od Polaka, Carlos Diego Ferreira, to kolejny ze znakomitych brazylijskich wojowników MMA. Na arenach tej dyscypliny sportu debiutował w 2011 roku i po 9 kolejnych zwycięstwach, w 2014 roku, został zawodnikiem UFC. Wprawdzie nigdy nie było mu dane walczyć o mistrzowski pas, ale uchodzi od wielu lat za bardzo solidnego, twardego i trudnego do pokonania zawodnika. W trakcie całej swej kariery w MMA stoczył 21 walk. Wygrał 17, przegrał 4. Jego bilans tylko w UFC, to 8 zwycięstw i 4 porażki.

Obecnie Ferreira jest sklasyfikowany na 11 miejscu w rankingu kategorii lekkiej, podczas gdy Mateusza Gamrota nie ma aktualnie w czołowej piętnastce. Przypomnijmy, że niebawem, 12 grudnia, dojdzie do mistrzowskiej walki w tej dywizji, w której Charles Oliveira zmierzy się z Dustinem Poirerer. Z drugim z wymienionych najbliższy rywal Mateusza Gamrota walczył w 2015 roku. Przegrał przez nokaut.

Carlos Diego Ferreira. Pięć ostatnich walk

8.05.2021Gregor Gillespie (USA)Przegrana przez TKO
6.02.2021Beneil Dariush (USA)Przegrana przez decyzję
18.01.2020Anthony Pettis (USA)Wygrana przez poddanie
7.09.2019Majrbiek Tajsumow (Austria)Wygrana przez decyzję
23.02.2019Rustam Chabiłow (Rosja)Wygrana przez decyzję

Na początku 2020, po wygraniu sześciu walk z rzędu i efektownym poddaniu Anthony’ego Pettisa, Carlos Diego Ferreira był bardzo bliski wymarzonej walki o tytuł mistrza UFC w wadze lekkiej. Ale z powodu pandemii koronawirusa na kolejną walkę musiał czekać ponad rok. Zmierzył się w niej z pochodzącym z Iranu Beneilem Dariushem, który na liście rankingowej wagi lekkiej UFC zajmuje obecnie czwarte miejsce.

Dla obu zawodników była to niezwykle ważna walka, która zakończyła się niejednogłośnym zwycięstwem Dariusha. Ferreira był niepocieszony, a na dodatek przegrał kolejny pojedynek. Walka z Gregorem Gillespie’m odbyła się w limicie umownym, bo Brazylijczyk nie zrobił wagi. Nie był to pierwszy taki przypadek w jego karierze.

Kim jest Mateusz Gamrot?

Mateusz Gamrot, który swoją przygodę ze sportami walki rozpoczynał od zapasów, karierę MMA rozpoczynał w 2012 roku, w organizacji XFS. Po trzech stoczonych w niej walkach został zawodnikiem KSW i śmiało można stwierdzić, że zasłużył na miano legendy najlepszej organizacji mieszanych sztuk walki w Europie. Kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa, zdobywając, a następnie kilka razy broniąc pasa mistrza KSW w kategorii lekkiej. Do historii przeszły m.in. jego trzy pojedynki z Normanem Parke. W pierwszym z nich wygrał, a w drugi został za nieodbyty. Polak nieumyślnie włożył palce w oczy północnoirlandzkiego rywala.

Po taj walce „Gamer”, bo takie pseudonim nosi wojownik urodzony w Bielsku-Białej, stoczył jeszcze cztery pojedynki KSW. Zdobywając m.in. pas mistrza w kategorii piórkowej. W 2020 roku, po pokonaniu Mariana Ziółkowskiego, okazało się, że KSW jest dla Polaka za ciasna.

Wówczas, jesienią 2020 roku, pojawiła się oferta życia, w postaci kontraktu z UFC, czyli najmocniejszą organizacją wszechstylowej walki wręcz na świecie. Nasz zawodnik nie mógł odrzucić takiej propozycji, a pojedynek z Carlosem Diego Ferreirą będzie dla niego czwartą walką dla Ultimate Fighting Championship. Łącznie w MMA Gamrto stoczył 21 walk. 19 wygrał, 1 przegrał, a 1 została uznana za nieodbytą.

Mateusz Gamrot. Pięć ostatnich walk

17.07.2021Jeremy Stephens (USA)Wygrana przez poddanie
10.04.2021Scott Holtzmann (USA)Wygrana przez KO
17.10.2020Guram Kutateladze (Gruzja)Przegrana przez decyzję
29.08.2020Marian Ziółkowski (Polska)Wygrana przez decyzję
17.07.2020Norman Parke (Irlandia Płn)Wygrana przez TKO

W październiku 2020 roku Mateusz Gamrot zadebiutował w UFC walką z Gruzinem Guramem Kutateladze. To był wyrównany pojedynek, ale sędziowie dali niejednogłośnie zwycięstwo rywalowi naszego zawodnika. Pojedynek ten został uznany walką wieczoru. W kolejnym starciu „Gamer” znokautował Scotta Holtzmana i został nagrodzony za występ wieczoru.

W ostatnim pojedynku, w lipcu tego roku, 31-latek zmierzył się z niezwykle doświadczonym Jeremy’m Stephensem. Wygrał przez tzw. „kimurę” i było to najszybsze zwycięstwo dzięki tej technice w historii UFC! Polak spędził w oktagonie 65 sekund i znów został nagrodzony za występ wieczoru.

Kiedy i gdzie odbędzie się walka Gamrot vs. Ferreira?

Sobota, 18 grudnia, Gala UFC Fight Night: Lewis vs. Daukaus, UFC Apex, Enterprise, Nevada.

Kto faworytem walki?

Faworytem pojedynku jest Mateusz Gamrot. Kurs na zwycięstwo polskiego wojownika w zakładach bukmacherskich STS wynosi 1,40. Stawka na wygraną Ferreiry, to 2,96 (w dniu 26.11)

Gdzie oglądać walkę Gamrot vs. Ferreira?

Jak na razie nie ma informacji o tym, który z polskich nadawców przeprowadzi bezpośrednią transmisję z gali z udziałem Mateusza Gamrota. Prawdopodobnie walkę będzie można obejrzeć na antenach Polsatu Sport.

Tags: