Kto wygra mecze 3. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi?

typy trzecia kolejka zuzlowa ekstraliga

Przed nami trzecia kolejka żużlowej PGE Ekstraligi. Mecze zaplanowane na 16 i 18 kwietnia z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych zostały przełożone na 24 i 25 kwietnia. Przedstawiamy pełen terminarz, analizę dotychczasowych wyników poszczególnych drużyn i nasze typy na najbliższe spotkania.

Terminarz 3. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi

Unia Leszno – Apator Toruń

  • 24.04. 18:00 (transmisja w Eleven Sports 1)

Włókniarz Częstochowa – Falubaz Zielona Góra

  • 24.04. 20:30 (transmisja w Eleven Sports 1)

GKM Grudziądz – Stal Gorzów

  • 25.04. 16:30 (transmisja w nSport+)

Motor Lublin – Sparta Wrocław

  • 25.04. 19:15 (transmisja w nSport+)

Unia Leszno vs Apator Toruń. Typy

Unia Leszno

Mistrzowie Polski w niedzielę 11 kwietnia powetowali sobie porażkę z pierwszej kolejki ze Stalą Gorzów i pokonali w Częstochowie Włókniarza 49:41. Tylko na początku meczu pachniało kolejną sensacją, bo w pierwszych wyścigach gospodarze uzbierali więcej punktów. Ale gdy już leszczynianie dopasowali ustawienia swoich motocykli do częstochowskiego toru, szybko odrobili straty i zaczęli powiększać swoją przewagę. Wprawdzie, zgodnie z oczekiwaniami, zawiedli w zespole Unii Leszno juniorzy, ale za to na wysokości zadania stanęli liderzy. Najwięcej punktów (13) zdobył Janusz Kołodziej, a po 10 – Jason Doyle i Piotr Pawlicki. Nieco słabszy dzień miał tylko Emil Sajfutdinow – 7 punktów.

Apator Toruń

Żużlowcy z Torunia mają po dwóch kolejkach PGE Ekstraligi idealnie równy bilans: jedno zwycięstwo, jedna porażka i po 90 punktów zdobytych i straconych. Na inaugurację pokonali na własnym torze Falubaz Zieloną Górę 51:39, a w piątek 9 kwietnia ulegli we Wrocławiu miejscowej Sparcie w takim samym stosunku. Nie pomogła dobra postawa Roberta Lamberta, który zdobył 11 punktów, ani braci Holderów i Pawła Przedpełskiego. Zawiedli tym razem bohaterowie pierwszego meczu z Falubazem – Adrian Miedziński i junior Krzysztof Lewandowski.

  • Nasz typ: Unia Leszno

Mistrzowie Polski otrząsnęli się już po porażce na inaugurację i nie powinni dać żadnych szans torunianom.

Włókniarz Częstochowa vs Falubaz Zielona Góra. Typy

Włókniarz Częstochowa

Częstochowianie w niedzielę 11 kwietnia dopiero zainaugurowali sezon PGE Ekstraligi i od razu zostali wsadzeni na wysokiego konia – mistrzów Polski z Unii Leszno. Po pierwszych wyścigach wyglądało na to, że uda im się podjąć rękawicę, ale były to złudne nadzieje, bo gdy leszczynianie przystosowali się do toru w Częstochowie byli już poza zasięgiem gospodarzy. Jedynym żużlowcem Włókniarza, który potrafił walczyć z mistrzami Polski jak równy z równym, był Leon Madsen – zdobywca 14 punktów. Z dobrej strony pokazał się też junior – Jakub Miśkowiak (7 punktów).

Falubaz Zielona Góra

Drużyna z Zielonej Góry – podobnie jak Apator Toruń – ma po dwóch kolejkach wyrównany bilans zwycięstw i porażek oraz zdobytych i straconych punktów. Z tą różnicą, że Falubaz zaczął sezon od porażki (z Apatorem właśnie), a w piątek 9 kwietnia odkuł się za nią na żużlowcach GKM Grudziądz. Był to mecz, w którym pierwsze skrzypce grali weterani żużlowych torów. Po stronie gospodarzy był nim Piotr Protasiewicz – zdobywca 12 punktów. Dzielnie sekundowali mu: Patryk Dudek – 11 punktów i Max Fricke – 9 punktów. Trochę zawiódł tylko Matej Zagar, który dowiózł 7 punktów.

  • Nasz typ: Falubaz Zielona Góra

W poprzednim sezonie PGE Ekstraligi Włókniarz Częstochowa przegrał na własnym torze z Falubazem Zielona Góra i po tym co żużlowcy tego zespołu pokazali w niedzielę, typujemy powtórkę w sobotę 24 kwietnia.

zuzlowa ekstraliga trzecia kolejka typy
PressFocus // fot. Rafal Wlosek

Czytaj więcej: Praktyczny poradnik jak obstawiać żużel. Zwiększ szanse na wygraną u bukmachera!


GKM Grudziądz vs Stal Gorzów. Typy

GKM Grudziądz

Zespół z Grudziądza inauguracji sezonu w swoim wykonaniu z pewnością nie zaliczy do udanych. Porażka 39:51 z Falubazem Zielona Góra, a więc drużyną, która razem z GKM-em była wskazywana przez ekspertów jako jeden z kandydatów do spadku z PGE Ekstraligi, w ciemnych barwach rysuje przyszłość grudziądzan. W konfrontacji z żużlowcami Falubazu tylko weteran Nicki Pedersen dawał sobie radę. Choć „dawał sobie radę” to mało powiedziane, bo Duńczyk zdobył aż 16 punktów w sześciu wyścigach. Nie zawiódł także Przemysław Pawlicki, który zdobył dla GKM Grudziądz 10 punktów. Z pewnością więcej spodziewano się po debiutantach – Krzysztofie Kasprzaku i Norbercie Krakowiaku.

Stal Gorzów

Gorzowianie w niedzielę 11 kwietnia odnieśli już drugie zwycięstwo w nowym sezonie PGE Ekstraligi. Po tym jak w pierwszej kolejce pokonali obrońców tytułu – Unię w Lesznie, rozgromili na własnym torze Motor Lublin 52:38. Tak wysoki wynik to przede wszystkim zasługa znakomitej końcówki meczu w wykonaniu wicemistrzów Polski, którzy dwa z trzech ostatnich wyścigów wygrali w stosunku 5:1. Ponownie klasą dla siebie był mistrz świata Bartosz Zmarzlik, który tym razem zdobył komplet 15 punktów w pięciu wyścigach. Drugim bohaterem Stali Gorzów był w tym meczu Martin Vaculik (13 punktów), a solidną formę zaprezentowali także: Anders Thomsen (11 pkt.) i Szymon Woźniak (8 pkt.).

  • Nasz typ: Stal Gorzów

Gorzowianie mają w swoim składzie mistrza świata Bartosza Zmarzlika w znakomitej formie, a pozostali zawodnicy dzielnie go wspierają. Weteran Nicki Pedersen w składzie GKM Grudziądz to za mało, aby wygrać z wicemistrzami Polski.

Motor Lublin vs Sparta Wrocław. Typy

Motor Lublin

Drużyna z Lublina w niedzielę 11 kwietnia rozegrała swój pierwszy mecz w tym sezonie i nie będzie go miło wspominała, bo zakończył się on wysoką porażką (38:52) ze Stalą w Gorzowie, pomimo utrzymywania przez długi czas niewielkiej straty punktowej do gospodarzy. Było to możliwe głównie dzięki dobrej postawie trójki żużlowców z Lublina: Mikkela Michelsena (10 punktów), Jarosława Hampela (9) i Grigorija Łaguty (8). Szczególne słowa uznania należą się Hampelowi, który musiał być osłabiony po zakażeniu koronawirusem, a przez całą sytuację nie miał też możliwości przeprowadzenia wszystkich zaplanowanych treningów. Warto także zwrócić uwagę na udany debiut w PGE Ekstralidze juniora Mateusza Cierniaka, który wygrał swój pierwszy wyścig i w sumie zdobył 6 punktów.

Sparta Wrocław

Wrocławianie w piątek 9 kwietnia zainaugurowali nowy sezon Ekstraligi żużlowej, podejmując na własnym torze drużynę Apatora Toruń. Była to ze wszech miar udana inauguracja. Przede wszystkim Sparta odniosła wysokie zwycięstwo 51:39. Ale pozytywów było więcej niż tylko suchy wynik. Z udanego debiutu w barwach wrocławskiej ekipy mógł na przykład cieszyć się Artiom Łaguta, który do ogólnego dorobku punktowego drużyny dorzucił swoje 10 oczek. O jeden punkt więcej zdobył Maciej Janowski, a o dwa Tai Woffinden, więc nie zawiódł żaden z liderów. A dodatkowo pozostali żużlowcy Sparty też coś od siebie dodali. Można zatem powiedzieć, że aktualnie jest to drużyna bez słabych punktów.

  • Nasz typ: Sparta Wrocław

Wrocławianie dzięki pozyskaniu Artioma Łaguty mają teraz tak silny i szeroki skład, że śmiało mogą myśleć o rzuceniu rękawicy Unii Leszno i Stali Gorzów w walce o mistrzostwo Polski. Motor Lublin nie powinien więc stanowić dla nich trudnej przeszkody.

🏁 Sprawdź kursy na żużlową Ekstraligę! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj żużel w STS!

Adam Pisula

Tags: