17. kolejka siatkarskiej PlusLigi. Najciekawiej w sobotę!

17 kolejka siatkarskiej plusligi

W PlusLidze siatkarzy wreszcie rozegrana zostanie (jeśli nic się nie zmieni) pełna kolejka spotkań, bowiem wróciły już do gry drużyny objęte wcześniej kwarantanną. W weekendowym zestawie meczów najciekawiej zapowiada się sobota, kiedy to zagrają ze sobą drużyny z czołowej piątki ligowej tabeli: trzecia Skra Bełchatów podejmie wicelidera – Jastrzębski Węgiel, a piąty Projekt Warszawa będzie gościł lidera – ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Sprawdź nasze typy na wszystkie spotkania 17. kolejki!

Skra Bełchatów vs Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel wygra mecz1.50Mistrzowie Polski nie przegrali w PlusLidze ze Skrą od jedenastu spotkań, a w obecnym sezonie nie ponieśli porażki w siedmiu ostatnich meczach ligowych.

Bełchatowianie w PlusLidze wygrali pięć ostatnich meczów i w tabeli zajmują trzecie miejsce, z czterema porażkami na swoim koncie. Passa ligowych zwycięstw jastrzębian jest trochę dłuższa, bo wynosi siedem spotkań. „Pomarańczowi” są też wyżej od Skry w tabeli o jedno oczko, z jedną porażką mniej. To, co łączy obie drużyny, to fakt, że ostatniej porażki w PlusLidze doznały przeciwko Warcie Zawiercie.

Ogólny bilans bezpośrednich spotkań ligowych obu zespołów jest korzystniejszy dla Skry, która wygrała 47 z 77 takich meczów. Ale ostatnie sezony PlusLigi to zdecydowana dominacja Jastrzębskiego Węgla, który wygrał jedenaście ostatnich meczów ligowych z bełchatowianami, włącznie ze spotkaniem pierwszej rundy obecnego sezonu.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Sobota 22.01.2022, godz. 14:45
 • Polsat Sport

Projekt Warszawa vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA wygra mecz1.22Wicemistrzowie Polski są w obecnym sezonie niepokonani w PlusLidze, mają też lepszy bilans meczów z warszawskim zespołem.

Warszawianie w środę wrócili do gry po kwarantannie, pokonując w Pucharze Polski 3:1 LUK Lublin. Był to dopiero drugi mecz Projektu w 2022 roku, od niespodziewanej porażki w PlusLidze z Czarnymi Radom 3 stycznia we własnej hali. Kędzierzynianie z kolei mają już za sobą cztery tegoroczne spotkania, bo oprócz wygranych dwóch ligowych i jednego w Pucharze Polski, także przegrany w Lidze Mistrzów z Cucine Lube Civitanova. W PlusLidze ZAKSA jest za to nadal niepokonana – od piętnastu meczów.

Bilans wzajemnych spotkań Projektu i ZAKSY w PlusLidze jest lepszy dla wicemistrzów Polski, którzy wygrali 44 z 53 spotkań ze stołeczną drużyną. Kędzierzynianie wygrali też ostatni mecz jesienią ubiegłego roku w Hali Azoty, choć po zaciętej walce i pięciu setach.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Sobota 22.01.2022, godz. 17:30
 • Polsat Sport

Resovia Rzeszów vs Stal Nysa

Resovia wygra mecz1.05Zespół z Rzeszowa jest lepszy od Stali zarówno w obecnym sezonie PlusLigi, jak i w bilansie bezpośrednich spotkań.

Rzeszowianie, po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu, zostali zatrzymani w ostatniej kolejce PlusLigi w Jastrzębiu. Była to już ósma porażka Resovii w obecnym sezonie. Stal Nysa ma tych porażek o wiele więcej (15) i zasłużenie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Nieco na osłodę swoim kibicom siatkarze z Nysy wygrali w czwartek w Radomiu z Czarnymi w ramach Pucharu Polski.

Obie drużyny rozegrały pomiędzy sobą pięć meczów w PlusLidze, a cztery z nich zakończyły się zwycięstwem Resovii, która wygrała także w pierwszej rundzie obecnego sezonu w Nysie.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Sobota 22.01.2022, godz. 20:30
 • Polsat Sport

Warta Zawiercie vs AZS Olsztyn

Warta wygra mecz1.12Zawiercianie są wyżej w tabeli PlusLigi i mają lepszy bilans wzajemnych spotkań z olsztynianami.

„Jurajscy Rycerze” przegrali w poprzedniej kolejce PlusLigi z GKS-em w Katowicach, co było o tyle niespodziewane, że pięć poprzednich spotkań ligowych z rzędu wygrali. W sumie Warta ma już na swoim koncie cztery porażki w obecnym sezonie i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. O trzy pozycje niżej plasuje się zespół z Olsztyna, który dla odmiany przełamał w ostatniej kolejce serię pięciu kolejnych porażek, pokonując u siebie Ślepsk Malow Suwałki.

W ogólnym bilansie wzajemnych spotkań obu drużyn lepsza jest Warta Zawiercie, która wygrała siedem z dziewięciu rozegranych meczów. Ale w obecnym sezonie na razie górą są olsztynianie, którzy pokonali jesienią „Jurajskich Rycerzy” 3:0.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Niedziela 23.01.2022, godz. 14:45
 • Polsat Sport

Ślepsk Malow Suwałki vs Cuprum Lubin

Cuprum wygra mecz2.10Lubinianie wygrali ostatni mecz ze Ślepskiem i są wyżej w ligowej tabeli.

Przedostatnia w tabeli ekipa z Suwałk przegrała w ostatniej kolejce z AZS-em Olsztyn i była to jej trzecia z rzędu, a dwunasta w sumie porażka w obecnym sezonie PlusLigi. Po raz ostatni Ślepsk Malow wygrał z Treflem Gdańsk 19 grudnia. Ten sam zespół pokonali w ostatniej kolejce siatkarze z Lubina, a było to tym cenniejsze zwycięstwo, że odniesione zostało po czterech kolejnych porażkach. Cuprum z czterema zwycięstwami i jedenastoma porażkami zajmuje w tabeli pozycję 10.

W bilansie bezpośrednich spotkań minimalnie lepsze jest Cuprum Lubin, które wygrało trzy z pięciu takich meczów. Decydujące okazało się ostatnie starcie pomiędzy tymi drużynami, do którego doszło jesienią w Lubinie, wygrane przez gospodarzy 3:0.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Niedziela 23.01.2022, godz. 17:30
 • Polsat Sport

Czytaj także:


GKS Katowice vs LUK Lublin

GKS wygra mecz1.45GKS poradził sobie ostatnio z bardzo groźną drużyną Warty Zawiercie, więc powinien pokonać także beniaminka z Lublina.

Katowiczanie grają ostatnio „w kratkę”, zwycięstwa przeplatając porażkami. W czterech ostatnich kolejkach PlusLigi GKS przegrał ze Skrą Bełchatów i Resovią Rzeszów, a wygrał z Treflem Gdańsk i Wartą Zawiercie. Po rozegraniu 15 meczów śląski zespół jest na ósmym miejscu w tabeli. Tuż za nim znajduje się LUK Lublin z taką samą ilością zwycięstw i punktów, ale z jednym meczem rozegranym więcej.

Obie drużyny zagrały ze sobą w PlusLidze tylko raz, w pierwszej rundzie obecnego sezonu. Beniaminek z Lublina wygrał u siebie 3:0.

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Poniedziałek 24.01.2022, godz. 17:30
 • Polsat Sport

Trefl Gdańsk vs Czarni Radom

Trefl wygra mecz1.30Gdańszczanie są w słabej formie, ale powinni pokonać u siebie jeszcze bardziej osłabionych kwarantanną gości.

Gdańszczanie zdają się być na równi pochyłej. Nie dość, że słabo rozpoczęli obecny sezon PlusLigi, to czterema ostatnimi ligowymi porażkami z rzędu jeszcze pogorszyli swoją i tak już kiepską sytuację. Obecnie zajmują dopiero dwunastą pozycję w tabeli i są niżej o jedno oczko od swoich najbliższych rywali z Radomia. Czarni z kolei dopiero co wrócili do gry po kwarantannie, przegrywając w czwartek ze Stalą Nysa w Pucharze Polski, ale ostatni mecz ligowy dość sensacyjnie wygrali (3:2 w Warszawie).

Trefl Gdańsk jest minimalnie lepszy od Czarnych Radom w bilansie bezpośrednich spotkań ligowych. Na 19 meczów wygrał dziesięć, ale w ostatnim starciu jesienią ubiegłego roku w Radomiu lepsi byli Czarni (3:1).

Kiedy i gdzie oglądać mecz?

 • Poniedziałek 24.01.2022, godz. 20:30
 • Polsat Sport

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 21.01.2022.

Tags: