Żużlowa Grand Prix w Lublinie. Polacy znów powalczą o zwycięstwo?

gp lublin typy zuzel

W piątek i sobotę żużlowy tor w Lublinie po raz pierwszy w historii będzie gościł uczestników Grand Prix. Czy znów w walce o zwycięstwo liczyć będzie się polski duet: Bartosz Zmarzlik – Maciej Janowski, a ich najgroźniejszymi rywalami będą Rosjanie: Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow? Sprawdź nasze typy bukmacherskie!

Kto faworytem Grand Prix Polski w Lublinie? Typy bukmacherskie

Po czterech rundach Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu wyłoniła się czwórka zawodników, którzy najprawdopodobniej pomiędzy sobą rozstrzygną kwestię kolejności na podium klasyfikacji końcowej. Liderem jest Maciej Janowski z dorobkiem 66 punktów, tyle samo ma drugi w tabeli Rosjanin Artiom Łaguta, trzy punkty traci do nich Bartosz Zmarzlik, a osiem kolejny Rosjanin Emil Sajfutdinow. Grupie pościgowej za polsko-rosyjskim kwartetem przewodzi Szwed Fredrik Lindgren, ale on traci już osiem punktów do Sajfutdinowa. Z kolei sześć oczek do Lindgrena, ale aż 22 do liderów traci już Tai Woffinden – trzykrotny mistrz świata i wicemistrz poprzedniej edycji żużlowej Grand Prix.

Przed najbliższymi zawodami w Lublinie w polsko-rosyjskim kwartecie należy upatrywać też największych faworytów do zwycięstwa. W zakładach bukmacherskich STS najlepsze notowania (kurs 2.00) ma Bartosz Zmarzlik, który po niezbyt udanej inauguracji w Pradze, gdzie dwa razy odpadał w półfinale, we Wrocławiu pokazał swój cały żużlowy kunszt i wygrał zarówno piątkowe, jak i sobotnie zawody. Nieco więcej bukmacher zapłaci (stawka 3.75) za ewentualne zwycięstwo drugiego z Polaków – Macieja Janowskiego.

„Magic” utrzymuje cały czas równą formę, a sobotnie zawody we Wrocławiu były dopiero pierwszymi, w których nie wszedł do finału. Z kolei Artiom Łaguta (kurs 4.75) nie uczestniczył w wyścigu finałowym tylko w pierwszej inauguracyjnej imprezie w Pradze. Drugi z Rosjan Emil Sajfutdinow (stawka 15.00) ścigał się w obu praskich finałach i w pierwszym wrocławskim.

🏁 Kursy na Grand Prix na żużlu znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Grand Prix Polski w Lublinie. Informacje ogólne

Lublin będzie organizatorem zawodów żużlowej Grand Prix po raz pierwszy w historii. Tor żużlowy na Stadionie Miejskim ma długość 382 metry. Jego rekordzistą jest Maksym Drabik, z czasem 65.16 sekundy. Dzika karta została przyznana Dominikowi Kuberze. Rezerwowymi toru będą Wiktor Lampart i Mateusz Świdnicki.

Kiedy i gdzie odbędzie się Grand Prix Polski w Lublinie (5. i 6. runda SGP 2021)

Piątek 6 sierpnia, godz. 19:00
Sobota 7 sierpnia, godz. 19:00,
Stadion Miejski (Lublin)

Gdzie oglądać GP w Lublinie? Piątek

6 sierpnia, Canal+ Sport 2 (18:30 – 22:15)
Sobota 7 sierpnia, Canal+ Premium (18:30 – 22:20)