Wybory prezydenckie wg graczy STS. Kto wygra II turę?

Zacięta walka o głosy wyborców przed II turą wyborów prezydenckich trwała do ostatniej możliwej chwili. Sondaże i analizy ekspertów wskazują na wyniki bardzo do siebie zbliżone. Przygotowaliśmy zestawienie, jak szanse Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego widzą nasi gracze, którzy po zakończeniu I tury mogli obstawiać zakłady na decydujące starcie o urząd prezydenta RP.

Kupony graczy jak przedwyborcze sondaże

Pierwsza tura wyborów prezydenckich pokazała, że wielu klientów STS dobrze potrafiło wytypować poszczególne wyniki procentowe, czy też frekwencję wyborczą. Tuż po zakończeniu I tury gracze otrzymali możliwość obstawiania II tury. Oferta na finałowe starcie jest bardzo bogata, a każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. Niemalże codziennie opinia publiczna jest bombardowana kolejnymi sondażami przedwyborczymi. Analizując zakłady bukmacherskie postawione przez naszych graczy możemy zobaczyć, że… ich przewidywania są niezwykle podobne do owych sondaży. Na reelekcję Andrzeja Dudy postawiło (włącznie do 9 lipca) 51,59% grających, natomiast Rafał Trzaskowski był typowany przez 48,41% obstawiających. Niewielka różnica w typach odzwierciedla najczęściej obstawiany wynik niedzielnych wyborów. Według naszych klientów Andrzej Duda zdobędzie 51,25% głosów, natomiast Rafał Trzaskowski 48,75%.

Mocny początek Dudy, Trzaskowski odrabiał straty

Jeszcze bardziej interesujące są trendy, wyraźnie widoczne wśród graczy obstawiających politykę, a w tym konkretnym przypadku wybory prezydenckie Tuż po I turze wyborów prezydenckich (29 czerwca – 3 lipca) aż 60,61% graczy typowało zwycięstwo Andrzeja Dudy. Sytuacja zaczęła się jednak zmieniać od 4 lipca. Wtedy rozpoczęła się wyraźna zmiana w zachowaniu graczy i urzędujący prezydent był typowany przez 51,34% graczy (4-9 lipca). Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w tym czasie obstawiało 48,66%. 8 lipca aż 56% klientów STS obstawiło zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego. Jednak od 9 lipca znów zdecydowana większość graczy – blisko 58% – zaczęła wskazywać Andrzeja Dudę jako zwycięzcę wyborów. Ostatecznie na reelekcję Andrzeja Dudę postawiło 51,59% grających, natomiast na Rafała Trzaskowskiego 48,41% obstawiających.

Bitwa województw, czyli które regiony za którym kandydatem

Jednym z możliwych zakładów do obstawiania jest wskazanie w ilu województwach zwycięży pierwszy lub drugi kandydat. Tzw. bitwa województw jest niezwykle ciekawa podczas analiz politologów i ekspertów politycznych. Rozkład wśród klientów STS również przynosi nam niezwykle interesujące wnioski. Są regiony, gdzie sporą przewagę ma Duda, a są i te, gdzie dominuje Trzaskowski. Poniżej szczegóły.

Typy klientów STS w poszczególnych województwach

 • woj. dolnośląskie 55,48% graczy typuje zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego
 • woj. kujawsko-pomorskie – 50,67% graczy typuje zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego
 • woj. lubelskie – 64,28% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 • woj. lubuskie – 51,38% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 • woj. łódzkie – 51,81% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 • woj. małopolskie – 58,71% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 • woj. mazowieckie – 50,55% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 • woj. opolskie – 64,93% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 • woj. podkarpackie – 70,61% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 • woj. podlaskie – 60,48% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 • woj. pomorskie – 56,99% graczy typuje zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego
 • woj. śląskie – 58,01% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 • woj. świętokrzyskie – 66,26% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 •  woj. warmińsko-mazurskie – 53,27% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 • woj. wielkopolskie – 50,55% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy
 • woj. zachodniopomorskie – 51,21% graczy typuje zwycięstwo Andrzeja Dudy

Jeżeli urzędujący prezydent wygra w 10 województwach, a Rafał Trzaskowski w 6 to gracz, który obstawi 100 zł na taki przebieg wyborów może wygrać aż 1760 zł (kurs 20.00). W przypadku podziału województw po równo (8:8) między obu kandydatów stawiając 100 zł na taki wynik można wygrać 880 zł (kurs 10.00). Jeżeli jednak Rafał Trzaskowski wygra w 10 województwach gracz przy stuzłotowej stawce zakładu może liczyć na wygraną w wysokości 176 zł (kurs 2.00).

Padnie kolejny rekord frekwencji?

Osobnym tematem do obstawiania jest frekwencja wyborcza. W I turze wyborów wyniosła ona 64,51% i był to najlepszy wynik od 25 lat. Rekord z 1995 roku ostatecznie nie został jednak pobity. Wtedy bowiem do urn wybrało się 64,70% wyborców w I turze, a II było jeszcze lepiej, bo głosy oddało aż 68,23% uprawnionych do głosowania. Nasi gracze mają szansę obstawiać, czy tamten rekord zostanie pobity. Zdaniem analityków STS najbardziej prawdopodobna jest frekwencja w zakresie 64-64,5%. Stawiając 100 zł na taki rezultat gracz zarobi 154, zł (kurs 1.75). Jeśli natomiast do urn uda się mniej niż 63,5% uprawnionych do głosowania, za każde 100 zł postawione na taki rezultat gracz otrzyma 235,84 zł (kurs 2.68). Wyższa frekwencja tzn. ponad 65% będzie oznaczać wygraną w wysokości 165,40 zł (kurs 1.88).


Sprawdź najciekawsze kursy na wybory prezydenckie! 🏆 Odbierz kod promocyjny STS na start!