Liga Narodów siatkarek: Włochy – Polska. Analiza i typy bukmacherskie

wlochy vs polska typy siatkarki liga narodow

Reprezentacja Polski siatkarek rozpocznie zmagania w najbliższej edycji Ligi Narodów od spotkań z wymagającymi przeciwniczkami, najwyżej sklasyfikowanymi w światowym rankingu FIVB drużynami z Europy – Włochami, Serbią i Turcją. We wtorek, 25 maja, Polska zagra z Włochami. Sprawdź kiedy i gdzie będzie można obejrzeć to spotkanie, porównanie drużyn oraz nasze typy!

Liga Narodów siatkarek: Włochy – Polska

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Wtorek, 25.05.2021, godz. 19:00
  • Polsat Sport, godz. 18:45

Włochy – Polska. Analiza drużyn i typy bukmacherskie

Polska drużyna narodowa siatkarek plasuje się w rankingu FIVB na 13. miejscu. Poprzednią edycję Ligi Narodów Polki ukończyły ostatecznie na piątej pozycji. Do Final Six „Biało-Czerwone” awansowały z szóstego miejsca, po dziewięciu zwycięstwach i sześciu porażkach. Tam doznały dwóch kolejnych (z USA i Brazylią). Zanim polskie siatkarki przegrały z Włoszkami mecz o brązowy medal mistrzostw Europy 2019, pokonały je w fazie grupowej tej imprezy, co pozwoliło im zająć w grupie drugie miejsce. W fazie pucharowej reprezentacja Polski wyeliminowała kolejno: Hiszpanię i Niemcy, aby w półfinale uznać wyższość Turczynek. W składzie polskiej drużyny na siatkarską Ligę Narodów 2021 brakuje m.in.: Joanny Wołosz, Natalii Mędrzyk i Martyny Grajber. Liderkami powinny być: Malwina Smarzek i Magdalena Stysiak.

Reprezentacja włoskich siatkarek jest sklasyfikowana na czwartym miejscu w rankingu FIVB. Także czwartą pozycję z bilansem jedenastu zwycięstw (w tym z Polską) i czterech porażek Włoszki zajęły po fazie grupowej poprzedniej edycji Ligi Narodów w 2019 roku. W turnieju finałowym uległy jednak w swojej grupie Turczynkom oraz Chinkom i ostatecznie zostały sklasyfikowane na piątej pozycji wraz z… reprezentacją Polski. Podczas mistrzostw Europy 2019 reprezentacja Włoch wygrała swoją grupę, a następnie w fazie play-off pokonała Słowację i Rosję. Dopiero w półfinale włoskie siatkarki uległy Serbii, a w meczu o 3. miejsce pokonały… reprezentację Polski. Do obecnej edycji Ligi Narodów Włoszki przystąpią w rezerwowym składzie, a wszystkie ich największe gwiazdy będą się przygotowywać w tym czasie osobno do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Nasz typ: Polska

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Adam Pisula