Vive Kielce vs SG Flensburg-Handewitt o pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

vive kilce vs sg flensburg

W czwartek w kieleckiej Hali Legionów dojdzie do starcia Vive Kielce z SG Flensburg-Handewitt w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Stawką spotkania jest pierwsze miejsce w grupie i teoretycznie łatwiejszy rywal w 1/8 finału. Dotychczasowe potyczki polskiej i niemieckiej drużyny były bardzo zacięte i wyrównane. Jak będzie tym razem?

Liga Mistrzów (14. kolejka): Vive Kielce – SG Flensburg-Handewitt

Czwartkowe spotkanie polskiej i niemieckiej drużyny odbędzie się w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Jego wynik zadecyduje o kolejności na trzech pierwszych miejscach w grupie A. Aktualnie liderem jest Paris Saint-Germain przed Vive Kielce i SG Flensburg-Handewitt. Wszystkie trzy drużyny mają jednakową ilość punktów (po 19), a o kolejności decyduje bilans bramek. W najgorszej sytuacji są szczypiorniści PSG, bowiem zakończyli już rywalizację i mogą tylko czekać na wynik potyczki Vive Kielce z SG Flensburg-Handewitt, aby dowiedzieć się, która z tych drużyn wyprzedzi ich w tabeli. Mogą to zrobić obydwie, w przypadku remisu. Wtedy pierwsze miejsce przypadnie kielczanom. Zespół trenera Tałanta Dujszebajewa oczywiście wygra grupę A także po zwycięstwie nad Flensburgiem. Porażka będzie oznaczała dla mistrzów Polski zajęcie trzeciego miejsca w końcowej tabeli. Jak widać, stawka czwartkowego meczu jest bardzo wysoka.

A byłaby jeszcze wyższa, gdyby EHF (europejska federacja) nie zmieniła zasad w trakcie sezonu Ligi Mistrzów. Według dotychczasowych reguł, po dwie najlepsze drużyny z każdej z dwóch grup, awansowały bezpośrednio do ćwierćfinałów. O pozostałe cztery miejsca w fazie play-off walczyły zespoły, które w swoich grupach zajęły pozycje 3-6. Po dwie najsłabsze ekipy z każdej z grup odpadały z rywalizacji już po fazie grupowej. Według nowych zasad, komplet 16 zespołów awansuje do fazy play-off, a tam w 1/8 finału zagrają one ze sobą systemem: pierwsza z ósmą, druga z siódmą i tak dalej. Gdyby obowiązywały stare zasady, stawką czwartkowego spotkania Vive Kielce z Flensburgiem byłoby to, która z drużyn awansuje automatycznie do ćwierćfinału, a która będzie musiała jeszcze o to walczyć. Teraz stawką jest możliwość trafienia na teoretycznie słabszego rywala w 1/8 finału.

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Vive Kielce – SG Flensburg-Handewitt

  • Czwartek, 04.03.2021, godz. 18:45
  • Hala M.O.S.I.R Kielce (Hala Legionów)

Transmisja telewizyjna

  • Eurosport 2, godz. 18:45 (studio od 18:30)

Vive Kielce vs SG Flensburg-Handewitt. Aktualna forma, ostatnie wyniki.

Vive Kielce

Koronawirus bardzo skomplikował przeprowadzenie obecnej edycji Ligi Mistrzów. Wiele spotkań zostało odwołanych i przełożonych na późniejsze terminy. To z kolei spowodowało kumulację meczów w ostatnich tygodniach rozgrywania fazy grupowej. Mocno ucierpiała na tym drużyna z Kielc, która musiała grać nawet co dwa dni. Dość powiedzieć, że w lutym mistrzowie Polski rozegrali w sumie aż dziesięć meczów, pięć w polskiej PGNiG Superlidze i pięć w Lidze Mistrzów. Bilans to osiem zwycięstw i tylko dwie porażki, co w tych okolicznościach jest dobrym wynikiem. Niestety obydwie porażki przydarzyły się w Lidze Mistrzów (30:35 z Mieszkowem Brześć i 26:37 z PSG), dlatego teraz do ostatniego meczu kielczanie muszą walczyć o zwycięstwo w grupie, w której długo byli liderami. Na szczęście przed czwartkowym starciem z Flensburgiem podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa mieli trochę więcej czasu na oddech, bo ostatni mecz rozegrali w ubiegłą sobotę (40:29 z Pogonią w Szczecinie).

SG Flensburg-Handewitt

Niemiecka drużyna jest w ostatnich tygodniach znacznie mniej eksploatowana. W tym samym okresie co Vive Kielce, SG Flensburg-Handewitt rozegrał tylko pięć meczów. Powinien rozegrać osiem, ale EHF trzy zaplanowane spotkania Ligi Mistrzów zweryfikowała walkowerami. Dwa na niekorzyść niemieckiej drużyny (z Vardarem Skopje i FC Porto), jeden na korzyść (z MOL-Pick Szeged). Europejska federacja tłumaczy te decyzje koniecznością zakończenia fazy grupowej do 4 marca i brakiem możliwości dalszego przekładania terminów. Z pięciu rozegranych w lutym meczów Flensburg cztery wygrał i jedno zremisował (z Lemgo w Bundeslidze). Ostatni mecz niemiecki zespół rozegrał w ubiegły czwartek, gdy pokonał w Lidze Mistrzów Paris Saint-Germain 28:27.

vive vs flensburg liga mistrzow pilka reczna
PressFocus // fot. Adam Starszynski

Vive Kielce vs SG Flensburg-Handewitt. Dotychczasowe spotkania.

Spotkania Vive Kielce z SG Flensburg-Handewitt to prawdziwe klasyki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Zawsze owocują one wielkimi emocjami i wysokim poziomem sportowym. Odzwierciedla to także statystyka pięciu ostatnich spotkań pomiędzy tymi zespołami. Aż trzy z nich zakończyły się remisem, raz wygrywał polski zespół i raz niemiecki, przy czym za każdym razem były to zwycięstwa tylko jedną bramką. W sezonie 2015/2016, w którym Vive Kielce osiągnęło historyczny sukces wygrywając całą Ligę Mistrzów, w ćwierćfinałowym dwumeczu wyeliminowało właśnie SG Flensburg-Handewitt (28:28 na wyjeździe, 29:28 u siebie). W sezonie 2017/2018 obie drużyny spotkały się w fazie grupowej i obydwa mecze ze sobą zremisowały. Do ostatniej potyczki Vive Kielce z SG Flensburg-Handewitt doszło w pierwszej kolejce obecnego sezonu – 16 września we Flensburgu gospodarze wygrali 31:30. Jak będzie w czwartek w Kielcach?

Vive Kielce vs SG Flensburg-Handewitt. Typy bukmacherskie.

Z oferty w zakładach bukmacherskich STS wynika, że faworytem spotkania jest zespół Vive Kielce. Kurs na zwycięstwo mistrzów Polski wynosi 1.62, podczas gdy na triumf SG Flensburg-Handewitt – 2.90. Bardzo kusząco – zważywszy na przedstawioną powyżej statystykę ostatnich spotkań tych drużyn – wygląda jednak kurs na remis: 9.25. W zakładach bez remisu także wyżej stoją notowania kielczan: 1.45 do 2.60.

Przy okazji meczu Vive Kielce z SG Flensburg-Handewitt można też zakładać się na inne wydarzenia. Na przykład na to, ile goli padnie w całym meczu (więcej albo mniej niż 60,5), lub na to, ile goli zdobędą poszczególne drużyny, czy na wynik końcowy połączony z liczbą goli.

Sprawdź kursy na piłkę ręczną! 🤾 Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 03.03.2021.

Adam Pisula