Typy na wyniki biało-czerwonych na Euro 2020? O cud będzie trudno…

Po katastrofalnej wpadce ze Słowacją optymizm prysł. Od początku nikt nie dawał Polakom większych szans w spotkaniu z Hiszpanami, ale teraz obawy o grę drużyny Paulo Sousy są jeszcze bardziej uzasadnione. Jakie nastroje panują wsród graczy STS?


Czytaj także:


Długo czekaliśmy na Euro 2020 i choć na początku przyszło wielkie rozczarowanie, to nadal zainteresowanie polskich kibiców skupia się rzecz jasna na grupie E, czyli tzw. polskiej grupie. Turniej z udziałem biało-czerwonych zawsze cieszył się zdecydowanie większą popularnością. Podobnie jest z typami i obstawianiem. Jak pójdzie reprezentacji Polski w pozostałych meczach mistrzostw Europy?

Hiszpania vs Polska. Czy są jakieś nadzieje?

Słowacja miała być spacerkiem, który umili polskiej reprezentacji czas przed najtrudniejszym zadaniem tego Euro – spotkaniem z Hiszpanami. “Biało-czerwoni” zawiedli jednak na całej linii i choć nasi południowi sąsiedzi mieli trochę szczęścia, to jednak bezlitośnie wypunktowali pomyłki Polski, która sama rzucała sobie kłody pod nogi. Hiszpanie też zadowoleni być nie mogą, bo mimo dominacji w meczu ze Szwecją tylko bezbramkowo zremisowali, więc – co logiczne – na Polaków wyjdą dodatkowo zmotywowani, pełni piłkarskiej złości. Mimo tego… wśród graczy zwiększyła się tendencja do stawiania na “biało-czerwonych”!

Trudno stwierdzić, czym to jest spowodowane, ale jeszcze przed Euro aż 97% graczy STS stawiało w tym pojedynku na gospodarzy, podczas gdy obecnie na Hiszpanów stawia “tylko” 90% obstawiających. 8% osób – czyli mniej więcej co 12 gracz – stawia na wygraną Polski, licząc na dobry zarobek, bo kurs na ekipę Sousy dzień przed meczem wynosi na STS aż 9,50!

Typy na liczbę strzelonych bramek

Wśród graczy całkiem sporym zainteresowaniem cieszą się zakłady dotyczące liczby strzelonych goli, których zdaniem większości może być w Sewilli całkiem sporo. W przypadku meczu ze Słowacją nasi klienci najchętniej celowali w liczbę 2,5 – 3,5 trafienia na spotkanie, natomiast w sobotnim spotkaniu trzeba mówić o przewidywaniu liczby 3,5 – 4,5. Ponad połowa, bo 57% graczy, twierdzi, że w meczu będzie ponad 3,5 gola, zaś 20% uważa, że będzie to ponad 4,5 trafienia. Na mniej niż 4,5 bramki postawiło 80% osób, a na mniej niż 3,5 gola 43% osób. Mimo tego, że na wielkich turniejach zawodzi najlepszy polski napastnik Robert Lewandowski, nasi klienci wierzą, że Polska Hiszpanów “ukłuje” – 70% graczy postawiło na to, że “biało-czerwoni” zdobędą gola.

Gracze przewidują raczej gładkie zwycięstwo “La Furia Roja”. Najpopularniejszym wynikiem obstawianym w STS była wygrana gospodarzy 3:0. Na drugim miejscu częstotliwości obstawiania był rezultat 3:1, a na trzecim wynik 2:0.

Jeszcze mogą awansować?

Inauguracyjna porażka mocno pokrzyżowała plany Polaków, oczywiście nadal nie wykluczając możliwości ich wyjścia z grupy – tym bardziej że przecież na Euro 2020 do dalszej fazy mogą awansować w pewnych okolicznościach nawet 3 zespoły. Wiara w to, że “biało-czerwoni” wyjdą z grupy nieznacznie spadła, bo jeszcze niedawno 36% graczy twierdziło, że Polska skończy europejską przygodę na fazie grupowej, obecnie zaś jest to 40%. Wciąż wysoko utrzymują się natomiast typy na to, że Lewandowski i spółka zostaną mistrzami Europy, choć na przestrzeni kilku dni nasi klienci nieco zwątpili w zespół Sousy, ponieważ liczba takich typów spadła z 9% do 7%.

Jak daleko zajdzie reprezentacja Polski? Typy graczy:

  • odpadnie w fazie grupowej – 40%
  • odpadnie w 1/8 finału – 30%
  • odpadnie w ćwierćfinale – 16%
  • odpadnie w półfinale 5%
  • przegra w finale – 2%
  • zostanie Mistrzem Europy – 7%

Mniej goli, mniej punktów

Gracze coraz bardziej pesymistycznie oceniają ofensywne możliwości Polaków. Przed meczem ze Słowacją 4 na 5 graczy uważało, że “biało-czerwoni” zdobędą przynajmniej 3 gole w fazie grupowej Euro 2020, natomiast aż 67% twierdziło, że będą to co najmniej 4 trafienia. Takie wyniki nadal są możliwe, tym bardziej że w pierwszym meczu na listę strzelców wpisał się Karol Linetty, ale nasi klienci są teraz nieco ostrożniejsi. 67% osób uważa, że Polska strzeli co najmniej 2,5 gola, natomiast 33% twierdzi, że będzie to wynik niższy (a więc, że nasi reprezentanci strzelą w nadchodzących dwóch meczach jeszcze maksymalnie jedną bramkę).

Wśród graczy spadł także optymizm na liczbę punktów, które zdobędą Polacy. Jeszcze kilka dni temu typy najczęściej oscylowały w granicy 3,5 – 4,5 punktu, podczas gdy obecnie jest to wahanie się między 2 a 3 oczkami. 55% osób stawia na więcej niż 2,5 punktu, a 45% na mniej niż 2,5 punktu.

⚽ Sprawdź kursy na Euro 2020! Weź udział w „Twojej Misji na EURO”. Wykonaj zadania i odbierz gwarantowany bonus!