Typy na wynik meczu Szwecja – Polska na Euro 2020? Ostrożny optymizm

Dzisiejszy mecz Szwecji z Polską selekcjoner Paulo Sousa określił mianem finału. Nic dziwnego, ponieważ jeśli „biało-czerwoni” nie wygrają ze skandynawskim przeciwnikiem, pożegnają się z mistrzostwami Europy. Wszystkie siły Polaków koncentrują się więc na spotkaniu z „Trzema Koronami”, które jak na razie nie imponują widowiskowością a solidnością podczas Euro 2020. Jakie wyniki Polski na Euro 2020 stawiają klienci STS? Jakie nastroje panują wśród kibiców?


Czytaj także:


Zainteresowanie „polską” grupę E nie maleje. Fakt wielkich emocji, jakie czekają fanów dzisiaj o godzinie 18:00, tylko podkręca meczową atmosferę. Polscy kibice wierzyli w gładkie zwycięstwo ze Słowacją, potem nie wierzyli w cenny remis z Hiszpanami, a teraz ponownie liczą na to, że uda się pokonać reprezentację Szwecji. Nauczeni jednak poprzednimi spotkaniami, w których wyniki nie były wcale takie oczywiste, kibice wykazują dużo większą ostrożność. Jak pójdzie reprezentacji Polski w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy?

Szwecja – Polska. Po prostu trzeba wygrać

Nie wiadomo, czego można spodziewać się po reprezentacji Polski. Z jednej strony drużyna pod wodzą Sousy wygrała tylko raz (z Andorą), z drugiej zaś wywalczyła cenny remis z Hiszpanią w Sewilli. Trudno więc przypuszczać, co tym razem wykombinują polscy piłkarze, bo i rywal jest niełatwy do rozpracowania. Szwedzi słyną ze swojej żelaznej defensywy, na której koncentrują większość swoich spotkań. Najpewniej więc w meczu z Polską oddadzą piłkę rywalom i skupią się na przeszkadzaniu, tym bardziej że… awans mają już pewny. W teorii więc „Trzy Korony” mogą odpuścić ostatnie spotkanie. W praktyce jednak wątpliwe, aby to zrobiły, bo trzecia drużyna „polskiej” grupy E trafi w dalszej fazie na Belgią bądź Holandię. Szwedzi woleliby tego uniknąć.

Polscy fani wierzą w swoją reprezentację. Aż 70% graczy STS twierdzi, że to „biało-czerwoni” wyjdą zwycięsko z tego pojedynku. W porównaniu z dwoma poprzednimi meczami Polaków jest to rozkład typów najbardziej zrównoważony. Przed pierwszym spotkaniem wygraną orłów typowało ponad 90% graczy. Przed meczem z Hiszpanią podobny procent stawiał na „La Furia Roja”.

Obecnie zaś co czwarty obstawiający typuje wygraną Szwedów (25%), podczas gdy tylko 5% uważa, że spotkanie zakończy się remisem. Kibice są więc dużo bardziej zdecydowani niż bukmacher, który oferuje praktycznie identyczne kursy na zwycięstwa obu zespołów: 2,80 na Szwedów, 2,70 na Polaków. W zakładzie bez remisu 55% osób postawiło na „biało-czerwonych”, a 45% na „niebiesko-żółtych”.

Typy na liczbę strzelonych bramek

Przełamanie Roberta Lewandowskiego w meczu z Hiszpanią podbudowało polskich kibiców i przestraszyło tych szwedzkich. Widać to także w postawionych zakładach. Aż 99% graczy uważa, że polski zespół zdobędzie jakiegoś gola, natomiast aż 97% osób jest przekonanych, że i jedni, i drudzy wpiszą się na listę strzelców. Nasi klienci są praktycznie pewni, że w meczu padnie więcej niż 1,5 trafienia, bo takie zakłady postawiło 99% graczy – taki sam procent stawiał zresztą na ponad 0,5 gola.

Polska strzeli gola:

  • TAK 99%
  • NIE 1%

Obie drużyny strzelą:

  • TAK 97%
  • NIE 3%

Większość osób twierdzi, że w meczu padnie mniej niż 3,5 bramki, bo taki zakład obstawiło aż 93% typujących, gdzie tylko 7% uważa, że tych goli będzie więcej. Widać to także w najpopularniej obstawianych wynikach. Najczęściej wybierany jest rezultat 1:2, potem wynik 0:2, a następnie rezultat 0:1. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie te rozstrzygnięcia wskazują na tryumf reprezentacji Polski.

Jak daleko zajdzie reprezentacja Polski? Stabilnie w sprawie awansu

Punkt zdobyty w dwóch meczach grupowych nie jest wymarzonym dorobkiem nikogo nad Wisłą. Jednak dzięki poszerzeniu mistrzostw Europy istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyjście z grupy można sobie zapewnić nawet z trzeciego miejsca. Nie jest to opcja, w którą celowali przed turniejem Polacy, ale nawet mimo porażki ze Słowacją pewne nadzieje zostały zachowane. Obecny układ tabeli sprawił jednak, że… trzecia lokata nie jest możliwa. Albo więc „biało-czerwoni” wyjdą z miejsc 1-2, albo nie wyjdą wcale.

  • Odpadnie po fazie grupowej – 39%
  • Odpadnie w 1/8 finału – 30%
  • Odpadnie w ćwierćfinale – 16%
  • Odpadnie w półfinale – 5%
  • Przegra w finale – 2%
  • Wygra Euro 2020 – 9%

Co jednak ciekawe, nasi klienci mają stabilne oczekiwania względem wyniku Polaków. Ich typy praktycznie nie zmieniają się niezależnie od kolejnych spotkań. Dlatego nadal największa grupa osób uważa, że „biało-czerwoni” nie wyjdą z grupy – a jest to 39% graczy. 30% osób stawia na odpadnięcie Polski w 1/8 finału, a 16% celuje w porażkę w ćwierćfinale. Warto zwrócić uwagę na sporą grupę optymistów, typujących… ostateczny tryumf orłów na Euro 2020 – a jest to aż 9% graczy!

Ile goli, ile punktów?

Przed meczem ze Słowacją nasi klienci w większości przypadków typowali, że Polacy zdobędą przynajmniej 3-4 gole w grupie, dorzucając do tego ok. 4 punkty. Przed spotkaniem z Hiszpanią nastroje były chłodniejsze. Coraz częściej stawiano, że gole będą co najwyżej 3, podobnie zresztą jak punkty. Przed meczem Polski ze Szwecją „solidarności” wśród graczy nie ma, bo ich przewidywania różnią się od siebie, a bije od nich pewna niepewność tego, co może się zdarzyć.

Duża część – bo 68% klientów STS – twierdzi, że „biało-czerwoni” zdobędą w grupie mniej niż 3,5 punktu. To oznacza, że w spotkaniu ze Szwecją piłkarze Paulo Sousy musieliby zremisować lub przegrać, aby takie zakłady można było uznać za trafione. Mniej więcej połowa mniej – czyli 32% osób – wierzy, że Polacy skompletują przynajmniej 3,5 punktu. W praktyce oznacza to więc, że orły znad Wisły muszą pokonać Skandynawów, aby co trzeci gracz cieszył się z wygranej.

Jeśli zaś chodzi o gole strzelone przez Polskę w grupie, tutaj optymizm jest wyraźny. 70% graczy STS uważa, że Lewandowski i spółka zdobędą przynajmniej 3,5 bramki, co oznacza, że szwedzki golkiper będzie musiał skapitulować co najmniej dwukrotnie. 30% osób twierdzi natomiast, że tych goli będzie nie więcej niż 3,5, a więc Polacy na listę strzelców wpiszą się maksymalnie niż raz.

⚽ Sprawdź kursy na Euro 2020! Weź udział w „Twojej Misji na EURO”. Wykonaj zadania i odbierz gwarantowany bonus!