Kto wygra Euro 2020? Gracze STS mają swojego faworyta!

mistrz euro 2020

Kto zostanie nowym piłkarskim mistrzem Europy? Nad tym zastanawiają się pasjonaci futbolu, eksperci i dziennikarze z wielu krajów. Typów i prognoz nie brakuje, a my przeanalizowaliśmy kupony naszych graczy i musimy przyznać, że wyniki są bardzo ciekawe.

Obok pytania, jak daleko zajdzie reprezentacja Polski na Euro 2020 , właśnie kwestia zwycięzcy turnieju nurtuje najbardziej i cieszy się ogromną popularnością, także w trakcie trwania turnieju. Z powodu pandemii i przełożenia mistrzostw o rok, wyjątkowo trudno jest wskazać jednego, głównego faworyta do wygrania Euro 2020. Według ekspertów grono faworytów jest szerokie, jak nigdy, a potencjalnych „czarnych koni” również nie brakuje. Stawka jest w tym roku naprawdę mocna.

Liczne grono faworytów Euro 2020

Kibice na wiele sposobów starają się przewidzieć, kto może zostać mistrzem Europy. W sieci nie brakuje licznych analiz, statystyk, typów ekspertów. Sami śledzimy od wielu tygodni formę faworytów w naszym cyklu pt.: Power Ranking, w którym regularnie przybliżamy szanse poszczególnych zespołów w oparciu o najnowsze wydarzenia i doniesienia. Gracze od dłuższego czasu mogli obstawiać w STS zwycięzcę Euro 2020. Nie była i nie jest to łatwa sprawa, bowiem od ostatniego dużego turnieju piłkarskiego mijają trzy, a nie jak do tej pory dwa lata. Jedynymi spotkaniami, które w jakikolwiek sposób mogły weryfikować formę drużyn narodowych, były jesienne mecze Ligi Narodów w 2020 roku i trzy kolejki eliminacji Mistrzostw Świata 2022 z marca tego roku. Z powodu pandemii, ligowego terminarza kadry i składy mocno się zmieniały. Stąd właśnie szerokie grono faworytów, które jednak w ostatnich dniach zostało ograniczone przede wszystkim do 4 ekip.


Sprawdź również:


Forma została doceniona

Analitycy sportowi, eksperci realnie jednak stawiają na inne reprezentacje niż “biało-czerwoni”. Nasi klienci również najmocniej wierzą w zwycięstwo faworytów Euro 2020. Niemal połowa wkładów na ten zakład stanowi typ na Francję. Aktualni mistrzowie świata i wicemistrzowie Europy mają niezwykle mocną i szeroką kadrę, w której nie brakuje gwiazd światowego futbolu, jak Karim Benzema, Paul Pogba czy przede wszystkim Kylian Mbappe. Od nadmiaru głowa nie boli, ale w tym przypadku może zadziałać też zasada, że „co za dużo, to niezdrowo”. Francja jest jednak zdecydowanym kandydatem do wygrania ME dla naszych klientów i te przewidywania są bardzo trwałe, bo ciągle 44% graczy stawia właśnie na aktualnych mistrzów świata. Pokonanie Niemców mogło tylko utwierdzić w tym przekonaniu.

Zwycięzcy Euro 2020. Typy graczy:

  • Francja – 44%
  • Włochy – 19%
  • Belgia – 10%
  • Niemcy – 8%
  • Pozostali – 19% (kolejno: Polska, Anglia, Hiszpania)

Drugim najpopularniejszym wyborem graczy jest reprezentacja Włoch, z którą Polska grała jesienią w Lidze Narodów. Italia ma już za sobą kryzys, zespół mocno się rozwinął i obecnie tworzy naprawdę zgraną drużynę, która do tej pory na Euro chyba najmocniej imponuje. Coraz więcej naszych klientów decyduje się postawić na zespół prowadzony przez Roberto Manciniego, a obecnie jest to 19% typów, na co wpływ miały na pewno efektowne zwycięstwa nad Turcją oraz Szwajcarią.

Fani mocno też liczą na Belgię i Niemców, mimo że nasi zachodni sąsiedzi w słabym stylu przegrali pierwszy mecz z głównym faworytem – Francją. W dalszej kolejności są… Polacy, ale też Anglicy i Hiszpanie. Zaskakująco mało typów dotyczy tego, że tytuł uda się obronić reprezentacji Portugalii.

Czy te przewidywania się sprawdzą w stu procentach, przekonamy się za miesiąc, ale już pierwsze mecze grupowej Euro 2020 pokazały nam, które reprezentacje są mocne nie tylko na papierze. Jak to mawiał były reprezentant Polski Sławomir Peszko – będzie się działo!

⚽ Sprawdź kursy na Euro 2020! Weź udział w „Twojej Misji na EURO”. Wykonaj zadania i odbierz gwarantowany bonus!