Trzeci etap Tour de France. Pora na walkę sprinterów!

tour de france typy

Po dwóch widowiskowych etapach dla specjalistów od klasyków, w trzecim dniu kolarskiego wyścigu Tour de France możemy się spodziewać równie widowiskowej rywalizacji sprinterów. Kto wyjdzie z niej zwycięsko? Oto nasze typy bukmacherskie!

Kto faworytem trzeciego etapu Tour de France? Typy bukmacherskie

Pierwszy sprinterski etap wielkiego kolarskiego touru zawsze jest pewną niewiadomą. Niby wiemy, którzy z najlepszych sprinterów świata znajdują się na liście startowej, ale ich aktualną formę oraz ich drużyn poznamy dopiero po pierwszych zmaganiach.

W ciemno można jednak obstawiać, że w ścisłym gronie walczących o zwycięstwo będzie Australijczyk Caleb Ewan. W zakładach bukmacherskich STS kurs na jego zwycięstwo wynosi najmniej – 2.25. Drugim w kolejności jest Francuz Arnaud Demare (kurs 5.50), a trzecim doświadczony Brytyjczyk Mark Cavendish (stawka 7.50).

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

3. etap Tour de France: Lorient – Pontivy (183 km)

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Poniedziałek 28 czerwca
  • Eurosport 1 (13:05 – 17:50)

Trasa

Profil trasy trzeciego etapu 108. edycji Tour de France z Lorient do Pontivy tym się różni od dwóch poprzednich, że jest na nim mniej pagórków – kolarze będą mieli do zdobycia punkty tylko na dwóch premiach górskich czwartej kategorii – a i droga do mety nie będzie już prowadziła pod górkę. Co nie oznacza, że będzie to łatwa droga, bowiem zanim peleton wjedzie na finiszową aleję, będzie musiał pokonać kilka ostrych zakrętów na wąskich uliczkach.

Tags: