Polak kontra młody Włoch w pierwszej rundzie Wimbledonu

hurkacz vs musetti

Lorenzo Musetti będzie we wtorek pierwszym rywalem Huberta Hurkacza na wimbledońskiej trawie. Włoch dopiero zadebiutuje na tego typu nawierzchni, ale wygrał już w tym roku z Polakiem na ceglanej mączce w Rzymie. Jak będzie tym razem? Oto nasza analiza i typy bukmacherskie.

Hubert Hurkacz vs Lorenzo Musetti. Typy bukmacherskie

Niewątpliwie po zwycięstwie w Rzymie przewaga psychologiczna jest po stronie Lorenzo Musettiego. Z drugiej strony, Hubert Hurkacz nie czuł się tego dnia dobrze i poddał mecz przed jego zakończeniem. Atutem Polaka jest też większe (a w zasadzie jakiekolwiek) doświadczenie w grze na trawie, bo 19-letni Włoch zagra na tej nawierzchni dopiero po raz pierwszy. Ale wiemy też, że Musetti uczy się bardzo szybko, o czym świadczą jego tegoroczne wyniki. A o ostatnich wynikach Hurkacza nie można niestety powiedzieć niczego dobrego. Podsumowując, chcielibyśmy widzieć naszego tenisistę w roli faworyta wtorkowego pojedynku, ale o jego zwycięstwo może nie być łatwo.

Ostrożnie do tematu podeszli także analitycy w zakładach bukmacherskich STS. Stawka na zwycięstwo Huberta Hurkacza jest wprawdzie niższa – 1.50, ale na ewentualny triumf młodego Włocha także nie za wysoka – 2.60. Więcej można zarobić typując dokładny wynik tego pojedynku. Tutaj najniższą stawkę mamy przy 3:0 dla Hurkacza – 3.15, a najwyższą przy 3:2 dla Musettiego – 8.65.

🎾 Sprawdź kursy na tenisa w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Hurkacz vs Musetti. Porównanie tenisistów i analiza bukmacherska

Hubert Hurkacz (18. w rankingu ATP)

W tegorocznym Wimbledonie reprezentant Polski został rozstawiony z numerem 14. To będzie trzeci start Huberta Hurkacza na All England Tennis Club w Londynie. W roku 2018 wrocławianin odpadł już w pierwszej rundzie, a w roku 2019 w trzeciej rundzie zatrzymał go Novak Djoković. Wimbledon będzie także trzecim tegorocznym turniejem Polaka na kortach trawiastych. W dwóch poprzednich, w Stuttgarcie i Halle, przegrywał niestety już z pierwszym rywalem.

Ta przykrość – odpadnięcie z turnieju już po pierwszym meczu – przydarzyła się Hubertowi Hurkaczowi aż w pięciu ostatnich imprezach, w których startował. Wygląda na to, że polskiemu tenisiście zaszkodził… sukces, czyli zwycięstwo w turnieju ATP 1000 na twardych kortach w Miami na początku kwietnia, po którym awansował na najwyższe w karierze miejsce w rankingu ATP – 16. Od tamtego czasu Hurkacz wygrał jednak już tylko jeden pojedynek tenisowy, ale ogólny bilans z obecnego sezonu i tak ma jeszcze korzystny: 15 zwycięstw i 11 porażek. Zawdzięcza to dobrej formie na początku roku, kiedy wygrał m.in. turniej ATP 250 w Delray Beach. Ponadto Polak ma na koncie jeszcze turniejowy triumf w Winston-Salem w 2019 roku.

Lorenzo Musetti (63. w rankingu ATP)

19-letni włoski tenisista w tym roku nie tylko debiutuje na Wimbledonie, ale w ogóle po raz pierwszy w karierze weźmie udział w oficjalnym seniorskim turnieju na kortach trawiastych. Nie wiadomo więc tak do końca, czego możemy się po nim spodziewać.

Ale z tegorocznych wyników Lorenzo Musettiego można wyciągnąć wniosek, że jest to utalentowany tenisista. Włoch wziął udział w 2021 roku w jedenastu turniejach rangi ATP i ma z nich bilans 16 zwycięskich do dziewięciu przegranych pojedynków tenisowych. Jego największe sukcesy to dwa półfinały: w turnieju ATP 500 w Acapulco na kortach twardych i ATP 250 w Lyonie na nawierzchni ziemnej. Obydwa przegrane z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem (4. ATP). Na French Open Musettiego wyeliminował dopiero lider światowego rankingu Serb Novak Djoković w czwartej rundzie.

Hurkacz vs Musetti. Dotychczasowe spotkania

Jednym z wygranych tegorocznych pojedynków tenisowych Lorenzo Musettiego było niestety spotkanie z Hubertem Hurkaczem w pierwszej rundzie turnieju ATP 1000 na ceglanej mączce w Rzymie. Włoch wygrał pierwszego seta 6:4, a przy stanie 2:0 w drugim Polak poddał mecz z powodu złego samopoczucia.

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz Hurkacz – Musetti?

  • Wtorek 29 czerwca
  • Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News

Tags: