Kolejne konkursy skoków narciarskich w Bischofshofen! W sobotę indywidualnie, w niedzielę drużynowo

skoki narciarskie bischofshofen puchar świata

Po dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen, na najbliższy weekend skoczkowie narciarscy pozostaną w tym mieście, aby w sobotę rozegrać w ramach Pucharu Świata zawody indywidualne, a w niedzielę drużynowe. Kto jest faworytem do zwycięstwa w sobotę? Sprawdź nasze typy bukmacherskie!

Puchar Świata w Bischofshofen. Kursy i typy bukmacherskie

Ryoyu Kobayashi wygra sobotni konkurs indywidualny2.25Japończyk jest liderem Pucharu Świata, zwycięzcą sześciu z trzynastu rozegranych konkursów i triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni.
Karl Geiger będzie lepszy od Mariusa Lindvika2.22Niemiec w czwartek zajął w Bischofshofen trzecie miejsce, a Norweg dziesiąte.

Wprawdzie Ryoyu Kobayashi nie zrealizował w czwartek celu, jakim bez wątpienia było dla niego zwycięstwo w czwartym konkursie Turnieju Czterech Skoczni, ale nie przeszkodziło mu to w realizacji podstawowego zadania, czyli utrzymania prowadzenia w klasyfikacji generalnej tej prestiżowej imprezy i ostatecznego w niej triumfu. Oprócz zdobycia „Złotego Orła”, Japończyk w czasie trwania 70. edycji TCS odzyskał żółty plastron lidera Pucharu Świata, który zdecydowanie należy mu się jako zwycięzcy aż sześciu z trzynastu rozegranych konkursów.

Nie może zatem dziwić, że Ryoyu Kobayashi jest także głównym faworytem do zwycięstwa w sobotnim konkursie indywidualnym na skoczni im. Paula Ausserleitnera. W zakładach bukmacherskich STS kurs na zwycięstwo Japończyka jest najniższy i wynosi tylko 2.25. Z wystawionych przez bukmachera pozostałych kursów wynika, że najgroźniejszymi rywalami Kobayashiego mogą być: Norweg Marius Lindvik (4.75) i Niemiec Karl Geiger (6.75).

W STS można też typować, który z poszczególnych skoczków będzie lepszy od innego zawodnika i w tym kontekście ciekawie wygląda właśnie para Lindvik – Geiger. Kurs na tego pierwszego wynosi 1.57, a na drugiego 2.22. Być może, zważywszy na możliwość większej wygranej, warto postawić na Niemca. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że już w czwartkowym konkursie zajął on wyższe (trzecie) miejsce od Norwega, który ukończył zawody na dziesiątej pozycji.

Odbierz bonusy bukmacherskie w STS, sprawdź kursy na skoki narciarskie i typuj faworytów! ⛷️

Wszystkie kursy aktualne na dzień 07.01.2022


Czytaj także:


Polska drużyna nadal bez lidera w Bischofshofen

Polskie skoki narciarskie podczas najbliższych konkursów w Bischofshofen reprezentować będzie ta sama piątka zawodników, która startowała w dwóch ostatnich konkursach na skoczni im. Paula Ausserleitnera, czyli: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Andrzej Stękała. Lider drużyny Kamil Stoch został wycofany z cyklu Pucharu Świata i będzie w tym czasie szukał formy w kraju.

Skład reprezentacji Polski

 • Piotr Żyła
 • Dawid Kubacki
 • Paweł Wąsek
 • Jakub Wolny
 • Andrzej Stękała

Trzeci i czwarty konkurs Pucharu Świata 2021/2022 w Bischofshofen!

Organizatorzy Pucharu Świata już przed rozpoczęciem nowego sezonu zaplanowali pewną nowość w postaci weekendowych konkursów w Bischofshofen zaraz po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni, którego ostatnią areną jest tradycyjnie właśnie skocznia im. Paula Ausserleitnera.

Życie (a dokładniej warunki atmosferyczne) dopisało jednak swój dodatkowy scenariusz i, licząc razem z przeniesionym trzecim konkursem TCS z Innsbrucka do Bischofshofen, w najbliższy weekend będziemy mieli już trzecie i czwarte zawody z rzędu w tej miejscowości. W sobotę będzie to konkurs indywidualny, a w niedzielę drużynowy.

Program zawodów Pucharu Świata w Bischofshofen

Sobota, 08.01

 • 14:30 – kwalifikacje
 • 16:00 – konkurs indywidualny

Niedziela, 09.01

 • 16:00 – konkurs drużynowy

Skocznia im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen

 • Punkt konstrukcyjny (K) – 125 m
 • Rozmiar (HS) – 142 m
 • Rekordzista – Dawid Kubacki (145 m – 06.01.2019)
 • Ostatni zwycięzca – Daniel Huber (06.01.2022)

Obiekt ten został wybudowany w 1947 roku, a jego ostatnia modernizacja miała miejsce w roku 2003. Podobnie jak wszystkie trzy pozostałe skocznie, na których rozgrywany jest Turniej Czterech Skoczni, w kalendarzu Pucharu Świata znajduje się ona od samego początku, czyli od 1980 roku. Pierwszym pucharowym zwycięzcą był Niemiec Martin Weber.

Skocznia w Bischofshofen nie każdemu odpowiada, bo ma nietypowy płaski i długi najazd na próg, ale była jak dotąd bardzo przyjazna dla Polaków. Kamil Stoch wygrał tu trzy razy (2017, 2018 i 2021), a Dawid Kubacki (2020) i Adam Małysz (2001) po jednym razie. Ponadto do Kubackiego należy oficjalny zimowy rekord, ale jeszcze dalej (148 m) skoczył od niego… Klemens Murańka (12 września tego roku podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego).

Ryoyu Kobayashi wygrał TCS i objął prowadzenie w Pucharze Świata

Dzięki znakomitym wynikom i zwycięstwom w trzech konkursach Turnieju Czterech Skoczni, Ryoyu Kobayashi nie tylko po raz drugi w karierze wygrał tę prestiżową imprezę, ale objął także prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata. Na chwilę obecną najgroźniejszymi rywalami Japończyka w walce o końcowy triumf jest niemiecko-norweska koalicja: Karl Geiger i Markus Eisenbichler oraz Halvor Egner Granerud i Marius Lindvik.

W klasyfikacji Pucharu Narodów oprócz niemiecko-norweskiego tandemu czołówkę uzupełnia drużyna austriacka i pomiędzy tymi trzema nacjami najpewniej do końca sezonu będzie toczyła się walka o zwycięstwo. O miano czwartej siły w skokach narciarskich sezonu 2021/2022 rywalizują natomiast reprezentacje Japonii i Słowenii.

Niestety polscy skoczkowie po Turnieju Czterech Skoczni nie poprawili swojej pozycji w głębokim tle, by nie powiedzieć w drugiej lidze skoków narciarskich obecnego sezonu. Najlepszy z „Biało-Czerwonych” w klasyfikacji indywidualnej Kamil Stoch jest dopiero na 15. pozycji, a drużyna w Pucharze Narodów jest klasyfikowana na miejscu szóstym, ale z potężną (887 punktów) stratą do piątych Słoweńców i niewielką (138 punktów) przewagą nad siódmymi Szwajcarami.

Klasyfikacja Pucharu Świata po 13 konkursach

 1. Ryoyu Kobayashi (JPN) – 841
 2. Karl Geiger (GER) – 785
 3. Halvor Egner Granerud (NOR) – 613
 4. Marius Lindvik (NOR) – 543
 5. Markus Eisenbichler (GER) – 471
 6. Anze Lanisek (SLO) – 401
 7. Stefan Kraft (AUT) – 395
 8. Jan Hoerl (AUT) – 380
 9. Robert Johansson (NOR) – 369
 10. Killian Peier (SUI) – 338

Klasyfikacja Pucharu Narodów

 1. Niemcy – 2 292
 2. Austria – 2 015
 3. Norwegia – 2 011
 4. Japonia – 1 639
 5. Słowenia – 1 564
 6. Polska – 677
 7. Szwajcaria – 539
 8. Rosja – 347
 9. Bułgaria – 28
 10. Finlandia – 22
Kiedy odbędą się konkursy PŚ w Bischofshofen?

W sobotę i niedzielę 8-9 stycznia

Gdzie obejrzeć zawody?

Na kanałach Eurosportu i TVN