Puchar Świata w Bischofshofen. Złoty Orzeł dla Kobayashiego?

Loty narciarskie w Planicy - Mistrzostwa Świata

Aura namieszała w organizacji Turnieju Czterech Skoczni. Silny wiatr uniemożliwił skakanie w Innsbrucku, zatem trzeci konkurs cyklu został przeniesiony na kolejny dzień na skoczni w Bischofshofen. Przed skoczkami kolejny konkurs na Paul-Ausserleitner-Schanze, po którym dowiemy się, kto sięgnie po Złotego Orła. Najwyższe notowania ma Ryoyu Kobayashi. Czy Japończyk po raz kolejny powtórzy olbrzymie osiągnięcie i po raz drugi w swojej karierze wygra wszystkie konkursy TCS?

Puchar Świata w Bischofshofen. Kursy i typy bukmacherskie

Ryoyu Kobayashi wygra konkurs w Bischofshofen  Nie ma siły na młodego Japończyka. Kobayashi jest głównym faworytem do wygrania w Bischofshofen
Ryoyu Kobayashi wygra Turniej Czterech Skoczni Kobayashi jest zdecydowanie najmocniejszym skoczkiem w stawce. Nie ma na niego mocnych i niemal na pewno Złoty Orzeł powędruje w jego ręce.
 
Marius Lindvik stanie na podium Norweg prezentuje bardzo dobrą formę. Będzie walczył o miejsce na podium w całym turnieju, więc w Bischofshofen musi zająć miejsce w pierwszej trójce.
 

Jubileuszowy Turniej Czterech Skoczni zmierza ku końcowi! W tym roku dwa ostatnie konkursy odbędą się w Bischofshofen. Pierwszy z nich wygrał Ryoyu Kobayashi, który jest absolutnie ponad pozostałych skoczków. Już teraz Japończyk zapisał się złotymi literami w historii skoków, jako pierwszy skoczek w historii wygrał trzy pierwsze konkursy TCS dwa razy w swojej karierze! Wszystko wskazuje na to, ze niesamowity Japończyk zapisze na swoje konto „wielkiego szlema”, czyli komplet zwycięstw w całym turnieju. Już raz dokonał tej sztuki i najpewniej będzie pierwszym zawodnikiem w historii, który dokona tego po raz kolejny. Royoyu Kobayashi jest absolutnie faworytem do zwycięstwa w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni.

Można zastanowić się nad postawieniem wygranej Kobayashiego w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni, choć bukmacher STS wypłaci za ten zakład przysłowiowe grosze. Aktualny kurs na zwycięstwo Japończyka to raptem 1.07, jednak trudno sobie wyobrazić, aby tytuł ten czmychnął sprzed nosa Kobayashiego.

Jedną z głównych postaci tego turnieju jest Marius Lindvik. Norweg złapał świetną formę na tegoroczny Turniej Czterech Skoczni i jest aktualnie na drugim miejscu w klasyfikacji. O końcową wygraną będzie bardzo trudno i tylko olbrzymi łut szczęścia może mu ją zapewnić, jednak bardzo prawdopodobne, że Norweg znajdzie się na podium konkursu w Bischofshofen. W środowym konkursie zajął drugie miejsce, tuż za Japończykiem. Co ciekawe, prowadził nawet po pierwszej serii.

⛷️ Sprawdź kursy na skoki narciarskie w STS! Odbierz kod promocyjny STS i typuj faworytów!

Kursy aktualne na 6.01.2022Bez Kamila w Austrii

Cudu jak nie było, tak nie ma. Polscy skoczkowie są tłem dla rywalizacji w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni i tylko Piotr Żyła pokazał jakikolwiek poziom w niemiecko-austriackich konkursach. O reszcie występów warto jak najprędzej zapomnieć.

Szczególnie zawiódł Kamil Stoch, który został odesłany do domu. Forma naszego mistrza jest katastrofalna i teraz będzie indywidualnie przygotowywał się do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich. Kamil opuści najbliższe, austriackie konkursy i najpewniej zobaczymy go w trakcie Pucharu Świata w Zakopanem. Liczymy, że forma „Rakiety z Zębu” będzie o wiele lepsza i sprawi nam w tym sezonie jeszcze wiele radości.

Koniec TCS na Paul-Ausserleitner-Schanze

  • Punkt konstrukcyjny (K) – 125 m
  • Rozmiar (HS) – 142 m
  • Rekordzista – Dawid Kubacki (145 metrów)
  • Ostatni zwycięzca – Kamil Stoch (3.01.2021)

To już ostatni akt Turnieju Czterech Skoczni. Tradycyjnie ostatni konkurs prestiżowego turnieju zostanie rozegrany na skoczni imienia Paul Ausserleitner w Bischofshofen. Punkt konstrukcyjny skoczni usytuowano na 125. metrze, natomiast linia rozmiaru skoczni znajduje się na 142. metrze.

Rekord skoczni należy do polskiego skoczka Dawida Kubackiego, który w 2019 roku przekroczył rozmiar skoczni o trzy metry i wylądował na 145 metrze. Przypomnijmy, że wówczas Kubacki sięgnął po Złotego Orła. Co ciekawe, najdłuższy skok na skoczni w Bischofshofen należy do innego, polskiego skoczka. We wrześniu tego roku w Letnim Pucharze Kontynentalnym, Klemens Murańka pofrunął aż na 148 metr.

Program zawodów Pucharu Świata w Bischofshofen

Czwartek, 06.01.2022
14:30 – Kwalifikacje
17:30 – Pierwsza seria konkursowa (KO)

Klasyfikacja Pucharu Świata po dwunastu konkursach

1.Ryoyu Kobayashi796
2.Karl Geiger725
3.Halvor Egner Granerud533
4.Marius Lindvik517
5.Markus Eisenbichler439
6.Stefan Kraft388
7.Anze Lanisek385
8.Jan Hoerl344
9.Kilian Peier334
10.Robert Johansson329

Klasyfikacja 70. Turnieju Czterech Skoczni

1. Ryoyu Kobayashi (JAP) – 884.5

2. Marius Lindvik (NOR) – 866.6

3. Halvor Egner Granerud (NOR) – 845

4. Markus Eisenbichler (GER) – 842.4

6. Robert Johannson (NOR) – 830.2

5. Karl Geiger (GER) – 841.7

7. Lovro Kos (SLO) – 819.2

8. Jan Hoerl (AUT) – 800.4

9. Yukiya Sato (JAP) – 783.6

10. Daniel Huber (AUT) – 781.2

Kiedy odbędzie się konkurs PŚ w Bischofshofen?

Konkurs wieńczący Turniej Czterech Skoczni odbędzie się 6 stycznia 2022 roku.

Gdzie obejrzeć zawody?

Na kanałach Eurosportu i TVN

Kto jest faworytem PŚ w Bischofshofen?

Zdecydowanym faworytem zakładów bukmacherskich jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk nie ma sobie równych i bardzo prawdopodobne, że zwycięży czwarty konkurs Turnieju Czterech Skoczni i ostatecznie sięgnie po Złotego Orła.