Poznajcie Global Boxing z Tarnowa! Nowi podopieczni Fundacji Sport Twoją Szansą

Szkółka Global Boxing z Tarnowa została nowym podopiecznym fundacji Sport Twoją Szansą. Dzięki udzielonej pomocy ośrodek będzie mógł kontynuować przygotowania wychowanków do Mistrzostw Polski. Celem młodych pięściarzy jest kwalifikacja do Młodzieżowych Mistrzostwach Świata i Europy w boksie w 2018 r. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

Celem naszej fundacji, podobnie jak i STS, jest wspieranie polskiego sportu. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z myślą o pomocy, która trafi do miejsc, gdzie sportowcy stawiają swoje pierwsze kroki, gdzie wynajduje się i szlifuje sportowe talenty. Wierzymy, że nasz patronat przyczyni się do rozwoju kariery zawodników tarnowskiej szkółki bokserskiej i pozwoli im na osiąganięcie kolejnych sukcesów – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Szkółka Global Boxing z Tarnowa – w ramach której funkcjonuje także Ośrodek Boksu Olimpijskiego – prowadzi zajęcia dla młodych sportowców w różnych kategoriach wiekowych. Organizacja została wybrana przez kibiców z całej Polski na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce we wrześniu 2017 roku.

Lista osób i organizacji, które zdobyły najwięcej głosów użytkowników STS.pl

1. Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych (Racibórz) Reprezentacja Polski w rugby na wózkach 55,2% głosów
2. Magdalena Stefanowicz (Bytom) Lekkoatletyka 12,5% głosów
3. Kamelia Babicka (Rybnik) Jazda konno 11,7% głosów
4. Julia Siepetowska (Opole) Gimnastyka 5,9% głosów
5. Global Boxing (Tarnów) Szkółka Bokserska 4,9% głosów
6. Paweł Juraszek (Ostroszowice) Pływanie 2,9% głosów

W plebiscycie wzięło udział łącznie ośmiu obiecujących sportowców oraz dwie organizacje sportowe. Do głosowania zakwalifikowała ich Rada Honorowa fundacji Sport Twoją Szansą, która z nadesłanych od kwietnia 2017 roku zgłoszeń wybrała 10 projektów. W jej ocenie wytypowani sportowcy najlepiej wykorzystaliby wsparcie, jakiego może udzielić im fundacja Sport Twoją Szansą. Finalną decyzję podjęli jednak użytkownicy serwisu STS.pl, którzy wybrali sześciu nowych podopiecznych fundacji. W plebiscycie – zakończonym 14 września – głos można było oddać tylko raz.

Sport Twoją Szansą pomaga sportowcom, którzy z różnych przyczyn losowych albo finansowych nie są w stanie kontynuować swojej kariery lub wziąć udziału w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej. Organizacja nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W Radzie Honorowej fundacji zasiadają obecnie sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport. Od czasu założenia pomogła już wielu sportowcom. Jest m.in. partnerem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach, pomogła też w przygotowaniach m.in. do paraolimpiady Januszowi Rokickiemu, który z Londynu i Rio de Janeiro przywiózł srebrne medale. We wrześniu 2017 roku fundacja została partnerem polskiej reprezentacji ampfutbolistów w trakcie Mistrzostw Europy – piłkarze zdobyli brązowe medale na turnieju w Turcji.

Tags: