Fundacja Sport Twoją Szansą wystartowała!

STS „podkręca” tempo we wspieraniu polskich sportowców. Powołana przez największego bukmachera w Polsce Fundacja  Sport Twoją Szansą 19 kwietnia br. zaczęła przyjmować wnioski od osób oraz organizacji szukających pomocy w rozwijaniu sportowej pasji.

Fundacja przyjmuje wnioski o wsparcie poprzez stronę www.sporttwojaszansa.pl. Następnie spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną projekty, które będą kwalifikowały się do udzielenia wsparcia. Zadecydują o tym, m.in. członkowie Rady Honorowej, a w specjalnym głosowaniu to użytkownicy portalu STS.pl wybiorą przyszłych podopiecznych. W Radzie Honorowej Fundacji zasiadają obecnie sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport. Od czasu założenia pomogła już wielu sportowcom. Jest m.in. partnerem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach, pomogła też w przygotowaniach do paraolimpiady Januszowi Rokickiemu, który z Londynu i Rio de Janeiro przywiózł srebrne medale.

Tags: