Kibicuj z nami: fundacja Sport Twoją Szansą zaprasza dzieci z Akademii Piłkarskiej Niechanowo na mecz

Wychowankowie Akademii Piłkarskiej Niechanowo obejrzą na żywo spotkanie w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Fundacja Sport Twoją Szansą zaprosiła dzieci, wraz z ich opiekunami, na mecz Lech Poznań – Piast Gliwice rozgrywany 22 listopada o godz. 20:30 na poznańskim stadionie. Akcja jest częścią inicjatywy „Kibicuj z nami”, w ramach której fundacja cyklicznie organizuje wyjazdy dzieci na wydarzenia sportowe.

Zaproszenie wychowanków Akademii Piłkarskiej z Niechanowa na mecz to kolejna już odsłona projektu „Kibicuj z nami”. W ramach tej inicjatywy już 250 dzieci wraz z opiekunami wzięło udział w wydarzeniach sportowych. W ten sposób dzielimy się z młodym pokoleniem wyjątkowymi emocjami, które doświadczyć można podczas oglądania sportowych zmagań na żywo ze stadionowych trybun – mówi Mateusz Juroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą.  

Zaplanowana na piątek wizyta wychowanków piłkarskiej akademii na poznańskim stadionie to kolejna już inicjatywa w ramach organizowanego przez Fundację Sport Twoją Szansą projektu „Kibicuj z nami”. Do tej pory dzieci z Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast z trybun zabrzańskiego stadionu kibicowały podczas spotkania Górnika Zabrze z Wisłą Kraków, podopieczni Fundacji na Rzecz Rozwoju Piłki Nożnej obejrzeli mecz reprezentacji na stadionie narodowym, wychowankowie domów dziecka z Tanowa i Polic byli na meczu Pogoń Szczecin – Piast Gliwice, podopieczni bokserskiej szkółki Global Boxing Tarnów pojechali do Krakowa na spotkanie Cracovii Kraków z Pogonią Szczecin, a wychowankowie Akademii Piłkarskiej Perełki z Wierzchoniowa byli na meczu Korony Kielce z Wisłą Kraków. Do tej pory w organizowanych przez fundację wyjściach na wydarzenia sportowe wzięło udział ponad 250 dzieci wraz z opiekunami.

Organizowane przez Fundację Sport Twoją Szansą wyjścia na wydarzenia sportowe skierowane są do dzieci z klubów i akademii sportowych, a także przebywających w placówkach opiekuńczych i oświatowych, ośrodkach pomocy i domach dziecka. W ramach akcji „Kibicuj z nami” – poza biletami dla dzieci i ich opiekunów – fundacja zapewnia także transport na stadion oraz posiłki. Grupy chętne do wzięcia udziału w projekcie zgłaszać można wysyłając wiadomość na adres: [email protected]

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

Do grona podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą należą indywidualni sportowcy oraz organizacje sportowe. Nieprzerwanie od 2016 r. fundacja wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach. Od września 2017 r. patronuje reprezentacji Polski w rugby na wózkach, Pawłowi Juraszkowi oraz szkółce bokserskiej Global Boxing Tarnów. Od września 2018 r. do grona podopiecznych należy Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej organizująca darmowe zajęcia dla młodych piłkarzy, trenująca strzelectwo sportowe Aneta Stankiewicz, tenisista stołowy Rafał Czuper oraz lekkoatletka Kamila Przybyła

Od września br. fundacja wspiera także Akademię Leszka Blanika organizującą zajęcia gimnastyczne, sekcję mikrusów Klubu Hokejowego Polonia Bytom, Akademię Piłkarskie Perełki, lekkoatletę Cypriana Mrzygłoda, płotkarkę Justynę Saganik, sprinterką Ewą Ochocką, tenisistkę stołową Karolinę Pęk i kolarza torowego i tandemowego Kamila Kuczyńskiego. Ponadto fundacja jest m.in. patronem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, wspiera niewidomą lekkoatletkę Joannę Mazur i jej przewodnika – Michała Stawickiego, pomaga Januszowi Rokickiemu oraz Kamilowi Popowskiemu. Organizacja wspierała reprezentację Polski ampfutbolistów, lekkoatletkę Magdalenę Stefanowicz, Kamelię Babicką trenującą jazdę konno oraz gimnastyczkę Julię Siepetowską. Fundacja nawiązała również współpracę ze Stowarzyszeniem Sportów Elektronicznych (Esport Association), w ramach której udzieliła wsparcia przy organizacji akademickiej ligi esportowej dla reprezentantów uczelni wyższych z całego kraju – Edu Esports League. 

Organizacja nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W Radzie Honorowej fundacji zasiadają obecnie sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Nr konta Fundacji: 91 1140 1049 0000 4672 9600 1003

Więcej informacji znajdą Państwo na www.sporttwojaszansa.pl oraz na portalach Facebook i Twitter.