Manny Pacquiao vs. Yordenis Ugas. Zapowiedź walki i typy bukmacherskie

pacquiao - ugas typy

Legendarny Filipińczyk wraca do ring! W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Manny Pacquiao zmierzy się z Kubańczykiem Yordenisem Ugasem w walce o pas mistrza świata WBA Super w wadze półśredniej. Chcesz dowiedzieć się wszystkiego, co najważniejsze przed tym pojedynkiem i zapoznać się z kursami bukmacherskimi? Nie mogłeś lepiej trafić!

Pacquiao vs. Ugas. Typy bukmacherskie

Według bukmacherów zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Manny Pacquiao. Stawka na wygraną Filipińczyka wynosi 1,25, podczas gdy kurs na zwycięstwo Yordenisa Ugasa kształtuje się na poziomie 3,75.

Kubańczyk ma jeszcze mniejsze szanse na wygranie pojedynku przed czasem. Jeżeli tak się stanie i Ugas znokautuje Pacquiao, to wówczas bukmacher STS wypłaci po kursie 12,00. Jeśli to „Pac Manowi” uda się zakończyć pojedynek przed upływem 12 rund, to stawka na takie zdarzenie wynosi 2,60. Kurs wydaje się atrakcyjny i stosunkowo wysoki. Z czego wynika? Mianowicie z tego, że Filipińczyk liczy sobie już niemal 43 lata, a ostatnią walkę stoczył ponad 2 lata temu.

Dlatego też większe szanse daje się Pacquiao na wygraną na punkty. Kurs wynosi 2,10, a to, że Ugas w taki sposób wygra pojedynek wyceniane jest na 5,00. Można również obstawić zdarzenie, że walka potrwa więcej niż 10,5 rundy. Stawka wynosi 1,42. Jeżeli pojedynek skończy się przed 10 rundą, to wówczas kurs kształtuje się na poziomie 2,65.

Sprawdź kursy na MMA w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na 20.08.

Pacquiao vs. Ugas. Jak doszło do walki?

Jeszcze niespełna dwa tygodnie temu kibice ostrzyli sobie zęby na pojedynek Manny Pacquiao z niepokonany Amerykaninem Errolem Spencem Juniorem, który posiada dwa mistrzowskie pasy w wadze półśredniej. „Pac Man” jest właścicielem jednego pasa, a więc miał być to pojedynek unifikacyjny. Nie dojdzie jednak do niego z powodu kontuzji, jakiej doznał 31-latek.

Okazało się, że Spence ma problemy z siatkówką oka i musiał się Amerykanin wycofać z pojedynku. Organizatorzy musieli zatem znaleźć następcę i padło na Yordenisa Ugasa. Być może będzie to jedna z ostatnich walk Pacquiao w karierze. W przyszłym roku Filipińczyk zamierza bowiem wystartować w… wyborach prezydenckich w swoim kraju. I ma duże szanse na zwycięstwo.

Manny Pacquiao. Legendarny Filipińczyk wraca na ring.

Manny’ego Pacquiao nikomu szerzej przedstawiać nie trzeba. To jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych współczesnych pięściarzy, który już w trakcie trwania sportowej kariery stał się legendą. Na zawodowym ringu zadebiutował w 1995 roku. Do dziś stoczył 71 walk. 62 wygrał, w tym 39 przed czasem, poniósł 7 porażek, a dwa pojedynki zremisował.

Jego największym osiągnięciem jest zdobycie tytułu zawodowego mistrza świata w – uwaga – ośmiu kategoriach wagowych! Od wagi muszej po kategorię półśrednią. W ostatnich latach wielokrotnie „Pac Man” zapowiadał koniec kariery, ale dusza wojownika za każdym razem okazała się silniejsza i znów pięściarz, który na Filipinach jest uwielbiany i ma status bohatera narodowego, postanowił wyjść między liny.

Kim jest Yordenis Ugas, rywal Manny Pacquiao?

Yordenis Ugas jest pięściarzem niezwykle doświadczonym, który może pochwalić się bogatą karierą amatorską. W 2005 roku został w chińskim Mianyang mistrzem świata, w trzy lata później zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. Dwa lata później wydostał się z komunistycznej ojczyzny i rozpoczął karierę zawodową. Wydawało się, że potoczy się ona bardzo po myśli zawodnika, ale ringi profesjonalne zweryfikowały nieco jego zapędy.

Po passie 11 zwycięstw przytrafiła się porażka, a później kolejna. Wreszcie Ugas – w 2019 roku – otrzymał szansę walki o mistrzostwo świata w kategorii półśredniej, ale przegrał z Shawnem Porterem. O możliwości walki z Mannym Pacquiao dowiedział się kilkanaście dni przed pojedynkiem, ale podjął rękawice. Miał mało czasu na przygotowania, ale doskonale wie, że ta rywalizacja jest jego życiową szansą.

Gdzie i kiedy odbędzie się walka Pacquiao vs. Ugas?

niedziela, 22 sierpnia, ok. godz. 5.00    
T-Mobile Arena, Paradise, Nevada (USA)

Kto faworytem walki?

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Manny Pacquiao. Stawka na wygraną Filipińczyka w zakładach bukmacherskich STS wynosi 1,25 (na dzień 20.08)

Gdzie obejrzeć?

Polsat Sport