FUNDACJA SPORT TWOJĄ SZANSĄ

Wspieraj z nami polski sport

Oddaj swój głos i wybierz podopiecznych Fundacji

Akademia Leszka Blanika

Głównym celem Akademii jest wspieranie sportowców trenujących gimnastykę sportową. Akademia prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe, skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Jej założycielem jest Leszek Blanik – mistrz olimpijski, mistrz świata i Europy w gimnastyce sportowej. Trenerami w Akademii są wykwalifikowane osoby, od lat związane ze sportem i posiadające doświadczenie w pracy z różnymi grupami wiekowymi.

Przeznaczenie wnioskowanych środków – sprzęt i odzież sportowa.

Cyprian Mrzygłód

Cyprian to 21-letni lekkoatleta specjalizuje się w rzucie oszczepem. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Na mistrzostwach Europy juniorów w 2017 r. w Grosseto zajął pierwsze miejsce, zaś na mistrzostwach Europy w Berlinie w 2018 r. uplasował się na dziewiątym miejscu. Jest także wicemistrzem Polski seniorów z 2018 r. Cyprian ustanowił rekord Polski juniorów (80,52 m) oraz juniorów młodszych (81,50 m). Został ogłoszony odkryciem roku 2017 przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Jego celem są medale na kolejnych imprezach międzynarodowych i start na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Przeznaczenie wnioskowanych środków - sprzęt i odzież sportowa.

Ewa Ochocka

Ewa to 23-letnia zawodniczka specjalizująca się w biegach sprinterskich i płotkarskich. Swoją karierę sportową zaczynała w wieku 12 lat. Zawodniczka może pochwalić się wieloma sukcesami. Ewa w swoim dorobku ma 12 medali mistrzostw Polski. W 2014 r. zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw Polski juniorek na 60 m przez płotki, w 2015 r. wywalczyła złoto halowych mistrzostw kraju juniorek w tej samej konkurencji oraz brązowy medal na 60 m oraz mistrzostwo Polski juniorek na 100 m przez płotki. W 2016 r. została halową wicemistrzynią Polski, a także brązową medalistką mistrzostw Polski w sztafecie 4×100 m. Zajęła także 4. miejsce w sztafecie 4x100 m podczas młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbyły się w 2017 r. w Bydgoszczy oraz 9. miejsce na mistrzostwach świata juniorów młodszych w 2013 r. w Doniecku. Jej celem są starty i medale na kolejnych imprezach krajowych i międzynarodowych.

Przeznaczenie wnioskowanych środków – sprzęt i odzież sportowa.

Justyna Saganiak

Justyna to 23-letnia zawodniczka specjalizująca się w biegach przez płotki. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Justyna zajęła 5. miejsce na Mistrzostwach Świata sztafet w Jokohamie w 2019 r. w sztafecie mieszanej 4x400 metrów. Wystąpiła także w półfinale mistrzostw Europy w Berlinie w 2018 r. na dystansie 400 metrów przez płotki. Zawodniczka jest również wicemistrzynią Polski z 2018 r. w biegu na 400 m Jej celem są starty i medale na kolejnych imprezach krajowych i międzynarodowych, w szczególności na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r.

Przeznaczenie wnioskowanych środków - sprzęt i odzież sportowa, dietetyk, psycholog.

Kamil Kuczyński

Kamil to 34-letni zawodnik uprawiający kolarstwo torowe i tandemowe. Sportowiec może się poszczycić wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Kamil jest multimedalistą mistrzostw Polski, trzykrotnie reprezentował nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich - w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Zawodnik jest mistrzem Europy z 2005 i 2016 r., wicemistrzem Europy z 2012 i 2016 r. oraz brązowym medalistą z 2011 r. i zwycięzcą Pucharu Świata w 2016 r. Po zakończeniu kariery reprezentacyjnej Kamil zdecydował się na przejście do tandemowej kadry paraolimpijskiej i w 2019 r. zdobył brąz podczas paraolimpijskich mistrzostw świata. Obecnie, wraz z niedowidzącym partnerem sportowym, przygotowuje się do walki o kwalifikacje na igrzyska paraolimpijskie w Tokio w 2020 r. oraz pomaga w treningach paraolimpijskiej drużynie kobiecego tandemu.

Przeznaczenie wnioskowanych środków – sprzęt sportowy (rower tandemowy).

Karolina Pęk

Karolina to 21-letnia zawodniczka trenująca tenis stołowy osób niepełnosprawnych. Karolina rozpoczęła treningi w wieku 9 lat i może się pochwalić wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Karolina jest złotą medalistką paraolimpijską w drużynie oraz brązową w singlu z Rio de Janeiro. Zawodniczka zdobyła także brązowy medal w występie drużynowym na igrzyskach w Londynie. Jest multimedalistką mistrzostw Polski oraz reprezentantką naszego kraju. Na swoim koncie posiada także medale mistrzostw Europy. Rywalizuje również w zawodach z osobami pełnosprawnymi. Jej celem jest medal na igrzyskach w Tokio i kolejne medale na turniejach.

Przeznaczenie wnioskowanych środków – sprzęt i odzież sportowa, wyjazdy na turnieje i zgrupowania.

K.S. Akademia Piłkarskie Perełki

Głównym celem Akademii Piłkarskie Perełki jest poszerzanie pasji sportowych oraz zapewnienie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieciom. Doświadczona kadra trenerska zapewnia młodym zawodnikom kompleksowe treningi oraz zajęcia sportowe, które mają na celu zaszczepienie w dzieciach miłości do sportu a przede wszystkim piłki nożnej. Akademia współpracuje także z sportowym psychologiem i dietetykiem budując tym samym od najmłodszych lat większe zrozumienie dla potrzeb młodych sportowców i świadomość żywieniową dzieci a także ich rodziców. Cała kadra Akademii Piłkarskiej Perełki dokłada wszelkich starań aby stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do sportowego rozwoju.

Przeznaczenie wnioskowanych środków – sprzęt i odzież sportowa.

Klub Sportowy LIDER Grodzisk Mazowiecki

Klub Sportowy LIDER Grodzisk Mazowiecki zajmuje się m. in. organizacją bezpłatnych treningów lekkoatletycznych dla dzieci. Aktualnie w Klubie szkoli się kilkadziesiąt osób, podzielonych na grupy według kryterium wieku. Zajęcia odbywająsię codziennie i prowadzone są przez wykwalifikowanego i doświadczonego trenera. Każdy zawodnik objęty jest indywidualną opieką szkoleniowca, który wspiera ich rozwój. Dodatkowo Klub organizuje szereg bezpłatnych zawodów lekkoatletycznych dla dzieci. Podstawowym celem Klubu jest popularyzacja sportu i aktywnego spędzania czasu wśród najmłodszych osób.

Przeznaczenie wnioskowanych środków - sprzęt i odzież sportowa.

Klub Hokejowy Polonia Bytom

Polonia Bytom to klub o wieloletniej – sięgającej 1946 roku – tradycji w hokeju na lodzie. Celem i misją jest popularyzacja hokeju i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego na tafli lodowiska. Doświadczona kadra trenerów prowadzi bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Bytomia i okolic, które są okazją do zdobywania pierwszych doświadczeń związanych z tym sportem oraz do pracy nad sportowym rozwojem. Sukcesy seniorskiej drużyny – sześciokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski – są wzorem do naśladowania dla młodych zawodników, którzy mogą już pochwalić się licznymi sukcesami zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W sezonie 2018/2019 hokeiści rozegrali 20 ligowych meczów, z czego w 14 spotkaniach zwyciężyli.

Przeznaczenie wnioskowanych środków - sprzęt i odzież sportowa.

Piłkarska Akademia First Kick

Akademia First Kick funkcjonuje od 2012 roku. Jej głównym celem jest rozwijanie pasji sportowych oraz zapewnienie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach piłkarskich. Akademia duży nacisk kładzie na połączenie treningów służących opanowaniu podstawowych umiejętności technicznych z zakresu gry w piłkę z zabawami ruchowymi. Kadra doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów skupia się na kształtowaniu inteligencji przestrzennej oraz ogólnej aktywności i koordynacji ruchowej. Charakter zajęć dostosowany jest do predyspozycji dzieci, a każdy wychowanek może liczyć na indywidualne podejście szkoleniowe. Dzięki czemu każde zajęcia organizowane przez akademię są nie tylko zróżnicowaną aktywnością fizyczną, ale przede wszystkim dobrą zabawą.

Przeznaczenie wnioskowanych środków – sprzęt i odzież sportowa.

Tomasz Paulinski

Tomasz Paulinski to 30-letni sportowiec trenujący pchnięcie kulą osób niepełnosprawnych. Tomasz jest bardzo utytułowanym zawodnikiem zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Sportowiec na swoim koncie posiada m.in. złoty medal mistrzostw Europy (Berlin 2018 r.) i mistrzostw świata (Lyon 2013 r.). Jest także srebrnym medalistą (Swansea 2014 r.) i brązowym (Grosetto 2017 r.) mistrzostw Europy oraz multimedalistą mistrzostw Polski. Tomasz obecnie przygotowuje się do mistrzostw świata, które w listopadzie odbędą się w Dubaju. Jego kolejnym celem jest medal na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Sportowiec bardzo często i chętnie uczestniczy w akcjach społecznych i charytatywnych.

Przeznaczenie wnioskowanych środków – sprzęt i odzież sportowa, catering, wyjazdy na turnieje i zgrupowania.

Zuzanna Herasimowicz

Zuzanna to 17-letnia zawodniczka trenująca pływanie. Zajęcia w wodzie rozpoczęła już od 2. roku życia ze względów zdrowotnych, a dziś zalicza się do najlepszych pływaczek w kraju. Zuzanna specjalizuje się w stylu grzbietowym, czego potwierdzeniem są m.in. złoty medal na dystansie 200 m i srebrny za 100 m zdobyte podczas letnich mistrzostwach Polski juniorów 14-letnich, dwa złote medale na 100 i 200 m wywalczone na zimowych mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich, a także cztery złote medale (50, 100, 200 m stylem grzbietowym) na letnich mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich.

Przeznaczenie wnioskowanych środków - sprzęt i odzież sportowa, wyjazdy na turnieje i zgrupowania.