FUNDACJA SPORT TWOJĄ SZANSĄ

Wspieraj z nami polski sport

Oddaj swój głos i wybierz podopiecznych Fundacji

Kamelia Babicka – Jazda konno

Od 9 lat trenuje jeździectwo, które jest jej wielką pasją. Kamelia Babicka regularnie, 7 razy w tygodniu, uczęszcza na treningi i ciężko pracuje na swój sukces. Mimo młodego wieku jest już utytułowaną zawodniczką. Początkowo startowała na jednym koniu, od 2016 roku rozpoczęła starty na drugim koniu, co stworzyło przed nią wiele możliwości rozwoju. W planach ma dostanie się do kadry reprezentacji Polski.

Przeznaczenie wnioskowanych środków – wsparcie w przygotowaniach i wyjazdach na zawody ogólnopolskie (m.in. opłaty startowe, transport), zakup sprzętu sportowego.

Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych "SSON" – Reprezentacja Polski w rugby na wózkach

Stowarzyszenie od 2005 r. sprawuje opiekę nad reprezentacją Polski w rugby na wózkach, która od tej pory osiągnęła wiele sukcesów. Obecnie kadra klasyfikuje się na 10. miejscu na świecie i 5. w Europie. Rugby na wózkach jest najprężniej rozwijającą się w Polsce zespołową grą sportową dla osób z najcięższymi schorzeniami narządu ruchu – z uszkodzeniami rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym.

Przeznaczenie wnioskowanych środków – wsparcie organizacji zgrupowań dla Reprezentacji Polski rugby na wózkach, jako element przygotowań do turnieju barażowego do mistrzostw świata w Australii w 2018 r.

Tarnowska Szkółka Bokserska – Global Boxing

Szkółka od 2008 r. zajmuje się organizowaniem treningów i zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z Tarnowa i okolic. W 2015 r. otworzyła Ośrodek Boksu Olimpijskiego, gdzie codziennie prowadzi treningi dla młodych sportowców (m.in. w wieku przedszkolnym). Prowadzi także zajęcia dla szkolnych grup zorganizowanych, w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”.

Celem klubu jest zapewnienie optymalnych przygotowań do uzyskania kwalifikacji do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata i Europy i osiągnięcie tam jak najlepszych wyników.

Marcin Czyszczewski – kolarstwo torowe

Od 11 roku życia trenuje kolarstwo. Jest to jego pasja, z którą wiąże swoją przyszłość. Marcin Czyszczewski mimo młodego wieku jest już utytułowanym zawodnikiem oraz szybko pnie się po kolejnych szczeblach do wielkiej sportowej kariery. Od 2012 roku zaczął skupiać się na specjalizacji krótkodystansowej na torze. Ma ambitne plany i cele do osiągnięcia.

Celem sportowca jest dalszy rozwój kariery sportowej przez wsparcie w przygotowaniach i wyjazdach na turnieje, zakup sprzętu, zapewnienie suplementacji i odpowiedniej opieki medycznej.

Patryk Błaszczyk – biegi

Młody zawodnik – od ponad 7 lat trenuje biegi. Przez 5 lat należał do ścisłej czołówki kadry narodowej, którą reprezentował na wielu imprezach międzynarodowych, m.in. na mistrzostwach świata i Europy. Był szkolony przez wybitną kadrę Polskiego Związku Lekkoatletyki. Jego celem w obecnym sezonie jest dostanie się na mistrzostwa Europy w biegach przełajowych...

Celem sportowca jest wsparcie dalszego rozwoju kariery sportowej przez zakup odzieży, suplementów i specjalistycznego zegarka z GPS.

Julia Siepetowska – gimnastyka

Julia uprawia piękną dyscyplinę sportową, jaką są gimnastyczne skoki na trampolinie. Jest bardzo zdolną i pracowitą zawodniczką, o dużych możliwościach. Obecnie jest członkiem kadry Polski Juniorów Polskiego Związku Gimnastycznego w skokach na trampolinie. Jest również w składzie Igrzysk Olimpijskich 2024 i w tych cyklach olimpijskich jest szkolona.

Celem sportowca jest dalszy rozwój kariery sportowej przez wsparcie w przygotowaniach i wyjazdach na ogólnopolskie oraz międzynarodowe zawody czy obozy sportowe, zakup odzieży sportowej, suplementy diety i opiekę medyczną.

Radosław Sobczyk – wielobój

Młody zawodnik trenujący wielobój, który osiąga duże sukcesy w różnych kategoriach tej dyscypliny. Radosław Sobczyk jest prawdziwym pasjonatem lekkiej atletyki. Jego celem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Zawodnik znajduje się w przełomowym momencie kariery, bowiem właśnie rozpoczyna studia na AWF we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia.

Celem sportowca jest dalszy rozwój kariery sportowej przez wsparcie w wyjazdach na ogólnopolskie oraz międzynarodowe zawody, zgrupowaniach, zakup sprzętu, odzieży sportowej, suplementów diety oraz opieka medyczna.

Paweł Juraszek - pływanie

Przygodę z pływaniem rozpoczął w wieku 4 lat. Specjalizuje się na dystansie 50 m stylem dowolnym. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, multimedalista i rekordzista Mistrzostw Polski. Uznawany za ogromny talent. Przebojem wdarł się czołówki, co potwierdza jego czwarta pozycja na światowych listach.

Celem sportowca jest dalszy rozwój kariery sportowej przez zakup odzieży i suplementów.

Magdalena Stefanowicz – lekkoatletyka

Lekkoatletykę uprawia od 6 lat i specjalizuje się w biegach sprinterskich. Uznawana jest za ogromny talent sportowy. W 2017 r. debiutując na arenie międzynarodowej, zdobyła srebrny medal na dystansie 100 metrów podczas Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Nairobi. Do sportu podchodzi bardzo profesjonalnie, mimo młodego wieku doskonale wie jakie cele chce osiągnąć oraz jak ciężką pracą i środkami trzeba je osiągnąć.

Celem sportowca jest dalszy rozwój kariery sportowej, wsparcie w wyjazdach na zawody i zgrupowania...

Tomasz Sordyl – wspinaczka sportowa

Uprawia wspinaczkę sportową od 9 lat. Wcześniej trenował pływanie i kalistenikę. Od 2013 r. jest członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu. Startuje głównie w konkurencji na czas oraz w trójboju wspinaczkowym. Prowadzi także zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą. Mimo młodego wieku, osiąga wiele sukcesów. Jego celem jest dalszy rozwój kariery oraz uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej na igrzyska w Tokio w 2020 r.

Celem sportowca jest dalszy rozwój kariery, wsparcie w wyjazdach na zawody i zgrupowania, zakup odzieży sportowej i suplementów.

Jaka jest misja Fundacji Sport Twoją Szansą?

Fundacja Sport Twoją Szansą prowadzi działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty sportowe, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Zamienia umiejętności i determinacje w realne sukcesy. Fundacja Sport Twoją szansą stawia sobie za cel, aby wspomagać różnego rodzaju inicjatywy związane z rozwojem polskiego sportu. Swoje wsparcie kieruje zarówno do osób indywidualnych, jak i prawnych bez względu czy aktywność sportowa ma charakter rekreacyjny, amatorski czy zawodowy. Sport Twoją Szansą kładzie szczególny nacisk na promowanie działań oddolnych, które pochodzą z lokalnych środowisk. Ponadto Fundacja pomaga sportowcom, którzy z różnych przyczyn losowych albo finansowych nie są w stanie wziąć udziału w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej. W ramach możliwości Fundacja chce działać na rzecz promowania polskiego sportu poza granicami Polski.

Fundacja powstała z inicjatywy STS, który od dawna wspiera polski sport. Od czasu założenia Fundacja pomogła już wielu sportowcom. Jest m.in. partnerem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach, pomogła Januszowi Rokickiemu, który jest trzykrotnym srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich, czy młodemu lekkoatlecie – Kamilowi Popowskiemu.

Na czym polega głosowanie na podopiecznych Fundacji?

Głosowanie to proces, w którym aktywni użytkownicy konta na STS.pl oddając swój głos, zdecydują kto zostanie objęty wsparciem przez Fundację Sport Twoją Szansą. Od 19 kwietnia 2017 r. Fundacja za pośrednictwem swojej strony internetowej przyjmowała wnioski o wsparcie od osób fizycznych i organizacji. Każdy nadesłany wniosek został poddany w pierwszej kolejności ocenie formalnej. Następnie Rada Honorowa Fundacji – w której zasiadają Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński, Karol Klimczak, Michał Listkiewicz i Tomasz Zimoch - dokonała weryfikacji merytorycznej wniosków i wyselekcjonowała najlepsze, które właśnie teraz zostaną poddane głosowaniu.

Środki finansowe potrzebne na realizację projektów wybranych w głosowaniu pochodzą od sponsora i partnera głównego – STS oraz darczyńców Fundacji.

W jaki sposób zostaną wyłonione projekty do realizacji?

Fundacja Sport Twoją Szansą stawia sobie za cel aktywizację osób, które ją wspierają. W związku z tym każdy darczyńca ma realny wpływ na to, jaki projekt uzyska pomoc od Fundacji. Każdy aktywny użytkownik konta na STS.pl będzie zaangażowany w proces wyboru podopiecznych i będzie mógł oddać głos na wybrany projekt. Podstawowym kryterium wyboru projektów jest liczba zdobytych głosów. Drugim kryterium jest koszt realizacji danego przedsięwzięcia. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów i zmieszczą się w ogólnej kwocie przeznaczonej na realizację projektu zostaną rekomendowane do realizacji. Jeśli któryś z projektów zajmie wysoką pozycję pod względem liczby zdobytych głosów, ale koszt jego realizacji będzie wyższy niż pozostała kwota w danym obszarze, do realizacji zostanie rekomendowany kolejny pomysł z listy, który spełnia te warunki, aż do wyczerpania puli środków w danym obszarze. Może to być nawet czwarty czy piąty pomysł z listy rankingowej - ważne, żeby wystarczyło pieniędzy na jego realizację. Na tej podstawie zostanie utworzona lista rankingowa. Głosowanie trwa 14 dni. Następnie wybrane projekty otrzymają wsparcie.

ZAGŁOSUJ!

Do końca głosowania pozostało

0 DNI
0 GODZIN
0 MINUT
0 SEKUND

Harmonogram projektów

Zgłaszanie wniosków (zakończono)

od 19.04.2017 do 20.06.2017

Weryfikacja projektów (zakończono)

od 20.06.2017 do 11.08.2017

Głosowanie (trwa)

od 29.08.2017 do 14.09.2017

Ogłoszenie wyników

do 22.09.2017

Kontakt

Informacje na temat dotychczasowej działalności Fundacji Sport Twoją Szansą znajdą Państwo na:

www.sporttwojaszansa.pl oraz na portalach Facebook i Twitter.

Koordynator Fundacji:

Sebastian Mackiewicz

[email protected]