Liga Narodów siatkarek: Polska – Holandia. Analiza i typy

polska vs holandia siatkarki typy

Przed nami ósmy mecz polskich siatkarek w Lidze Narodów 2021. W poniedziałek „Biało-Czerwone” zagrają z reprezentacją Holandii, z którą wygrały dwa ostatnie spotkania. Teraz to jednak rywalki są faworytkami. Dlaczego? Zapraszamy do naszej analizy i typów bukmacherskich!

Polska vs Holandia. Kto faworytem? Typy bukmacherskie

W ostatnich trzech latach kobiece siatkarskie reprezentacje Polski i Holandii mierzyły się ze sobą trzykrotnie i bilans tych spotkań jest korzystny dla „Biało-Czerwonych”, które wygrały dwa spotkania i jedno przegrały. Zwycięstwa Polki odniosły w Lidze Narodów 2019 i w ubiegłorocznym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, porażkę zanotowały w Lidze Narodów 2018.

Mimo wszystko, to jednak Holenderki są faworytkami poniedziałkowego spotkania. Na to w każdym razie wskazują kursy w zakładach bukmacherskich STS. Za zwycięstwo reprezentacji Holandii płaci się mniej – po kursie 1.40, a za triumf Polek – 3.00. Co więcej, najbardziej prawdopodobny według bukmachera wynik, to 3:0 dla „Pomarańczowych” – kurs 2.85. Najwięcej można wygrać, jeśli to nasze siatkarki nie oddadzą rywalkom nawet seta – kurs 11.00. Największy wpływ na takie a nie inne stawki kursowe z pewnością ma dotychczasowa postawa i wyniki obu drużyn w siatkarskiej Lidze Narodów 2021.

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Polska vs Holandia. Porównanie i analiza drużyn

Reprezentacja Polski

„Biało-Czerwone” prezentują w obecnej edycji Ligi Narodów dość niestabilną formę i taki jest też bilans ich dotychczasowych meczów – 3 wygrane i 4 przegrane. Polskie siatkarki pokonały reprezentacje: Włoch, Korei i Kanady, a przegrały z Serbią, Turcją, Belgią i Dominikaną. Jedynie o porażkę z Turczynkami nie można mieć do Polek pretensji, bo rywalki są wyżej notowane i grają w Rimini w najmocniejszym składzie. Ale już grające rezerwami Serbki oraz Belgijki i siatkarki z Dominikany były w zasięgu grających m.in. bez Joanny Wołosz podopiecznych selekcjonera Jacka Nawrockiego. W tabeli fazy grupowej po siedmiu meczach reprezentacja Polski zajmuje 11. miejsce.

Taką samą pozycję nasze siatkarki zajmują także w aktualnym światowym rankingu FIVB. W dwóch poprzednich edycjach Ligi Narodów „Biało-Czerwone” zajmowały odpowiednio 8. (2018) i 5. (2019) miejsce. Do Igrzysk Olimpijskich w Tokio reprezentacja Polski w kobiecej siatkówce się nie zakwalifikowała, podobnie jak do ostatnich mistrzostw świata w 2018 roku. Mistrzostwa Europy 2019, których Polki były współgospodyniami, zakończyły się dla nich czwartym miejscem, po porażkach z Turcją w półfinale i z Włochami w meczu o trzecie miejsce.

Czytaj także:

Reprezentacja Holandii

„Pomarańczowe” po siedmiu meczach siatkarskiej Ligi Narodów 2021 zajmują w tabeli czwarte miejsce z bilansem pięciu zwycięstw i dwóch porażek. W pokonanym polu kobieca reprezentacja Holandii zostawiła drużyny: Belgii, Rosji, Tajlandii, Serbii i Japonii, a uległa Niemkom i Amerykankom. Porażka Holenderek z Niemkami to niespodzianka, zważywszy, że dla tych drugich był to jeden z tylko dwóch wygranych jak dotąd meczów obecnej edycji Ligi Narodów.

W kobiecym rankingu FIVB reprezentacja Holandii zajmuje obecnie szóstą lokatę. Dwie pierwsze edycje Ligi Narodów kończyła na piątym (2018) i jedenastym (2019) miejscu. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Holenderki – podobnie jak Polki – nie wystąpią. Ostatnie mistrzostwa świata w 2018 roku „Pomarańczowe” zakończyły na czwartym miejscu, po porażkach z Serbią w półfinale i z Chinami w meczu o brązowe medale. W mistrzostwach Europy 2019 reprezentacja Holandii została sklasyfikowana na piątym miejscu (w ćwierćfinale uległa Turcji).

Liga Narodów siatkarek: Polska – Holandia. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Poniedziałek 7 czerwca, godz. 18:00

Transmija

  • Polsat Sport 17:50 (studio od 17:00)
  • TVP Sport 17:55 (studio od 17:35)

Adam Pisula