Półfinały MME U21 – faworytami Niemcy i Hiszpanie

Faworytami MME U21 są drużyny Niemiec i Hiszpanii

Hiszpania – Francja i Niemcy – Rumunia. Tak wyglądają pary półfinałowe Mistrzostw Europy U21. Po tym, co drużyny te pokazały w fazie grupowej, najlepszą formę prezentują ekipy z Półwyspu Iberyjskiego i nasi zachodni sąsiedzi.

Hiszpanie pokazali moc z Polską

Większość kibiców w naszym kraju jest z pewnością pod wrażeniem potencjału reprezentacji Hiszpanii, która w ostatnim meczu grupowym rozbiła Polskę aż 5:0 i był to tak naprawdę najniższy wymiar kary. Hiszpanie non stop atakowali i robili na boisku, co chcieli. Wyróżniali się zwłaszcza Dani Ceballos z Realu Madryt oraz inny pomocnik, Fabian Ruiz, który na co dzień jest klubowym kolegą Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w Napoli. Zespół Luisa de la Fuente rozkręcał się na tym turnieju powoli, ale siła tkwi w nim ogromna. Hiszpanie wystąpili w ostatnich trzech z czterech finałów EURO U21. Teraz trafiają na Francję, z którą w tych rozgrywkach rywalizowali w ćwierćfinale w 1986 roku i w 1994 w meczu o trzecie miejsce. Oba mecze zakończyły się wygranymi Hiszpanii.

Reprezentacja U21 Hiszpanii świetnie radzi sobie podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy

Krytyka zespołów Francji i Rumunii

Spora lawina negatywnych komentarzy spadła na ekipy Francji i Rumunii, którzy swój grupowy mecz rozegrali w poniedziałek. Do awansu obie drużyny potrzebowały remisu i… mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem. To jeszcze nic, bo zespoły nie stworzyły sobie okazji bramkowych i oddały łącznie zero (!) celnych strzałów. Francuzi, którzy wyszli z grupy z drugiego miejsca zagrają z Hiszpanią w czwartek o godzinie 21.00 na stadionie w Reggio Emilia.

Rozpędzona reprezentacja Niemiec podczas MME U21

Zdaniem bukmacherów największym faworytem jest drużyna naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy z siedmioma punktami wyszli z grupy i zapewnili sobie kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Po raz pierwszy od ponad 30 lat wystąpią dwa razy z rzędu na IO. Ostatni raz zagrali na dwóch olimpijskich turniejach w 1984 i 1988 roku. Spora w tym zasługa selekcjonera Stefana Kuntza. Trener prowadzący młodzieżówkę od 2016 roku, został przed dwoma laty mistrzem Europy. W tym roku wszystko wskazuje na to, że może obronić tytuł, co do tej pory nigdy nie udało się reprezentacji Niemiec. – Znalezienie się na igrzyskach, to jeden z moich celów do zrealizowania. To coś, czego zwykle jako piłkarz nie jesteś w stanie osiągnąć – mówi trener Niemiec U21. Półfinałowy mecz z Rumunią zostanie rozegrany w czwartek w Bolonii, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Zwycięzcy ostatnich Mistrzostw Europy U21: 2017 – Niemcy, 2015 – Szwecja, 2013 – Hiszpania, 2011 – Hiszpania, 2009 – Niemcy.