5. etap Tour de France. Pora na specjalistów od jazdy na czas!

Środa to dzień, w którym kolarze uczestniczący w 108. edycji Tour de France po raz pierwszy zmierzą się w jeździe indywidualnej na czas. Faworytów etapu, jak zwykle w takich przypadkach, należy szukać z jednej strony wśród specjalistów od „czasówek”, a z drugiej wśród głównych kandydatów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej „Wielkiej Pętli”.

Kto faworytem 5. etapu Tour de France? Typy bukmacherskie

W zakładach bukmacherskich STS najniższy kurs ustalono na zwycięstwo Belga Wouta Van Aerta (2.75). W gronie faworytów środowego etapu umieścić należy także specjalizujących się w jeździe indywidualnej na czas Szwajcarów: Stefana Kunga (kurs 5.00) i Stefana Bisseggera (kurs 4.25).

Nie należy też zapominać o dwóch Słoweńcach, głównych faworytach klasyfikacji generalnej Tour de France. Tadej Pogaćar w poprzedniej edycji właśnie znakomitą jazdą na czas zapewnił sobie ostateczne zwycięstwo. Z kolei Primoż Roglić także potrafi sobie radzić w tej konkurencji, a dodatkowo będzie zmotywowany koniecznością odrabiania strat po poniedziałkowej kraksie. Nie wiadomo tylko, czy na szybką jazdę pozwolą mu odniesione w niej liczne obrażenia. Bukmacher dla obu słoweńskich kolarzy ustalił taką samą stawkę kursową – 20.00.

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

5. etap Tour de France: Change – Laval (27,2 km – jazda indywidualna na czas)

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Środa 30 czerwca
  • Eurosport 1 (12:10 – 17:40)

Trasa

Trasa środowego etapu jazdy indywidualnej na czas wydaje się być skrojona idealnie pod specjalistów od tej kolarskiej konkurencji. Dystans (27,2 km) jest wystarczający do wyrobienia sobie znacznej przewagi, a profil lekko pofałdowany i z trudnościami technicznymi.