4. etap Tour de France. Oby tym razem bez kraks!

We wtorek o zwycięstwo etapowe Tour de France prawdopodobnie znów powalczą sprinterzy, bo sprzyja temu profil trasy czwartego etapu „Wielkiej Pętli”. Grono faworytów niestety trochę się zawęziło z powodu kraks, dlatego tym razem liczymy przede wszystkim na to, że wszyscy cali i zdrowi dojadą do mety!

Kto faworytem 4. etapu Tour de France? Typy bukmacherskie

Na finiszowych metrach trzeciego etapu Tour de France wywrócił się Caleb Ewan, powodując jednocześnie upadek Petera Sagana. Australijczyk doznał złamania obojczyka i dla niego wyścig już się zakończył. Słowak ma mocno stłuczone biodro i pojedzie dalej, ale raczej nie należy się go w najbliższych dniach spodziewać na czele peletonu. We wcześniejszych kraksach ucierpieli z kolei kolarze zaliczani do głównych faworytów w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej: Primoż Roglić i Geraint Thomas.

W zaistniałej sytuacji głównym faworytem do zwycięstwa na finiszu czwartego etapu może być wczorajszy triumfator Belg Tim Merlier. W zakładach bukmacherskich STS kurs na jego zwycięstwo jest najniższy – 3.25. Wysoko stoją także notowania Marka Cavendisha (kurs 5.00). Doświadczony Brytyjczyk błysnął wczoraj na lotnej premii, a w Fougeres, gdzie ustanowiono metę czwartego etapu, wygrał w 2015 roku.

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

4. etap Tour de France: Redon – Fougeres (150,4 km)

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Wtorek 29 czerwca
  • Eurosport 1 (13:20 – 17:15)

Trasa

Tym razem kolarze uczestniczący w 108. edycji Tour de France mają do pokonania typowo płaski etap, na którym nie wyznaczono żadnej premii górskiej, nawet najniższej kategorii. Dodatkowo trasa z Redon do Fougeres ma tylko trochę ponad 150 kilometrów, więc ewentualna ucieczka też nie będzie miała zbyt wiele czasu na wyrobienie sobie wystarczającej przewagi, zanim sprinterskie „pociągi” zaczną nadawać tempo. Dlatego najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest finisz całego peletonu.

Tags: