Liga Narodów siatkarzy: Polska – Niemcy. Analiza i typy

polska niemcy liga narodow siatkarzy

W czwartek o godzinie 21:00 polscy siatkarze rozpoczną ostatni trzeci mecz czwartej serii spotkań w ramach Ligi Narodów 2021. Ich rywalem będą Niemcy, z którymi kiedyś toczyli wyrównane boje, ale obecnie są od nich zdecydowanie lepsi. Trzeba to jednak potwierdzić na boisku. Oto nasza analiza i typy bukmacherskie.

Polska vs Niemcy. Kto faworytem? Typy i kursy bukmacherskie

Licząc od 2014 roku siatkarskie reprezentacje Polski i Niemiec grały ze sobą osiem razy. Bilans tych spotkań jest korzystny dla „Biało-Czerwonych”: sześć zwycięstw i dwie porażki. Najbardziej emocjonująca była rywalizacja Polski i Niemiec w kwalifikacjach olimpijskich w 2016 roku. Najpierw to niemiecka drużyna wygrała 3:2 w fazie grupowej, ale w fazie finałowej polscy siatkarze zrewanżowali się takim samym wynikiem. Drugie zwycięstwo Niemcy odnieśli w Lidze Narodów 2018. Polacy byli za to górą w półfinale siatkarskiego mundialu 2014, Lidze Narodów 2019, w ćwierćfinale mistrzostw Europy 2019 i w ubiegłorocznych dwóch meczach towarzyskich.

W obecnej edycji siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Niemiec prezentuje nierówną formę. Potrafiła wygrać z Iranem i Słowenią, ale i przegrać z Argentyną, Holandią, czy Kanadą. Polacy, choć grają w każdym meczu innym składem, wyglądają o wiele solidniej. Przegrali tylko ze Słowenią, z którą ostatnio zawsze mieli kłopoty oraz z Brazylią – mistrzami olimpijskimi, wicemistrzami świata i liderami rankingu FIVB. W pozostałych spotkaniach „Biało-Czerwoni” bez większych problemów pokonywali swoich rywali.  

Zespół Vitala Heynena jest także zdecydowanym faworytem starcia z reprezentacją Niemiec. Dobitnie pokazują to stawki kursowe w zakładach bukmacherskich STS. Za zwycięstwo Polski bukmacher zapłaci po minimalnym kursie 1.03, podczas gdy za ewentualny triumf Niemiec znacznie więcej – kurs 12.75. Jeszcze większa jest dysproporcja kursów w zakładach na dokładny wynik. 3:0 w setach dla polskich siatkarzy oznaczono kursem 1.45, a 3:0 dla niemieckiego zespołu… 100.00.

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Polska vs Niemcy. Porównanie i analiza drużyn

Reprezentacja Polski

Polscy siatkarze są drugim zespołem narodowym w światowym rankingu FIVB. Na tak wysoką pozycję reprezentacji Polski złożyły się znakomite wyniki z ostatnich lat. „Biało-Czerwoni” to mistrzowie świata z 2014 i 2018 roku, srebrni medaliści Pucharu Świata 2019 oraz brązowi medaliści mistrzostw Europy 2019. Na trzecim miejscu Polacy zakończyli także poprzednią edycję siatkarskiej Ligi Narodów w 2019 roku. Rok wcześniej zajęli piątą pozycję w klasyfikacji końcowej.

Po rozegraniu jedenastu meczów obecnej edycji Ligi Narodów polska drużyna zajmuje drugie miejsce za Brazylią, z bilansem dziewięciu zwycięstw i dwóch porażek. Wybrańcy selekcjonera Vitala Heynena pokonali dotychczas drużyny: Włoch, Serbii, Australii, USA, Rosji, Bułgarii, Holandii, Kanady i Japonii, a przegrali spotkania ze Słowenią i Brazylią.

Reprezentacja Niemiec

Niemcy w rankingu FIVB sklasyfikowani są na miejscu czternastym. Do ostatniego siatkarskiego mundialu w 2018 roku niemiecka drużyna się nie zakwalifikowała, ale z poprzedniego w 2014 roku przywiozła brązowe medale. Nie było niemieckich siatkarzy także w ostatniej edycji Pucharu Świata w 2019 roku, a mistrzostwa Europy w tym samym roku zakończyli na ósmej pozycji. Odległe miejsca reprezentacja Niemiec zajmowała także w dotychczasowych edycjach siatkarskiej Ligi Narodów. W 2018 roku – dziewiąte, w 2019 – czternaste.

Po jedenastu meczach Ligi Narodów 2021 zespół selekcjonera Andrei Giani’ego znajduje się na dwunastym miejscu w klasyfikacji, z czterema zwycięstwami i siedmioma porażkami na koncie. Nasi zachodni sąsiedzi w pokonanym polu zostawili reprezentacje: Australii, Bułgarii, Słowenii oraz Iranu. Musieli za to uznać wyższość zespołów: Francji, Argentyny, Holandii, Serbii, USA, Japonii i Kanady.

Liga Narodów siatkarzy: Polska – Niemcy. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Czwartek 17 czerwca, godz. 21:00

Transmisja

  • TVP 1          20:50 (studio od 20:35)
  • Polsat Sport 20:45 (studio od 20:00)