Liga Narodów siatkarzy: Polska – Argentyna. Analiza i typy

polska vs argentyna liga narodow typy

W poniedziałek o godzinie 19:30 reprezentacja polskich siatkarzy zmierzy się z Argentyną w meczu 13. kolejki Ligi Narodów. „Biało-Czerwoni” coraz pewniej zmierzają do fazy półfinałowej rozgrywek i są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Oto nasza analiza i typy bukmacherskie oraz porównanie obu drużyn.

Polska vs Argentyna. Kto faworytem? Typy bukmacherskie

Z 23 spotkań siatkarskich reprezentacji Polski i Argentyny, do których doszło w latach 2006-2019, 22 razy wygrywali „Biało-Czerwoni”. Jedyna porażka przydarzyła im się podczas… mistrzostw świata 2018, które ostatecznie wygrali, a Argentyńczycy zakończyli je dopiero na 15. miejscu. Do sensacyjnego wyniku 2:3 w setach doszło w drugiej fazie grupowej. Po raz ostatni obie drużyny spotkały się w Pucharze Świata 2019 i nasz zespół wygrał wtedy 3:1.

W obecnej edycji siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Argentyny potrafiła już sprawić jedną miłą dla swoich kibiców niespodziankę, pokonując Serbię, ale też jedną niemiłą w postaci porażki z Kanadą. Polacy, poza przegranymi ze Słowenią i Brazylią, wszystkich pozostałych rywali odprawili bez problemu z kwitkiem. Selekcjoner Vital Heynen w pierwszych meczach mocno rotował składem, dając się wykazać wszystkim kandydatom do gry na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, ale ostatnie spotkania wskazują, że selekcja powoli się kończy, bo coraz częściej i dłużej na boisko wybiegają razem wszyscy liderzy kadry, z Bartoszem Kurkiem, Michałem Kubiakiem i Wilfredo Leonem na czele. A to nie wróży Argentyńczykom niczego dobrego przed poniedziałkowym meczem.    

Niczego pozytywnego dla reprezentacji Argentyny nie można też wywnioskować po sprawdzeniu kursów w zakładach bukmacherskich STS. Jej ewentualne zwycięstwo wyceniono bardzo wysoką stawką 8.05, co pokazuje, że to Polacy są zdecydowanym faworytem. Kurs na triumf „Biało-Czerwonych” wynosi zaledwie 1.08. Najbardziej prawdopodobnym dokładnym wynikiem jest według bukmachera rezultat 3:0 dla Polski (kurs 1.72), a najmniej – 3:0 dla Argentyny (kurs 48.00).

🏐 Typuj siatkówkę w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Polska vs Argentyna. Porównanie i analiza drużyn

Reprezentacja Polski

Po dwunastu meczach fazy grupowej siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Polski zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji, mając na koncie dziesięć zwycięstw i dwie porażki. Drużyna selekcjonera Vitala Heynena w pokonanym polu zostawiła: Włochy, Serbię, Australię, USA, Rosję, Bułgarię, Holandię, Kanadę, Japonię i Niemcy. Pokonali „Biało-Czerwonych” w Rimini tylko Słoweńcy i Brazylijczycy.

W rankingu FIVB siatkarska reprezentacja Polski zajmuje także drugą pozycję, ustępując – tak samo jak w Lidze Narodów – tylko Brazylii. „Biało-Czerwoni” byli za to lepsi od „Canarinhos” w finałach dwóch ostatnich siatkarskich mundiali w 2014 i 2018 roku, są więc aktualnymi mistrzami świata. Medale polscy siatkarze zdobywali także na innych imprezach w ostatnich latach: srebrne w Pucharze Świata 2019, brązowe na mistrzostwach Europy 2019 oraz w Lidze Narodów w tym samym roku. Edycję LN 2018 nasi siatkarze zakończyli na piątym miejscu w klasyfikacji.

Reprezentacja Argentyny

Siatkarze z Argentyny mają równy bilans sześciu zwycięstw oraz sześciu porażek i zajmują po dwunastu kolejkach obecnej edycji Ligi Narodów dziewiąte miejsce w klasyfikacji. Zespół trenera Marcelo Mendeza pokonał dotychczas drużyny: Niemiec, Holandii, Australii, Japonii, Bułgarii i Serbii. Nie umiał za to znaleźć sposobu na siatkarzy z: Brazylii, Kanady, USA, Słowenii, Włoch i Rosji.

W światowym rankingu FIVB reprezentacja Argentyny jest sklasyfikowana obecnie na ósmym miejscu. W roku 2018 Argentyńczycy byli daleko poza światową czołówką. Na mistrzostwach świata zajęli dopiero 15. miejsce, a Ligę Narodów zakończyli na pozycji numer 14. Rok 2019 był dla nich znacznie lepszy. W Lidze Narodów zajęli siódme miejsce, a w Pucharze Świata piąte.

Liga Narodów siatkarzy: Polska – Argentyna. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Poniedziałek 21 czerwca, godz. 19:30

Transmisja

  • TVP 2          19:15
  • Polsat Sport 19:20 (studio od 18:30)

Tags: