Walka o finał NHL. Piąty mecz Vegas Golden Knights vs. Montreal Canadiens

Trzeba przyznać, że tegoroczna rywalizacja o finał Pucharu Stanleya jest wyjątkowo zacięta. Po czterech meczach Vegas Golden Knights – Montreal Canadiens jest remis, choć pewnie wielu takiej sytuacji się nie spodziewało. Kto wyjdzie zwycięsko z najbliższej rywalizacji? Sprawdź analizy typy bukmacherskie!

Vegas Golden Knights vs. Montreal Canadiens. Piąty mecz. Typy bukmacherskie

Drużyna z Las Vegas była zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. I – jak na faworyta przystało – wygrała pierwszy mecz 4:1. Wydawało się wówczas, że z awansem do finału NHL nie będzie miała problemów. Nic bardziej mylnego. Zespół z Montrealu wygrał dwa mecze z kolei. W obu przypadkach 3:2 i sensacyjnie, przed drugim meczem u siebie objął prowadzenie w serii do czterech zwycięstw. To było szalenie zacięte spotkanie i po raz pierwszy w półfinałach NHL do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Złoci Rycerze strzelili w niej zwycięskiego gola, a teraz gra przenosi się do ich hali.

Choć za pierwszym razem, grano dwa mecze w Las Vegas, Golden Knights nie w pełni wykorzystali atut własnego lodu, bo jedno ze spotkań przegrali, to według bukmachera STS są faworytem piątego starcia. Kurs na wygraną Złotych Rycerzy w normalnym czasie gry wynosi 1,75. Remis wart jest 4,15, a triumf Montrealu – 3,90. Jeżeli gospodarze będą potrzebowali dodatkowego czasu gry, to stawka na takie zdarzenie jest znacznie niższa – 1,42. Wygrana Montrealu obojętnie w jaki sposób warta jest 2,70.

Gdy Golden Knights przegrali mecz numer trzy i Montreal objął prowadzenie 2:1 w serii, to znacznie wyrównały się kursy na awans poszczególnych zespołów do kolejnej fazy rywalizacji. Teraz znów jednak zdecydowanym faworytem do tego, by zagrać w finale Pucharu Stanleya jest Vegas. Kurs na awans tego zespołu, to 1,27. Jeżeli jednak w finale zameldują się Canadiens, bukmacher STS zapłaci po bardzo atrakcyjnym kursie 3,75. Przypomnijmy, że każdy z zespołów do tego, by awansować potrzebuje jeszcze dwóch wygranych spotkań.

W trzech pierwszych spotkaniach tej serii padło po 5 goli, Tymczasem w spotkaniu numer cztery strzelono zaledwie trzy bramki. To może sugerować, że oba zespoły stawiają na defensywę, pilnują dostępu do własnych bramek i nie specjalnie zainteresowane są grą do przodu. Kurs na to, że w piątym meczu padnie mniej niż 4,5 gola wydaje się bardzo atrakcyjny, bo wynosi 2,30. Jeżeli jednak zawodnicy sprężą się w ataku i strzelą więcej niż 4,5 bramki, stawka wynosi 1,57.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na 21.06.

Vegas Golden Knights vs. Montreal Canadiens. Analiza, forma, wyniki

Vegas Golden Knights

W czwartym meczu aż do 51. minuty spotkania faworyt całej rywalizacji przegrywał 0:1. Złoci Rycerze pokazali jednak niezwykły hart ducha i najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie – już w dogrywce – zadali decydujące trafienie. Sztuki tej dokonał Nicolas Roy. Zaskakujące w tym spotkaniu, jeśli chodzi o drużynę z Nevady, było to, że był to dopiero 21 strzał całego zespołu na bramkę Montrealu. W poprzednich spotkaniach Złoci Rycerze strzelali częściej i dawali sobie zdecydowanie więcej szans na to, by zdobyć gola. Warto również podkreślić świetną postawę w bramce Vegas Robina Lehnera. Szwed zmienił Marca-Andre Fleury’ego, mimo, że rozgrywał dopiero drugi mecz w tegorocznym play off, ale spisał się znakomicie.

Montreal Canadiens

Kanadyjczycy nie wykorzystali wielkiej szansy na to, by prowadzić 3:1, a o wszystkim zadecydowała ich niemoc pod bramką Vegas skoro tylko 1 z 28 strzałów znalazł drogę do siatki rywala. W tegorocznym play offie Canadiens pokazali już jednak, że potrafią wygrać mecz w Las Vegas. Pod jednym warunkiem, że będą skuteczniejsi. Jedno trafienie Paula Byrona, to zbyt mało, by myśleć o finale i Pucharze Stanleya, na który kibice w Montrealu czekają już 28 lat.

Gdzie i kiedy odbędzie się piąty mecz Golden Knights vs. Canadiens?

  • środa, 23 czerwca, godz. 2.00
  • T-Mobile Arena, Las Vegas (Nevada)

Transmisja telewizyjna

  • TVP Sport (2.00)