Brazylia vs Kolumbia. Neymar i spółka o krok od awansu

kolumbia brazylia

Lada moment piłkarze Brazylii mogą postawić stempel i awansować na mistrzostwa świata. Kolumbia jest jedyną drużyną w trakcie tych eliminacjach, która sprawiła, że „Canarinhos” zgubili punkty. Teraz w meczu wyjazdowym zadanie będzie znacznie trudniejsze. Czego spodziewać się w starciu Brazylia vs Kolumbia? Oto nasza zapowiedź!

W skrócie:

  • W pierwszym meczu obu drużyn w trwających eliminacjach MŚ 2022 padł bezbramkowy remis
  • Canarinhos są pewniakami do awansu. Zawodnikom Tite brakuje kilku punktów, aby móc zapewnić bilety do Kataru
  • Brazylia jest bardzo mocna w roli gospodarza i po raz ostatni mecz o stawkę na własnym stadionie przegrała w 2016 roku
  • Kolumbia zajmuje 4. miejsce w tabeli, jednak ostatnie wyniki „Los Cafeteros” odstają od oczekiwań

Brazylia vs Kolumbia. Typy bukmacherskie

Brazylia wygra mecz z Kolumbią bez straty gola 2.16Brazylia jest w zdecydowanie lepszej formie od Kolumbii i i gra w roli gospodarza, w której nie zwykła przegrywać.
 
Powyżej 1,5 goli zdobytych w meczu 1.35Ostatnie mecze między Kolumbią a Brazylią stały pod znakiem bramek i w tym spotkaniu również powinno sypnąć golami.
 
Obie drużyny NIE strzelą gola? 1.66Piłkarze Kolumbii od trzech meczów z rzędu w eliminacjach nie trafili do siatki

Nie ma się co czarować. Murowanym faworytem tego spotkania jest reprezentacja Brazylii. Nic więc dziwnego, że kurs na zwycięstwo Canarinhos wynosi 1.48. Brazylia jest już teoretycznie jedną nogą na mistrzostwach i najbliższe mecze mogą już w pełni przesądzić, ze Neymar i spółka pojadą na za rok do Kataru. Kurs na zwycięstwo Brazylii jest stosunkowo niski, zatem warto rozważyć obstawienie zakładu, że piłkarze Tita wygrają to starcie bez starty gola, kurs na ten zakład wynosi 2.16.

Idąc tym samym tropem pojawia się również możliwość obstawienia, że obie drużyny nie trafią do siatki. Głównym argumentem ku temu jest bardzo słaba gra ofensywna Kolumbii, która co prawda nie przegrała żadnego z trzech ostatnich spotkań, jednak w meczach z Urugwajem, Brazylią i Kolumbią zremisowała 0:0. Zawodnicy z Kolumbii mają bardzo duży problem z wykończeniem swoich sytuacji, dlatego trafienie w meczu z Brazylią na jej terenie jest mało prawdopodobne.

Selekcjoner reprezentacji Brazylii będzie miał do dyspozycji wszystkich najlepszych zawodników, dlatego można nastawić się na pełną, ofensywną grę wielokrotnego mistrza świata. Jeśli worek z golami się rozwiąże, to autorami trafień będą zawodnicy Brazylii. W ostatnim meczu eliminacyjnym rozgromili u siebie wysoko notowany Urugwaj, aplikując rywalowi 4 gole! Gospodarze w trakcie tego spotkania powinni spokojnie trafić przynajmniej dwa gole.

⚽ Sprawdź kursy na eliminacje do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Ameryce Południowej! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

*Kursy aktualne na dzień 8.11


Czytaj także:


Brazylia vs Kolumbia. Forma reprezentacji

Brazylia

Piłkarze Brazylii to niekwestionowani liderzy w eliminacjach strefy CONMEBOL. Nie przegrali jeszcze żadnego meczu i 10 z 11 wygrali. Tylko z Kolumbią stracili punkty w trakcie październikowego meczu, jednak bezbramkowy remis błyskawicznie powetowali, gromiąc Urugwaj aż 4:1.

Brazylia u siebie jest prawdziwym potworem. Reprezentacja gra na różnych stadionach i nie ma jednej twierdzy, jednak na każdym swoim obiekcie jest nie do pokonania. Po raz ostatni w meczu o punkty „Canarinhos” przegrali u siebie w 2016 roku.

Kolumbia

Patrząc przez pryzmat samych liczb mogłoby się wydawać, że Kolumbia jest w dobrej dyspozycji. W 12 z 15 ostatnich meczów piłkarze Kolumbii nie przegrali, jednak wyniki to jedno, a dyspozycja na boisku to drugie.

Zawodnicy pod batutą Ronalda Ruedy mają ogromne trudności ze zdobywaniem goli. Na początku eliminacji takich problemów nie było, Kolumbia w trakcie trwającego turnieju kwalifikacyjnego zdobyła 16 goli, jednak ostatnio się zacięła i trzy ostatnie mecze bezbramkowo zremisowała. Warto tu pochwalić defensywę Kolumbii, która spisuje się jednak zdecydowanie lepiej i wykonuje swoje zadania.

Brazylia vs Kolumbia. Historia i bilans meczów

Mecze Brazylii z Kolumbii nie mają szczególnej historii. Po raz pierwszy obie drużyny spotkały się na boisku w 1945 roku w ramach Copa Amerca, mecz ten padł łupem zawodników Canarinhos.

Historyczny bilans również jest po stronie Brazylijczyków. Na 33 rozegrane mecze, aż 20 razy górą byli „Canarinhos”. W 11 meczach padł wynik remisowy, natomiast trzy mecze zakończyły się zwycięstwem Kolumbii.

W ostatnim meczu obu drużyn w październiku tego roku padł bezbramkowy remis. Starcie było wyrównane i żadnej z drużyn nie udało się wypracować choćby przewagi optycznej. Kolumbia jest póki co jedyną drużyną w eliminacjach CONMEBOL, która wyrwała jakiekolwiek punkty w starciu z Brazylią.

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Brazylia vs Kolumbia

Piątek, 11.11.2021
Godz. 01:30 (czasu polskiego)

Gdzie oglądać?

TVP Sport

Kto faworytem meczu?

W zakładach bukmacherskich jest nim drużyna Brazylii, a kurs wynosi 1.46 (8.11)