Paulo Sousa wciąż wzbudza emocje. Jak długo będzie trenerem Flamengo?

paulo sousa flamengo trener

Wydawać by się mogło, że Paulo Sousa to już w Polsce zamknięty rozdział. Był, nie poszło mu, postanowił odejść przed czasem. Portugalczyk wciąż jednak „grzeje” kibiców i graczy zakładów bukmacherskich, którzy nie wróżą mu udanej przyszłości w brazylijskim Flamengo Rio de Janeiro. Kiedy zostanie stamtąd zwolniony?

Gdy w Święta Bożego Narodzenia Sousa ogłosił, że chce porzucić reprezentację Polski na rzecz jednego z największych klubów Ameryki Południowej, zaskoczeni byli wszyscy: piłkarze, działacze, dziennikarze i kibice. Portugalczyk momentalnie stał się wrogiem numer jeden, a fala krytyki go zalała. On jednak nic już sobie z tego nie robił, bo rozpoczął nowy etap w Brazylii.

Kto nowym selekcjonerem Polski?

Reprezentacja Polski wciąż nie ma jego następcy, a władze PZPN rozmawiają z kandydatami na selekcjonera biało-czerwonych. Faworytem, nie tylko bukmacherów, wciąż jest Adam Nawałka, a decyzja ma zapaść w najbliższym czasie. Gracze obstawiali nazwisko nowego selekcjonera Polski, który poprowadzi drużynę w barażach Mistrzostw Świata 2022, czyli w meczu Rosja vs Polska. To jednak nie jedyna możliwość, bowiem w STS kibice mogą starać się przewidzieć, jak Sousie pójdzie we Flamengo?

Sousa zwolniony z Flamengo – kiedy do tego dojdzie? Typy bukmacherskie

Portugalski trener był selekcjonerem reprezentacji Polski od 21 stycznia 2021 do 29 grudnia 2021 roku. Czy także rok potrwa jego przygoda w Brazylii? Kursy wskazują, że tak. Zakład na to, że 31 grudnia 2022, czyli w Sylwestra Paulo Sousa nie będzie już trenerem Flamengo jest zdecydowanie najniższy i wynosi 1.60.

Z kolei na kurs 2.25 oceniany jest scenariusz, według którego Sousa nadal w ostatnim dniu 2022 roku będzie trenował brazylijski klub. Bardziej radykalne scenariusze, czytaj jeszcze szybsze zwolnienie, są na ten moment mało prawdopodobne. Analitycy bukmacherscy są niemal pewni, że były selekcjoner Polski będzie pracował w Brazylii zarówno na dzień 30.03.2022 roku jak i do końca czerwca bieżącego roku. Odpowiadają temu kursy – odpowiednio 1.03 i 1.25.

Sousa niemal na pewno nie będzie jednak na obecnym stanowisku pod koniec 2023 roku, co odzwierciedla z kolei kurs 1.10. Marne szanse ma też na pracę we Flamengo do połowy czerwca 2023 roku (kurs 1.27).

Kursy kursami, ale jednego możemy być pewni. Bardzo wielu kibiców z Polski z uwagą będzie śledziło wyniki drużyny Flamengo, jak obecnie śledzi każdą wypowiedź Portugalczyka. Sousa wciąż nie zniknie z kibicowskich dyskusji i trendów.

⚽ Sprawdź aktualne kursy na pracę Paulo Sousy we Flamengo w STS!

*Kursy aktualne na 13.01.2022