Kto nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? Faworyt jest jeden. Decyzja na dniach?

nowy trener reprezentacji typy bukmacherskie

Kto poprowadzi biało-czerwonych w barażach do Mundialu 22? To pytanie zadają sobie wszyscy fani reprezentacji Polski i piłki nożnej w naszym kraju od świąt, gdy Paulo Sousa poinformował władze PZPN, że chce skorzystać z oferty brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro. Blisko objęcia tej funkcji jest Adam Nawałka. 19 stycznia obraduje Zarząd PZPN. Czy zapadnie ostateczna decyzja?

W skrócie:

  • Paulo Sousa w Święta Bożego Narodzenia poinformował prezesa PZPN, że chce odejść z reprezentacji i poprosił o rozwiązanie umowy.
  • Władze PZPN wynegocjowały odszkodowanie za rozwiązanie kontraktu.
  • Wśród kandydatów wymieniało się nazwiska wielu trenerów, zarówno z Polski, jak i zza granicy.
  • Faworytem zakładów bukmacherskich jest Adam Nawałka, który sam wyraził gotowość do powrotu.

Szok w drugi dzień świąt. Brazylijczycy wiedzieli wcześniej

Od pewnego czasu w mediach przebijały się informacje, że różne kluby są zainteresowane angażem Paulo Sousy. Nikt jednak specjalnie nie przejmował się tego typu wiadomościami, bo po pierwsze były to tylko spekulacje, po drugie wydawało się, że Sousa skorzysta z ofert, jeśli reprezentacja nie przejdzie baraży do Mistrzostw Świata 2022. Wszystko nabrało jednak realnych kształtów w święta. Najpierw brazylijskie media poinformowały, że Sousa jest faworytem do objęcia stanowiska jednego z najsłynniejszych i największych klubów Ameryki Południowej, czyli Flamengo Rio de Janeiro. Potem poszli dalej informując, że wszystko jest już ustalone u Sousa podpisze kontrakt.


Ta wiadomość oburzyła nie tylko prezesa PZPN, ale wszystkich sympatyków reprezentacji Polski. 29 grudnia rozwiązano kontrakt Sousy z polską federacją, Portugalczyk zrzekł się pozostałych pensji i zapłaci odszkodowanie. Tego samego dnia oficjalnie został trenerem brazylijskiego Flamengo.

Polski selekcjoner? Jakie kursy i typy bukmacherskie?

Taki stan rzeczy sprawił, że kibice i media zaczęły się prześcigać w spekulacjach, kto mógłby zostać nowym trenerem biało-czerwonych. Giełda nazwisk ruszyła szybko, choć w PZPN od początku działał bez pośpiechu, konsekwentnie i skrupulatnie podchodząc do problemów.

Nazwisk pojawiła się cała masa, choć więcej było polskich kandydatur. Mimo tego do PZPN zgłosić miało się kilku zagranicznych szkoleniowców.

W zakładach bukmacherskich STS gracze mogli obstawiać kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji. Faworytami opinii publicznej do objęcia tego stanowiska od samego początku był Adam Nawałka. Pracował on z reprezentacją podczas Euro 2016 i MŚ 2018, a w dodatku jest chętny, aby podjąć się zadania. W dodatku Nawałka ma poparcie piłkarzy, z którymi pracował. W ostatnich dniach pojawiły się sygnały, że porozumienie jest bardzo bliskie, a selekcjoner już działa w kwestii przygotowań do baraży MŚ 2022.

Kurs na Nawałkę był najniższy, a aż 48% wkładów było właśnie na byłego selekcjonera. 16% obstawiało Czesława Michniewicza zwolnionego niedawno z Legii, ale jego notowania są raczej słabe u prezesa PZPN. 8% to kandydatura Michała Probierza, z którym Kulesza zna się bardzo dobrze.

Wraz z upływem czasu zyskiwała opcja zagraniczna. 14% wkładów było na to, że kolejny obcokrajowiec poprowadzi polską kadrę. Przez kilka dni żył temat rozmów z Włochem, byłym mistrzem świata – Fabio Cannavaro. Jak się okazało, dla byłego świetnego obrońcy była to tylko zagrywka stricte promocyjna. W grze mają być m.in. inni włoscy trenerzy. Czy możliwa jest niespodzianka? Wydaje się, że Cezary Kulesza może zaskoczyć.

Kiedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera? Mówiło się o dacie 19 stycznia, bo wtedy zaplanowano zebranie zarządu PZPN, ale dochodzę też głosy, że decyzja ma zapaść kilka dni później. Wszystko zależy od rozmów i wymiany dokumentów z prawnikami.

Kto selekcjonerem? Typy graczy STS

Zgodnie z przewidywaniami kursy na poszczególnych kandydatów miały wpływ na typy naszych graczy. Najmocniej stoją akcje Adama Nawałki. Wkłady na niego, to niemal 2/3 stawianych zakładów. Na drugim miejscu plasuje się Czesław Michniewicz, który jednak nie jest faworytem u samego prezesa PZPN. Co do Nawałki, to nasi gracze uważnie śledzą doniesienia, bo podobno większość kadrowiczów właśnie opowiada się z tą opcją…

  • Adam Nawałka – 48%
  • Czesław Michniewicz – 16%
  • Inny trener zagraniczny – 14%
  • Michał Probierz – 8%
  • Marek Papszun – 5%
  • pozostali łącznie – 9%

stan na 19.01.2022

Jesteś fanem piłki? Kursy na piłkę nożną znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów! ⚽

Kto nowym selekcjonerem reprezentacji Polski?

W zakładach bukmacherskich głównym faworytem jest był selekcjoner Adam Nawałka. Podobnie uważają piłkarscy eksperci

Kiedy nowy selekcjoner?

Władze PZPN zapowiadają, że nowego selekcjonera poznamy najszybciej 19 stycznia.

Czy Sousa zapłaci odszkodowanie?

Tak, PZPN wynegocjował karę, a dodatkowo były już selekcjoner musiał zrzec się pozostałych pensji.