Hurkacz vs Fucsovics w pierwszej rundzie tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio!

hubert hurkacz na igrzyskach

Pierwszym pojedynkiem singlowym Huberta Hurkacza podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio będzie niedzielne spotkanie z węgierskim tenisistą Martonem Fucsovicsem. Sprawdź naszą analizę i typy bukmacherskie oraz porównanie obu rywali!

Hubert Hurkacz vs Marton Fucsovics. Typy bukmacherskie

Nie da się ukryć, że Hubert Hurkacz jako tenisista rozstawiony, mógł lepiej trafić w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego w Tokio. Wprawdzie Marton Fucsovics, choć starszy od Polaka o pięć lat, wygrał mniej turniejów i nie był nigdy tak wysoko notowany w rankingu ATP, jak Hurkacz, ale akurat w obecnym sezonie Węgier prezentuje się bardzo solidnie, co potwierdził podczas niedawno zakończonego Wimbledonu, gdzie dopiero w ćwierćfinale wyeliminował go sam Novak Djoković. Z drugiej strony, polski tenisista ma w tym roku na koncie dwa wygrane turnieje, w tym prestiżowy ATP Miami Masters 1000, a na Wimbledonie dotarł szczebel wyżej od Węgra, w ćwierćfinale pokonując legendarnego Rogera Federera.

Na korzyść Martona Fucsovicsa przemawiają dwa wygrane już pojedynki z Hubertem Hurkaczem. Tyle tylko, że oba miały miejsce w 2018 roku, gdy Polak nie był jeszcze tak dobrym tenisistą, jak obecnie. A i tak oba mecze były już wtedy bardzo wyrównane.

Wyrównanego spotkania możemy się pewnie spodziewać także w niedzielę. W zakładach bukmacherskich STS niewielką przewagę ma Hubert Hurkacz, którego zwycięstwo oznaczono kursem 1.72. Za ewentualny triumf Martona Fucsovicsa bukmacher płaci według stawki 2.05. Najniżej wyceniony dokładny wynik to 2:0 dla Polaka – kurs 2.75. Najwyżej – stawka 4.80 – 2:1 dla Węgra.

🎾Kursy na tenisa znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 23.07.2021

Hubert Hurkacz vs Marton Fucsovics. Porównanie tenisistów

Hubert Hurkacz (12. w rankingu ATP)

Dla 24-letniego Polaka Igrzyska w Tokio są pierwszym turniejem olimpijskim w karierze. Jako dwunasty tenisista rankingu ATP (najwyżej był 12 lipca tego roku – na 11. pozycji) Hubert Hurkacz został rozstawiony z numerem 7.

Wrocławianin w turniejach kategorii ATP Tour występuje od 2017 roku. Wygrał już trzy turnieje: ATP 250 w Winston-Salem w 2019 roku oraz ATP 250 w Delray Beach i ATP Masters 1000 w Miami w obecnym sezonie. Wszystkie na kortach twardych. Ogólny tegoroczny bilans pojedynków tenisowych Huberta Hurkacza to 20 zwycięstw do 12 porażek. Oprócz triumfu w Miami, największym sukcesem Polaka w 2021 roku jest dotarcie do półfinału Wimbledonu, po wyeliminowaniu m.in. Daniila Medvedeva i Rogera Federera.

Marton Fucsovics (38. w rankingu ATP)

29-letni Węgier, podobnie jak Polak, dopiero zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich. Jego obecna pozycja w rankingu ATP nie jest najwyższą w karierze. 4 marca 2019 roku Marton Fucsovics został sklasyfikowany na miejscu 31.

Seniorską karierę w ATP Tour węgierski tenisista rozpoczął już w 2010 roku, ale udało mu się jak dotąd wygrać tylko jeden turniej – na kortach ziemnych w Genewie w 2018 roku. W obecnym sezonie tenisowym Fucsovics wygrał 23 pojedynki, a przegrał 14. Największymi tegorocznymi sukcesami turniejowymi Węgra są: finał ATP 500 na twardych kortach w Rotterdamie i ćwierćfinał wielkoszlemowego Wimbledonu, gdzie przegrał z późniejszym triumfatorem Novakiem Djokoviciem.

Hubert Hurkacz vs Marton Fucsovics. Dotychczasowe spotkania

Obaj tenisiści rywalizowali już ze sobą dwukrotnie w 2018 roku. Z obu tych pojedynków zwycięsko wyszedł Marton Fucsovics. Węgier najpierw pokonał Huberta Hurkacza w kwalifikacjach challengera na kortach twardych w Budapeszcie, a później również na nawierzchni twardej podczas turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Oba spotkania były jednak zacięte, a Polak za każdym razem wygrywał pierwszego seta.

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz Hurkacz – Fucsovics?

  • Niedziela 25 lipca
  • TVP 1, TVP Sport
Tags: