Polak kontra Białorusin po raz drugi w US Open. Czy „Hubi” znów okaże się lepszy?

US Open 2021 turniej mężczyzn

Egor Gerasimov będzie we wtorek pierwszym rywalem Huberta Hurkacza w nowojorskim turnieju wielkoszlemowym US Open. Obaj tenisiści już raz spotkali się na kortach Flushing Meadows. Jak zakończyło się tamto spotkanie i kto jest faworytem tym razem? Oto nasza analiza i typy bukmacherskie!

Kto faworytem meczu Hubert Hurkacz vs Egor Gerasimov? Typy bukmacherskie

Jakby nie porównywać Huberta Hurkacza z Egorem Gerasimovem, wychodzi na to, że to Polak jest lepszy. Nieprzypadkowo znajduje się zresztą wyżej w rankingu ATP. Ale to przecież nie wszystko…

Choć w dotychczasowych edycjach US Open obaj tenisiści nie przekroczyli drugiej rundy, to jednak Hurkacz pokonał Gerasimova w kwalifikacjach przed trzema laty. Ponadto to Polak jawi się jako specjalista od turniejów rozgrywanych na kortach twardych w Stanach Zjednoczonych. W końcu to tam wygrał trzy turnieje, w tym dwa w obecnym sezonie. Białorusin nie wygrał jeszcze w ogóle żadnego turnieju w całej swojej karierze.

Jakby tego było mało, Hubert Hurkacz ma zdecydowanie lepszy bilans pojedynków tenisowych w tym roku, a oprócz wygranych dwóch turniejów może się też pochwalić dotarciem do półfinału tegorocznego Wimbledonu, po wyeliminowaniu samego króla tego turnieju – Rogera Federera.

Wszystkie te argumenty musiały znaleźć odzwierciedlenie w zakładach bukmacherskich STS na wtorkowe spotkanie pierwszej rundy US Open pomiędzy Hubertem Hurkaczem a Egorem Gerasimovem. Stawka za zwycięstwo Polaka wynosi tylko 1.15, podczas gdy na ewentualny triumf Białorusina 5.55. W typowaniu dokładnego wyniku najmniej można zarobić obstawiając 3:0 dla Hurkacza (kurs 2.00), a najwięcej bukmacher zapłaci jeśli odgadniemy wynik 3:0 dla Gerasimova (stawka 16.00).

🎾 Sprawdź kursy na tenisa w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 30.08.2021.

Hubert Hurkacz vs Egor Gerasimov. Porównanie tenisistów

Hubert Hurkacz (13. w rankingu ATP)

Polski tenisista w obecnej edycji US Open został rozstawiony z numerem 10. Będzie to dla Huberta Hurkacza już czwarty start na nowojorskich kortach przy Flushing Meadows. W 2018 i w 2020 roku odpadał w drugiej rundzie, a w roku 2019 w pierwszej.

W 2021 roku najlepszy obecnie z polskich tenisistów wygrał 24 pojedynki, przy piętnastu przegranych. W dwóch turniejach Hurkacz nie znalazł po drugiej stronie siatki pogromcy. Było to w styczniu na kortach twardych w Delray Beach (ATP 250) oraz w marcu na tej samej nawierzchni w Miami (ATP 1000).

Oprócz wymienionych tegorocznych triumfów, 24-letni Polak wygrał także turniej w Winston-Salem w 2019 roku. W rankingu ATP najwyższą pozycję zajmował w notowaniu z 12 lipca tego roku – 11.

Egor Gerasimov (82. w rankingu ATP)

Dla 28-letniego Białorusina obecna edycja US Open jest już trzecim podejściem do głównej drabinki nowojorskiego szlema. W obu poprzednich – w 2019 i 2020 roku – zdołał dotrzeć do drugiej rundy.

W obecnym sezonie Egor Gerasimov ma niekorzystny bilans pojedynków tenisowych: 13 zwycięstw do 22 porażek. Jego najlepszym tegorocznym osiągnięciem jest półfinał turnieju ATP 250 na kortach twardych w Montpellier.

Tenisista z Białorusi nie wygrał w swojej karierze żadnego turnieju singlowego rangi ATP Tour. Najwyżej w rankingu – na 65. pozycji – sklasyfikowany był w notowaniu z dnia 24 lutego 2020 roku.

Hubert Hurkacz vs Egor Gerasimov. Dotychczasowe spotkania

Obaj tenisiści spotkali się jak dotąd na korcie tylko jeden raz, a było to podczas kwalifikacji do… US Open 2018. W drugiej rundzie lepszy okazał się Polak, który wygrał z Białorusinem w dwóch setach 7:6, 6:3.

Kiedy odbędzie się mecz Hurkacz vs Gerasimov?

Wtorek, 31 sierpnia

Gdzie oglądać mecz Hurkacz vs Gerasimov?

Eurosport