EURO 2020. Jak przygotowywać się będzie reprezentacja Polski?

Reprezentacja Polski na EURO 2020

Po EURO 2012, EURO 2016 i Mistrzostwach Świata 2018, piłkarska reprezentacja Polski zagra na kolejnym wielkim turnieju. Sztab kadry wraz z władzami PZPN ma już gotowy plan przygotowań do Mistrzostw Europy 2020.

Odpowiednie przygotowanie będzie podstawą do tego, by w ogóle myśleć o podjęciu walki na EURO 2020. Poprzednie turnieje pokazały, że tylko perfekcyjny plan i sumienne wykonanie wszystkich punktów może pomóc w dobrym zaprezentowaniu się na EURO. Nic więc dziwnego, że PZPN ponad pół roku przed startem Mistrzostw Europy 2020 przedstawił plan przygotowań.

Wrocław, Chorzów, Warszawa, Poznań. Tam zagra Polska przed EURO 2020

W ostatnim czasie w siedzibie PZPN w Warszawie spotkano się i omawiano szczegóły przygotowań reprezentacji Polski w piłce nożnej do EURO 2020. Kilka tygodni szukano rywali, z którymi Polska mogłaby zagrać przed Mistrzostwami Europy 2020. Poszukiwania zostały zakończone na początku grudnia. Dobrą wiadomością dla kibiców biało-czerwonych jest to, że przed turniejem Polska rozegra cztery mecze towarzyskie i aż trzy z nich odbędą się poza Warszawą, dzięki czemu fani z całego kraju będą mogli zobaczyć w akcji Roberta Lewandowskiego i spółkę. Najpierw, 27 marca Polska zagra na stadionie we Wrocławiu z reprezentacją Finlandii. Pierwotnie kadra trenera Jerzego Brzęczka miała grać towarzysko ze Szwecją, ale… reprezentacja Trzech koron będzie naszym grupowym rywalem podczas EURO 2020. Cztery dni po meczu z Finami reprezentacja Polski przeniesie się na Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie zagra z Ukrainą. Próby generalne przed ME 2020 odbędą się w czerwcu. Najpierw Polska zagra w Warszawie z Rosją (2.06), a potem w Poznaniu z Islandią (9.06).  – Zmierzymy się z bardzo dobrymi, wymagającymi rywalami. Trzech z nich to również finaliści EURO 2020, a czwarty zespół gra w barażu i ma duże szanse znaleźć się na mistrzostwach – mówi Maciej Sawicki, sekretarz PZPN, cytowany przez portal przegladsportowy.pl.

Imponująca baza reprezentacji Polski na EURO 2020

Niemniej ważną kwestią od tego, z kim Polska zagra przed EURO 2020, wybór bazy w której przygotowywać się będzie polska drużyna do kolejnych meczów turnieju EURO 2020. Jako że Mistrzostwa Europy 2020 będą wyjątkowym turniejem, rozgrywanym w wielu europejskich miastach i stadionach, sprawa nie była taka prosta. Polska zagra jeden mecz w Bilbao i dwa w Dublinie. I to właśnie tam ma mieszkać i trenować reprezentacja Polski.  – Teraz zaczynamy logistykę do turnieju. Zadowolona może być polska kolonia w Irlandii, bo to tam zagramy dwa mecze mistrzostw. Niewykluczone, że w tym kraju zrobimy również swoją bazę, pojedziemy tam obejrzeć wszystkie obiekty. Polski Związek Piłki Nożnej zrobi wszystko, aby zapewnić drużynie narodowej jak najlepsze warunki do optymalnego przygotowania się do mistrzostw Europy, które po raz pierwszy odbędą się w dwunastu miastach dwunastu krajów – cytuje prezesa PZPN Zbigniewa Bońka portal pzpn.pl.

Oficjalnie potwierdzono, że wybór bazy padł na mieszczący się pod Dublinem Portmarnock Hotel, który położony jest przy wybrzeżu. Obok irlandzkiego hotelu znajduje się pole golfowe, jedno z najlepszych na Wyspach Brytyjskich. Przez dziesięć lat w tamtym miejscu stacjonowała reprezentacja Irlandii. Co ciekawe rezydencja kiedyś należała do słynnej dynastii Jamesonów, producentów jednej z najbardziej znanej whisky na świecie.

10 czerwca wylot na EURO 2020

Wspomnieliśmy, że 9 czerwca reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz towarzyski przed ME 2020. Dzień później biało-czerwoni wylecą na mistrzostwa Europy do Dublina. Polska trafiła do grupy E, gdzie 15 czerwca rozegra pierwszy mecz na EURO 2020, a rywalem będzie jedna z drużyn z baraży (ścieżka B), czyli ktoś z czwórki: Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia. Kolejnym rywalem będzie Hiszpania (20.06), a na koniec fazy grupowej Polska zagra ze Szwecją (24.06). Mistrzostwa Europy 2020 rozpoczną się 12 czerwca i potrwają do 12 lipca. Mecze odbędą się w 12 miastach, na 12 różnych stadionach.

Jak wyglądały poprzednie przygotowania do EURO i MŚ?

Poprzedni selekcjoner reprezentacji Polski – Adam Nawałka – przywiązywał uwagę do detali. Z tego powodu przygotowania do kolejnych meczów i turniejów były zaplanowane w najmniejszym szczególe. Na EURO 2016 Polska stacjonowała we francuskiej miejscowości La Baule, która leży na Miłosnym Wybrzeżu (Cote d’Amour) nad Oceanem Atlantyckim. Wcześniej reprezentacja przygotowywała się w Polsce w Juracie i Arłamowie. Przed Mistrzostwami Świata w Rosji 2018 zespół został zakwaterowany do tych samych polskich hoteli, co dwa lata wcześniej. W Rosji z kolei polska baza była ulokowana w nadmorskim kurorcie w Soczi. Całe przygotowania do MŚ w piłce nożnej kosztowały ok. 10 mln zł.

⚽ Sprawdź kursy na Euro 2020! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj wyniki! ⚽