Miedź uratuje się przed spadkiem w Ekstraklasie? Szanse są minimalne…

czy miedź legnica spadnie z polskiej ekstraklasy?

Zagłębie Sosnowiec od kilku tygodni jest już pierwszym spadkowiczem z ekstraklasy. Kto będzie drugim? Na kolejkę przed końcem ligi wszystko wskazuje na to, że będzie to inny beniaminek.

Najsłabsi od lat

Może się okazać, że takiego sezonu w Ekstraklasie nie było od lat. I tak słabych beniaminków, którzy tylko po roku obecności w najwyższej lidze, zanotują spadek. W XXI wieku ani razu nie zdarzyło się tak, że beniaminkowie w komplecie po roku, żegnali się z najwyższą ligą. Blado beniaminkowie zaprezentowali się w sezonie 2003/2004 kiedy do ówczesnej II ligi spadł Świt Nowy Dwór, a w barażach o utrzymanie musiał grać 12. zespół, czyli Górnik Polkowice. Ostatecznie nie dał on rady Cracovii i też spadł z ligi. Trzeba jednak pamiętać, że wtedy liga liczyła zaledwie 14 drużyn, a spaść mogły aż trzy zespoły.

Trener musi pocieszać

Kluczowy dla losów Miedzi był wtorkowy mecz z ze Śląskiem Wrocław. Legniczanie przed własną publicznością przegrali 0:1, a wobec wygranej Wisły Płock w Zabrzu, spadli na przedostatnią pozycję.


Na pewno wiedzą wszyscy, jakie są nastroje. Jest smutek. Zawodnicy płakali, bo zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo trudna

Dominik Nowak, trener Miedzi

W ostatniej kolejce ekstraklasy już nie wszystko będzie zależało od drużyny Miedzi. Legniczanie w sobotę muszą wygrać z najlepszą obecnie drużyną grupy spadkowej, czyli Wisłą Kraków. W dodatku, zdegradowane Zagłębie Sosnowiec musi pokonać walczącą o utrzymanie Wisłę Płock.

Uważam, że nie jest jednak beznadziejna, bo jeżeli walczysz, to tę iskierkę możesz dać. Na Wisłę Kraków musimy jechać z jednym nastawieniem, aby tam wygrać.

Dominik Nowak, trener Miedzi

Jak będzie? Przekonamy się w sobotę.Tags: