Żużlowa Grand Prix we Wrocławiu. Polacy w rolach głównych?

gp zuzel wroclaw typy

Stadion Olimpijski we Wrocławiu będzie gościł w piątek i sobotę najlepszych żużlowców świata, walczących w cyklu Grand Prix. W gronie faworytów jest dwóch Polaków, ale będą mieli groźnych rywali. Sprawdź nasze typy bukmacherskie na te zawody!

Kto faworytem Grand Prix Polski we Wrocławiu? Typy bukmacherskie

Zwycięzcami dwóch pierwszych rund żużlowej Grand Prix 2021 w Pradze zostali: Maciej Janowski i Artiom Łaguta. Co ciekawe, Polak i Rosjanin wygrali też po jednej rundzie ostatniego Grand Prix Polski we Wrocławiu w 2020 roku. Zrozumiałe jest zatem, że obaj znajdują się w czołówce rankingu faworytów do zwycięstwa na Stadionie Olimpijskim także przed najbliższymi zawodami. W zakładach bukmacherskich STS najniższy jest kurs na triumf Macieja Janowskiego – 3.75. Ewentualne zwycięstwo Artioma Łaguty oznaczono stawką 6.00 – trzecią w kolejności.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że Janowski i Łaguta to żużlowcy Sparty Wrocław, a więc Stadion Olimpijski znają jak własną kieszeń, co z pewnością będzie dla nich sporym handicapem. We Wrocławiu na co dzień ściga się także Tai Woffinden. Brytyjczyk również udanie zainaugurował sezon w Pradze, gdzie stanął na trzecim stopniu podium w pierwszych zawodach. Kurs na jego zwycięstwo we Wrocławiu wynosi 6.75.

A kto będzie najgroźniejszym rywalem wrocławskiego tercetu w piątek i sobotę? Według bukmachera STS będzie to Bartosz Zmarzlik (drugi w kolejności kurs na zwycięstwo – 4.50) i jest to najbardziej oczywisty z typów. Wprawdzie Polakowi nie powiodło się w Pradze, gdzie dwa razy odpadał w półfinale, ale to tylko powinno wzmocnić jego motywację. Bo o wysoką formę aktualnego mistrza świata możemy być spokojni – prezentuje ją na co dzień w rozgrywkach żużlowej PGE Ekstraligi.

🏁 Kursy na Grand Prix na żużlu znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Grand Prix Polski we Wrocławiu (3. i 4. runda SGP 2021)

Kiedy i gdzie odbędą się zawody?

 • Piątek 30 lipca, godz. 19:00, Stadion Olimpijski (Wrocław)
 • Sobota 31 lipca, godz. 19:00, Stadion Olimpijski (Wrocław)

Transmisje telewizyjne

 • Piątek 30 lipca, Canal+ Sport 2 (18:30 – 22:25)
 • Sobota 31 lipca, Canal+ Premium (18:30 – 22:20)

Historia Grand Prix Polski we Wrocławiu. Ostatni zwycięzcy

Stadion Olimpijski we Wrocławiu był pierwszym obiektem, na którym odbyła się żużlowa Grand Prix Polski. Było to w roku 1995, a więc na samym początku nowej formuły rozgrywania Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Zawody wygrał Tomasz Gollob. Do roku 2000 Grand Prix Polski we Wrocławiu zostało rozegrane jeszcze cztery razy, ale legendarny polski żużlowiec wygrał już tylko jeden raz – w 1999 roku.

Potem nastąpiła długa przerwa, po której najlepsi żużlowcy świata wrócili na Stadion Olimpijski we Wrocławiu w roku 2019. Po 20 latach znów najlepszy okazał się Polak – pałeczkę po Tomaszu Gollobie przejął Bartosz Zmarzlik. W poprzednim sezonie Grand Prix Polski we Wrocławiu składało się – tak samo jak tym razem – z dwóch rund. Pierwszą wygrał Rosjanin Artiom Łaguta, a najlepszy z Polaków – Maciej Janowski był drugi. Następnego dnia Janowski nie dał się już wyprzedzić nikomu, a na trzecim stopniu podium stanął Bartosz Zmarzlik. Rekordzistą toru na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu jest Maksym Drabik.

Podium ostatnich Grand Prix Polski we Wrocławiu

2020 (29.08)

 1. Maciej Janowski
 2. Tai Woffinden
 3. Bartosz Zmarzlik

2020 (28.08)

 1. Artiom Łaguta
 2. Maciej Janowski
 3. Fredrik Lindgren

2019

 1. Bartosz Zmarzlik
 2. Martin Vaculik
 3. Leon Madsen