Włochy vs Argentyna. Kto zagra w półfinałe turnieju siatkarzy? Analiza i typy

wlochy argentyna siatkowka

Po wtorkowym (początek o godzinie 10:00) spotkaniu Włoch z Argentyną poznamy półfinałowego rywala – mamy nadzieję – reprezentacji Polski w olimpijskim turnieju siatkarzy w Tokio. Kto nim będzie? Oto nasza analiza i typy bukmacherskie!

IO 2020: Włochy vs Argentyna. Kto faworytem meczu? Typy bukmacherskie

W zakładach bukmacherskich STS faworytem wtorkowego meczu jest reprezentacja Włoch, na której zwycięstwo kurs wynosi 1.47. Ewentualny triumf reprezentacji Argentyny oznaczono stawką 2.70. W typowaniu dokładnego wyniku najmniej można zarobić przy trafnym obstawieniu rezultatu 3:0 albo 3:1 dla Włoch – kurs 3.75. Najwięcej bukmacher zapłaci, jeśli przewidzimy wynik 3:0 dla Argentyny – stawka wynosi wtedy 9.00.

Takie notowania na pewno są uzasadnione racjonalnymi argumentami. To Włosi są bardziej utytułowaną drużyną i mają lepszy bilans ostatnich spotkań z Argentyną. Ale wydaje się, że czeka nas we wtorek bardziej wyrównane spotkanie, niż wskazywałaby na to różnica stawek kursowych. W końcu nieprzypadkowo to Argentyna jest obecnie wyżej w rankingu FIVB od Włoch, a swoją wysoką formę ten zespół udowodnił już w fazie grupowej, pokonując Francję i USA, czyli drużyny wyżej notowane od reprezentacji Włoch.

🥇 Sprawdź kursy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj siatkówkę w STS!

Włochy vs Argentyna. Ostatnie wyniki drużyn

Reprezentacja Włoch

Włoska drużyna siatkarzy zakończyła fazę grupową turnieju olimpijskiego w Tokio na drugim miejscu w grupie A. Na dorobek jedenastu zdobytych punktów złożyły się cztery zwycięstwa i jedna porażka. Tej porażki włoscy siatkarze doznali w potyczce z reprezentacją Polski w drugiej kolejce (0:3). W pokonanym polu zostawili za to: Kanadę (3:2), Japonię (3:1), Iran (3:1) i Wenezuelę (3:0).

Włosi, chociaż byli gospodarzami Ligi Narodów 2021, wystawili w Rimini rezerwowy skład, co poskutkowało tym, że zajęli w turnieju dopiero dziesiąte miejsce. W dwóch wcześniejszych edycjach Ligi Narodów włoska drużyna nie była o wiele lepsza, bo ukończyła je na pozycji ósmej. Poza strefą medalową włoscy siatkarze zakończyli też ostatnie mistrzostwa świata w 2018 roku (piąte miejsce) i mistrzostwa Europy w 2019 roku (szósta pozycja). Puchar Świata 2019 włoska drużyna zakończyła na miejscu siódmym, a w rankingu FIVB jest obecnie na siódmej pozycji.

Reprezentacja Argentyny

Argentyńczycy są sprawcami największej niespodzianki na turnieju olimpijskim siatkarzy w Tokio. To oni wyeliminowali z igrzysk reprezentację USA, wygrywając z nią w ostatniej kolejce 3:0, dzięki czemu awansowali na trzecie miejsce w tabeli i zepchnęli Amerykanów na miejsce piąte. Ale żeby do tego mogło dojść, argentyńska drużyna musiała także we wcześniejszych spotkaniach zdobywać punkty. Zrobiła to niespodziewanie pokonując Francję 3:2. Blisko sensacji była też w starciu z Brazylią, z którą prowadziła w setach 2:0 i miała kilkupunktową przewagę w secie trzecim, ale ostatecznie przegrała 2:3. Poza tym reprezentacja Argentyny przegrała w grupie B z Rosją 1:3 i pokonała Tunezję 3:2, co dało jej w sumie osiem punktów i awans do ćwierćfinału z trzeciego miejsca.

Reprezentacja Argentyny w światowym rankingu FIVB jest obecnie sklasyfikowana na szóstym miejscu. W roku 2018 Argentyńczycy byli daleko poza światową czołówką. Na mistrzostwach świata zajęli dopiero 15. miejsce, a Ligę Narodów zakończyli na pozycji numer 14. Rok 2019 był dla nich znacznie lepszy. W Lidze Narodów zajęli siódme miejsce, a w Pucharze Świata piąte. Ostatnia tegoroczna edycja Ligi Narodów we włoskim Rimini była dla argentyńskich siatkarzy mniej udana – zakończyli ją dopiero na dziewiątej pozycji.

IO 2020: Włochy vs Argentyna. Składy drużyn

Reprezentacja Włoch

 • Rozgrywający: Simone Giannelli, Riccardo Sbertoli
 • Atakujący: Ivan Zaytsev, Luca Vettori
 • Środkowi: Matteo Piano, Gianluca Galassi, Simone Anzani
 • Przyjmujący: Jiri Kovar, Osmany Juantorena, Alessandro Michieletto, Daniele Lavia
 • Libero: Massimo Colaci
 • Trener: Gianlorenzo Blengini

Reprezentacja Argentyny

 • Rozgrywający: Luciano De Cecco, Matias Sanchez
 • Atakujący: Bruno Lima, Federico Pereyra
 • Środkowi: Agustin Loser, Sebastian Sole, Martin Ramos
 • Przyjmujący: Facundo Conte, Ezequiel Palacios, Nicolas Mendez, Cristian Poglajen
 • Libero: Santiago Danani
 • Trener: Marcelo Rodolfo Mendez

Włochy vs Argentyna. Ostatnie spotkania

Z dwunastu spotkań obu reprezentacji w oficjalnych turniejach rozegranych na przestrzeni lat 2011-2021, osiem wygrali Włosi, a cztery Argentyńczycy. Reprezentacja Włoch lepsza była na Igrzyskach Olimpijskich 2012, w Pucharze Świata 2011, 2015 i 2019,  w Lidze Światowej 2013 i 2016, na mistrzostwach świata 2018 i w Lidze Narodów 2021. Reprezentacja Argentyny była górą w Lidze Światowej 2011, na mistrzostwach świata 2014 oraz w Lidze Narodów 2018 i 2019.

IO 2020: Włochy vs Argentyna. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

 • Wtorek 3 sierpnia, godz. 10:00
 • TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1