Unia Oświęcim vs. GKS Tychy w 17. kolejce PHL. Kto faworytem meczu?

oswiecim tychy polska hokej liga typy

Jednym z najbardziej interesujących starć 17. kolejki Polskiej Hokej Ligi będzie pojedynek Unii Oświęcim z GKS-em Tychy. Na przeciw siebie staną odwieczni rywale, którzy wielokrotnie w historii rywalizowali między sobą o najwyższe cele. Czy „biało-niebiescy” podtrzymają świetną passę ligowych zwycięstw? Czy GKS Tychy udowodni w końcu, że dotychczasowe słabsze występy były wypadkami przy pracy? Sprawdź typy!

Re-Plast Unia Oświęcim vs. GKS Tychy. Typy bukmacherskie

Kto faworytem meczu?       Oświęcim (1,90)       Oświęcimianie już raz w tym sezonie pokonali rywala z Tychów. Na jego terenie wygrali 5:1.       
Czy Andrej Themar strzeli gola dla Unii?       Tak (2,75)       Słowacki napastnik oświęcimskiego zespołu znajduje się ostatnio w wysokiej formie. W trzech ostatnich spotkaniach strzelił aż sześć bramek.   
Ile bramek strzeli GKS Tychy?       Więcej niż 2,5 (1,85)       Średnia bramek strzelona przez GKS Tychy w pięciu ostatnich meczach, to 2,60 gola na jedno spotkanie.                    

W jedynym rozegranym w tym sezonie meczu pomiędzy obiema drużynami doszło do niespodzianki. Może nie był nią sam fakt zwycięstwa Unii, ale jego rozmiary, bo na Stadionie Zimowym w Tychach, „biało-niebiescy” triumfowali aż 5:1.

Dobra gra Unii w ostatnich meczach, to – w znacznej mierze – zasługa Andreja Themara – Doświadczony słowacki napastnik ustrzelił hat tricka w Sosnowcu, do siatki jastrzębia trafił dwukrotnie, a w Krakowie raz wpisał się na listę strzelców.

Tyszanie tak skutecznym zawodnikiem pochwalić się nie mogą. A ostatnio nie zdobywają zbyt wielu bramek, choć akurat w spotkaniu z Toruniem udało im się strzelić sześć goli. Wcześniej jednak, w żadnym z czterech spotkań, nie zdobyli więcej niż dwa gole.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

*Kursy aktualne na dzień 27.10


Czytaj także: 17. kolejka PHL. Kto faworytem spotkań? Analiza i typy bukmacherskie


Unia Oświęcim vs. GKS Tychy. Forma drużyn

Unia Oświęcim – ostatnie spotkania

26.10.2021       COMARCH Cracovia – Unia       4:6   
24.10.2021       Unia – JKH GKS Jastrzębie       5:2   
22.10.2021       Zagłębie Sosnowiec – Unia       2:9   
19.10.2021       Unia – JKH GKS Jastrzębie       1:3       
15.10.2021       Podhale Nowy Targ – Unia       1:6       

Jeżeli chodzi tylko o mecze w Polskiej Hokej Lidze, to zespół z Oświęcimia może się obecnie pochwalić serią pięciu zwycięstw z kolei, a żaden inny zespół czegoś podobnego na swoim koncie nie zapisał. Ale licząc wszystkie rozgrywki, to Unia doznała niedawno jednej porażki. W meczu o Superpuchar Polski uległa JKH GKS-owi Jastrzębie, ale kilka dni później zdołała się temu rywalowi zrewanżować w lidze.

W miniony wtorek, w dobrym stylu, oświęcimianie wywalczyli trzy punkty w Krakowie. Strzelili pod Wawelem aż sześć goli. Generalnie ostatnio zespół Toma Coolena strzela sporo goli i z dorobkiem 60 trafień jest najskuteczniejszą drużyną PHL.

GKS Tychy – ostatnie spotkania

26.10.2021                    Tychy – Energa Toruń       6:0
24.10.2021                    GKS Katowice – Tychy       5:2       
17.10.2021       Tychy – COMARCH Cracovia       1:2 po dogrywce   
15.10.2021       JKH GKS Jastrzębie – Tychy       3:2       
12.10.2021       Podhale Nowy Targ – Tychy       0:2       

Brak stabilizacji, to w tym sezonie zdecydowanie największa bolączka zespołu z Tychów. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego dobre występy – jak ostatni, wygrany 6:0 mecz z Toruniem – potrafią przeplatać słabymi spotkaniami w swoim wykonaniu. Stąd niskie, jak na oczekiwania i możliwości tego zespołu, miejsce w tabeli.

GKS jest dopiero piąty w ligowej klasyfikacji i ma już niewielkie szanse na to, by po 16. rozegranych kolejkach znaleźć się w czołowej czwórce, co wiązać się będzie z występem w finałowym turnieju Pucharu Polski. Powinien jednak GKS spróbować grać tak, jak w ostatnim spotkaniu. Wygrana z Toruniem musi napędzić tyszan.

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Unia – Tychy?
Czwartek, 28 października, godz. 18.00, Lodowisko Unii, Oświęcim.

Kto faworytem meczu Unia Oświęcim vs. GKS Tychy?

Według bukmachera STS faworytem meczu jest zespół gospodarzy. Kurs na zwycięstwo Unii wynosi 1,90. Stawka na wygraną tyszan, to 3,10.

Gdzie oglądać mecz Unia – GKS Tychy?

Spotkanie można obejrzeć na polskihokej.tv. Jak wszystkie czwartkowe mecze transmisja z oświęcimskiego lodowiska będzie bezpłatna.