17. kolejka PHL. Kto faworytem spotkań? Analiza i typy bukmacherskie

17 kolejka phl typy

W najbliższej kolejce Polskiej Hokej Lidze dojdzie do kilku interesujących starć. Czy lider z Katowic, zgodnie z przypuszczeniami, wygra na terenie wicelidera z Torunia? Czy któryś z niżej notowanych zespołów jest w stanie sprawić niespodziankę? Sprawdź analizę i typy bukmacherskie.

Unia Oświęcim vs. GKS Tychy (czwartek, godz. 18.00)

Kto faworytem meczu?       Oświęcim (1,90)       Unia notuje obecnie serię pięciu kolejnych ligowych zwycięstw z rzędu.                    

Oświęcimianie w ostatnich ligowych spotkaniach prezentują się bardzo dobrze. Żaden inny zespół nie może się w ostatnim czasie pochwalić taką serią zwycięstw. W miniony wtorek podopieczni Toma Coolena pokonali na wyjeździe COMARCH Cracovię dzięki czemu – po raz pierwszy w tym sezonie – awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.

„Biało-niebiescy”, to również najskuteczniejszy zespół PHL. W tym sezonie Unia strzeliła już 60 bramek. GKS Tychy, który na pewno nie prezentuje się na miarę oczekiwań i swoich możliwości, w tym sezonie już raz przekonał się o sile Unii, z którą przegrał u siebie 1:5.

Czytaj także: Unia Oświęcim vs. GKS Tychy w 17. kolejce PHL. Kto faworytem meczu?

Tauron Podhale Nowy Targ vs. COMARCH Cracovia (piątek, godz. 18.00)

Kto faworytem spotkania?       Cracovia (1,22)Nowotarżanie wciąż okupują ostatnie miejsce w tabeli i nie potrafią się przełamać.       

Czarna seria Podhale Nowy Targ w tym sezonie trwa – niestety dla kibiców „Szarotek” – w najgorsze. W miniony wtorek zespół poniósł 11 porażkę z rzędu i choć nie zaprezentował się w Jastrzębiu-Zdroju najgorzej, to znów musiał uznać wyższość rywala.

W kilku ostatnich meczach „Górale” bliscy byli przełamania złej passy, ale zawsze czegoś brakowało. Trudno jest się spodziewać, by w meczu z Cracovią zły los się odmienił, choć należy zaznaczyć, że „Pasy” nie grają ostatnio nadzwyczajnie. Przegrały trzy z pięciu poprzednich spotkań, w tym uległy Zagłębiu Sosnowiec, czyli drużynie niżej od siebie notowanej.

Ciarko STS Sanok – JKH GKS Jastrzębie (piątek, godz. 18.00)

Kto faworytem meczu?       Jastrzębie (1,47)       Jastrzębianie zaciekle walczą o to, by znaleźć się w czołowej czwórce po 16. kolejkach gier.   

JKH GKS Jastrzębie w ostatnich trzech sezonach sięgało po Puchar Polski. Teraz, by przedłużyć swoje szanse na ponowny triumf w tych rozgrywkach zespół Roberta Kalabera musi skończyć rozgrywki po dwóch rundach na minimum czwartym miejscu. Taką lokatę obecnie jastrzębianie zajmują i dlatego na pewno nie mogą pozwolić sobie na wpadkę w takim spotkaniu, jak starcie przeciwko Sanokowi.

W ostatnim meczu, z Podhalem, JKH GKS wygrał, ale na pewno swoją postawą nie rzucił na kolana. Czy zatem przed zespołem z Sanoka otwiera się szansa na sprawienie niespodzianki? Dwa ostatnie mecze STS wygrał.

Energa Toruń – GKS Katowice (piątek, godz. 18.30)

Kto faworytem spotkania?       Katowice (1,57)       Torunianie bardzo dobrze punktują w meczach z teoretycznie łatwiejszymi rywalami, ale w starciach z czołówką mają problemy.

Gdy lider gra z wiceliderem, to wydaje się, że stawki powinny być bardziej wyrównane. Zdaniem bukmachera STS to jednak zespół z Katowic jest faworytem tego spotkania. Dlaczego? Bo w trzech ostatnich spotkaniach notował zdecydowanie lepsze wyniki od swojego najbliższego rywala.

Katowiczanie pokonali kolejno JKH GKS Jastrzębie, COMARCH Cracovię i GKS Tychy. Toruń, z kolei, trzy poprzednie mecze przegrał. „Stalowe pierniki” uległy dokładnie tym samym zespołom, które GKS pokonał. I to właśnie to powoduje, że lider rozgrywek jest faworytem tego spotkania.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

*Kursy aktualne na dzień 27.10

Kiedy i gdzie rozegrana zostanie 17. kolejka PHL?

Mecze 17. kolejki PHL odbędą się w czwartek (28 października) i w piątek (30 października) na lodowiskach w Oświęcimiu, Nowym Targu, Jastrzębiu i Toruniu.

Kto faworytem meczów 17. kolejki Polskiej Hokej Ligi?

Tylko w pierwszym przypadku faworytem spotkania są gospodarze. W pozostałych wyżej stoją notowania przyjezdnych.

Gdzie oglądać mecze Polskiej Hokej Ligi?

Mecze PHL oglądać można na polskihokej.tv w systemie pay-per-view. Czwartkowe spotkanie jest dostępne do obejrzenia za darmo.