6. etap Tour de France. Kolejna rozgrywka sprinterów?

Po środowym etapie jazdy indywidualnej na czas, w czwartek uczestników Tour de France czeka raczej „spokojny dzień w biurze”. Trasa z Tours do Chateauroux jest krótka i mało wymagająca, możemy więc spodziewać się finiszu całego peletonu. Kto będzie najszybszy na ostatnich metrach? Oto nasze typy bukmacherskie!

Kto faworytem 6. etapu Tour de France? Typy bukmacherskie

Po zwycięstwie na finiszu wtorkowego etapu w Fougeres, Mark Cavendish z pewnością ma apetyt na kolejny etapowy triumf w Tour de France. Tym bardziej, że meta czwartkowego odcinka ustanowiona została w Chateauroux, a więc miejscu, gdzie Brytyjczyk wygrał swój pierwszy z 31 etapów „Wielkiej Pętli”. Weteran kolarskich szos jest faworytem także w zakładach bukmacherskich STS. Kurs na jego zwycięstwo wynosi najmniej – 2.75. Z notowań bukmachera wynika, że najgroźniejszymi rywalami Marka Cavendisha mogą być Belgowie: Tim Merlier (kurs 4.00) i Wout Van Aert (6.00).

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

6. etap Tour de France: Tours – Chateauroux (160,6 km)

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Czwartek 1 lipca
  • Eurosport 1 (13:50 – 18:00)

Trasa

Profil czwartkowego etapu „Wielkiej Pętli” nie jest zbyt wymagający. Kolarze na dystansie 160 kilometrów z Tours do Chateauroux będą mieli do pokonania tylko kilka niewielkich pagórków, z jedną premią górską czwartej kategorii (2,1 km o nachyleniu 2,9%) łącznie. Droga prowadzi do ostatniej prostej o długości 1,5 kilometra przez kilka zakrętów, ale one też nie powinny przysporzyć uczestnikom większych trudności.