Daria Kasatkina rywalką Polki w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA w Eastbourne

swiatek-vs-kasatkina

W środę po południu (początek około 17:00) na trawiastych kortach w angielskim Eastbourne Iga Świątek rozegra swój drugi mecz podczas turnieju WTA 500 Viking International. Jej rywalką będzie Rosjanka Daria Kasatkina. Przedstawiamy naszą analizę, typy bukmacherskie i porównanie dotychczasowych dokonań obu tenisistek!

Iga Świątek vs Daria Kasatkina. Typy bukmacherskie

Przewagą Polki jest wyższa pozycja w rankingu WTA i wygrany turniej wielkoszlemowy. Ale Rosjanka także ma się czym pochwalić. W tym roku wygrała już – podobnie jak Iga Świątek – dwa turnieje, a w całej karierze cztery, czyli o jeden więcej od naszej reprezentantki. Ponadto Daria Kasatkina ma większe obycie na kortach trawiastych. W 2018 roku dotarła do ćwierćfinału Wimbledonu, a przed kilkoma dniami do finału turnieju w Birmingham. Rosyjska tenisistka miała też łatwiejszą przeprawę w pierwszej rundzie turnieju w Eastbourne.

W zakładach bukmacherskich STS faworytką środowego pojedynku jest jednak Iga Świątek. Kurs na jej zwycięstwo wynosi 1.57, podczas gdy na triumf Rosjanki 2.40. Typując dokładny wynik w setach, najmniej zarobimy na zwycięstwie Polki 2:0 (kurs 2.30), a najwięcej na ewentualnej wygranej Darii Kasatkiny 2:1 (stawka 5.70).

🎾 Sprawdź kursy na tenisa w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Świątek vs Kasatkina. Porównanie tenisistek i analiza bukmacherska

Iga Świątek (9. w rankingu WTA)

Polka jest rozstawiona w Eastbourne z numerem czwartym. Jej pierwszą rywalką była Brytyjka Heather Watson (65. WTA), która zawiesiła naszej tenisistce bardzo wysoko poprzeczkę. Po stojącym na znakomitym poziomie, dramatycznym, trwającym prawie trzy godziny pojedynku Iga Świątek zwyciężyła 6:3, 6:7, 7:5, choć w trzecim secie przegrywała już 1:4 i 0:40. Dla Polki był to dopiero pierwszy w tym roku mecz na korcie trawiastym.

Największym sukcesem w karierze tenisistki z Raszyna jest wygranie w ubiegłym roku wielkoszlemowego turnieju French Open na ziemnych kortach imienia Rolanda Garrosa w Paryżu. W obecnym sezonie Iga Świątek wygrała dwa kolejne turnieje: WTA 500 w Adelajdzie na kortach twardych i WTA 1000 w Rzymie na kortach ziemnych. Tegoroczny bilans pojedynków tenisowych Polki to 24 zwycięstwa i sześć porażek. W rankingu WTA Świątek zajmuje obecnie najwyższą pozycję w karierze.

Daria Kasatkina (34. w rankingu WTA)

Rosjanka miała o wiele łatwiejszą od Igi Świątek drogę do drugiej rundy turnieju WTA 500 Viking International Eastbourne. Jej pierwsza rywalka – rodaczka Vera Zvonareva (97. WTA) po przegraniu pierwszego seta 5:7, przy stanie 2:2 w drugim poddała mecz z powodu kontuzji. Dla Kasatkiny turniej w Eastbourne jest już drugim w tym roku na nawierzchni trawiastej. W ubiegłym tygodniu grała w Birmingham, gdzie dotarła aż do finału.

Przegrany z Tunezyjką Ons Jabeur (24. WTA) finał w Birmingham był już trzecim w tym roku pojedynkiem finałowym Darii Kasatkiny. Dwa poprzednie Rosjanka wygrała: w Sankt Petersburgu (WTA 500 na kortach twardych) i w Melbourne (WTA 250 także na twardej nawierzchni). Ogólny bilans tegorocznych meczów tenisowych Kasatkiny to 26 zwycięstw do dziesięciu porażek.

Najwyższą pozycję w rankingu WTA rosyjska tenisistka zajmowała w notowaniu z 22 października 2018 roku – 10. W tym samym roku osiągnęła też swoje najlepsze rezultaty na turniejach wielkoszlemowych – ćwierćfinały French Open i Wimbledonu. Łączne z dwoma tegorocznymi wygranymi turniejami, Daria Kasatkina ma już na swoim koncie cztery turniejowe zwycięstwa, bo wygrała także w Charleston 2017 (korty ziemne) i w moskiewskim Kremlin Cup 2018 (nawierzchnia twarda).

Świątek vs Kasatkina. Dotychczasowe spotkania

Obie tenisistki spotkają się po raz pierwszy na korcie w oficjalnym turnieju WTA.

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz Świątek – Kasatkina?

  • Środa 23 czerwca
  • Canal+ Sport, Canal+ Sport 2
Tags: