Iga w pierwszej rundzie French Open 2021 zagra z przyjaciółką!

swiatek juvan french open

Iga Świątek, zwyciężczyni poprzedniej edycji French Open, obecną zainauguruje poniedziałkowym meczem z Kają Juvan. Ze Słowenką Polkę łączą przyjaźń i wspólne deblowe sukcesy, ale na korcie nie powinno być sentymentów. Nasza tenisistka jest zdecydowaną faworytką. Oto nasze porównanie i analiza bukmacherska.

Iga Świątek vs Kaja Juvan. Typy bukmacherskie

Polka jest zdecydowaną faworytką poniedziałkowego meczu pierwszej rundy French Open ze Słowenką Kają Juvan. Chociaż Iga Świątek podkreślała przed spotkaniem, że ciężko jej się gra przeciwko przyjaciółce, co potwierdził przegrany pierwszy set wygranego na początku tego sezonu meczu w Melbourne. Tym razem jednak nasza tenisistka powinna odłożyć sentymenty na bok i wykorzystać swoją przewagę, jaką ma w każdym elemencie tenisowego rzemiosła, nie mówiąc już o pozycji w rankingu i dotychczasowych osiągnięciach.

Z tego samego założenia wychodzą zapewne analitycy w zakładach bukmacherskich STS, o czym świadczą kursy wystawione na to spotkanie. Zwycięstwo Igi Świątek oznaczono minimalną stawką – 1.05, przy 10.25 na Kaję Juvan. Co więcej, tym razem Polka nie powinna oddać Słowence nawet seta. Gdyby tak się bowiem stało, przy wyniku 2:1 dla Igi Świątek kurs wynosi już całkiem sporo, bo 5.40. Natomiast zwycięstwo 2:0 oznaczone zostało kursem 1.22. A jak przypomina BetBooster, Iga Świątek w takim stosunku wygrała 9 z 11 meczów jakie rozegrała na kortach im. Rolanda Garrosa, w tym wszystkie siedem w poprzedniej zwycięskiej edycji French Open.

🎾 Sprawdź kursy na tenisa w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz Świątek – Juvan?

  • Poniedziałek 31 maja, od godz. 12:00
  • Eurosport 1, Eurosport 2

Świątek vs Juvan. Porównanie zawodniczek i analiza bukmacherska

Iga Świątek (9. w rankingu WTA)

Polka została rozstawiona w tegorocznej edycji French Open z numerem 8. Jest sensacyjną zwyciężczynią turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa z ubiegłego roku. To był jej największy jak dotąd sukces w karierze, ale zwycięską ścieżkę polska tenisistka kontynuuje także w tym roku, w którym zdążyła już wygrać dwa turnieje: WTA 500 w Adelajdzie na kortach twardych i WTA 1000 w Rzymie na kortach ziemnych. Pierwszy tegoroczny turniej wielkoszlemowy – Australian Open Iga Świątek zakończyła na czwartej rundzie, po porażce z Simoną Halep. Był to jeden z zaledwie pięciu przegranych przez tenisistkę z Raszyna pojedynków tenisowych w roku 2021, przy dziewiętnastu wygranych.

Kaja Juvan (101. w rankingu WTA)

Słowenka w ubiegłorocznej edycji French Open dotarła do drugiej rundy. Nie wygrała jeszcze w swojej profesjonalnej karierze tenisistki żadnego turnieju rangi WTA Tour, a w rankingu najwyżej była klasyfikowana na 91. miejscu (notowanie z dnia 22.02.2021). W tym roku Kaja Juvan ma bilans jedenastu wygranych do ośmiu przegranych pojedynków tenisowych, ale na kortach ziemnych nie wygrała ani jednego meczu. Najdalej słoweńska tenisistka dotarła w wielkoszlemowym Australian Open, gdzie w trzeciej rundzie wyeliminowała ją późniejsza finalistka – Amerykanka Jennifer Brady.


Czytaj więcej: Jak obstawiać tenis ziemny? Ściągawka dla kibiców


Iga Świątek vs Kaja Juvan. Dotychczasowe spotkania

Polka i Słowenka to dwie przyjaciółki, które połączyły sukcesy ze wspólnych występów w grze deblowej. W 2018 roku para Iga Świątek – Kaja Juvan zdobyła złoty medal Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Po przeciwnych stronach siatki obie tenisistki w oficjalnych rozgrywkach spotkały się tylko raz – na początku tego roku w turnieju Gippsland Trophy w Melbourne. Wygrała Iga Świątek 2:6, 6:2, 6:1.

Adam Pisula

Tags: