Shakur Stevenson vs. Jamel Herring. Czy faworyt sprosta oczekiwaniom?

stevenson vs herring

Wszystko wskazuje na to, że będzie to jedna z ciekawszych walk jesienie na zawodowych ringach. W październiku w State Farm Arena w Atlancie, Shakur Stevenson, pretendent do tytułu mistrza świata WBO w wadze junior lekkiej, skrzyżuje rękawice z Jamelem Herringiem. Kto jest faworytem tego pojedynku i jak wyglądają typy bukmacherskie? Czy młody – gniewny sprosta oczekiwaniom i pobije bardziej doświadczonego mistrza? Sprawdź analizę i typy bukmacherskie.

Shakur Stevenson vs. Jamel Herring. Typy bukmacherskie

Kto faworytem walki?       Shakur Stevenson (1,12)       Według bukmachera STS zdecydowanym faworytem walki jest Shakur Stevenson.       

Ash-Shakur Nafi-Shahid Stevenson, bo tak brzmi pełne imię i nazwiska amerykańskiego pięściarza, w zbliżającym się pojedynku będzie pretendentem do pasa mistrza świata w kategorii lekkiej. Od kilku lat ten pochodzący z Newark pięściarz uchodzi za największych talent w amerykańskim boksie, a w kilku ostatnich walkach pokazał, że opinie o nim nie są przesadzone.

Choć nie jest posiadaczem pasa federacji WBO, to bukmacher STS uważa, że jego szansę na zwycięstwo w nadchodzącym pojedynku. Skąd takie typy? Otóż Stevenson jest zawodnikiem aż o 12 lat młodszym od swojego przeciwnika, a na zawodowym ringu jeszcze nie przegrał walki.

Oprócz młodego wieku za Shakurem Stevensonem w walce z Jamelem Herringiem może przemawiać również fakt, że 24-letni pięściarz z USA ma bogatszą karierę amatorską od swojego rywala. Po raz pierwszy głośno zrobiło się o nim w 2014 roku, kiedy to nie miał sobie równych w gronie młodzieżowców. Stevenson zdobył złoty medal zarówno Mistrzostw Świata w Sofii, jak i złoto Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w chińskim Nanjingu.

Dwa lata później na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, Stevenson dotarł aż do finału turnieju w kategorii koguciej, gdzie nieznacznie uległ świetnemu Kubańczykowi, Robeisy Ramirezowi. Następnie zdecydował się na podpisanie zawodowego kontraktu i trafił pod skrzydła byłego znakomitego amerykańskiego pięściarze, Andre Warda.

Sprawdź kursy na boks w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na 11.10.

Zwycięstwa Shakura Stevensona

Shakur Stevenson na zawodowych ringach zadebiutował w kwietniu 2017 roku i w pierwszych walkach z niezbyt wartościowymi pięściarzami nie miał raczej problemów z odnoszeniem zwycięstw. Na poważniejsze wyzwania czas przyszedł nieco później. Jego pierwszym rywalem z nieco wyższej półki był, w 2018 roku, Rumun Viorel Simion, którego młody Amerykanin pokonał przez techniczny nokaut już w pierwszym starciu.

Następnie pięściarz z Newark zdobył kilka pomniejszych tytułów. Po pokonaniu Joeta Gonzaleza zdobył wakujące mistrzostwo świata WBO w wadze piórkowej, ale szybko powędrował o kategorię wyżej. W lipcu tego roku, jednogłośnie na punkty, wygrał z Jeremiahem Nakathilę i został tymczasowym mistrzem świata w wadze juniir lekkiej organizacji WBO.

To właśnie to zwycięstwo otworzyło mu drogę do walki z Herringiem o regularny pas tej samej federacji. Stevenson legitymuje się obecnie rekordem 16 zwycięstw – 0 porażek.

Shakur Stevenson. 5 ostatnich walk

12.06.2021Jeremiah NakathilaWygrana na punkty       
12.12.2020Toka Khan ClaryWygrana na punkty       
9.06.2020Felix CaraballoWygrana przez KO       
26.10.2019Joet GomezWygrana na punkty       
13.06.2019Alberto GuevaraWygrana przez KO       

Jamel Herring. Kim jest mistrz świata w wadze junior lekkiej WBO?

Pochodzący z Nowego Jorku Jamel Herring również ma za sobą karierę amatorską, ale nieco mniej obfitą, aniżeli jego przeciwnik. Między innymi dlatego, że karierę sportową przez kilka lat łączył ze służbą wojskową w Amerykańskiej Piechocie Morskiej. Walczył m.in. w Iraku, a w 2012 roku udało mu się zdobyć kwalifikację olimpijską na igrzyska w Londynie.

Start w stolicy Wielkiej Brytanii mu jednak nie wyszedł, bo już w pierwszym pojedynku Amerykanin uległ Kazachowi Daniyarowi Yeleussinovowi, który cztery lata później został w Rio de Janeiro mistrzem olimpijskim. Herring do kolejnych igrzysk nie dotrwał. Przeszedł na zawodostwo, debiutując na profesjonalnych ringach w 2012 roku.

Jamel Herring. 5 ostatnich walk

3.04.2021Carl FramptonWygrana przez TKO
5.09.2020Jonathan OquendoWygrana przez dyskwalifikację
9.11.2019Lamot Roach Jr.Wygrana na punkty
25.05.2019Masayuki ItoWygrana na punkty
14.12.2018Adeilson Dos SantosWygrana na punkty

Początek kariery Herringa był wręcz wymarzony. Amerykanin wygrał pierwszych 15 walk, ale następnie, na przestrzeni trzech kolejnych pojedynków, dwukrotnie musiał uznać wyższość rywali. Przegrał z Rosjaninem Denisem Szafikowem i swoim rodakiem Ladariusem Millerem.

Porażki te sprawiły, że na to by walczyć o tytuł mistrza świata musiał poczekać do maja 2019 roku. Wówczas pokonał na punkty Japończyka Masayukiego Ito, a następnie trzykrotnie skutecznie bronił tytułu. Najbardziej wartościowym z jego sukcesów jest ten odniesiony w kwietniu tego roku.

Herring pokonał przez techniczny nokaut w szóstym starciu Carla Framptona, byłego mistrza świata kilku federacji i kategorii wagowych, który po tej porażce zakończył karierę. Zwycięstwo Herringa przyjęto w kategoriach niespodzianki. Zawodnik ten mimo sporych osiągnięć i dobrego rekordu (23 zwycięstwa – 2 porażki) jest trochę pięściarzem niedocenianym.

Kiedy i gdzie odbędzie się walka Stevenson vs. Herring?

Noc z 23 na 24 października, State Farm Arena, Atlanta, ok. godz. 4.30.

Gdzie oglądać walkę?

Bezpośrednią transmisję walki o pas mistrza świata WBO w kategorii junior lekkiej przeprowadzi Polsat Sport.

Kto faworytem walki?

Faworytem pojedynku jest pretendent, czyli Shakur Stevenson. Kurs na jego zwycięstwo w zakładach bukmacherskich STS wynosi 1,12. Stawka na mistrza świata, to 5,15 (na dzień 11.10)

Tags: