Sparta vs Motor w finale żużlowej PGE Ekstraligi. Kto wygra mecz rewanżowy i zostanie Drużynowym Mistrzem Polski?

sparta motor rewanz final zuzlowa ekstraliga

W niedzielę na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu poznamy nowego Drużynowego Mistrza Polski na żużlu. Zostanie nim zespół, który wygra spotkanie rewanżowe finału PGE Ekstraligi. Czy będzie to Sparta Wrocław, czy Motor Lublin? Sprawdź nasze typy bukmacherskie oraz relację z pierwszego meczu!

Kto faworytem meczu Sparta – Motor? Typy bukmacherskie

Przed pierwszym meczem finału PGE Ekstraligi faworytem do zdobycia tytułu Drużynowych Mistrzów Polski byli żużlowcy Sparty Wrocław. W zakładach bukmacherskich STS kurs na to, że to oni wygrają rywalizację wynosił 1.30, a wygraną w dwumeczu Motoru Lublin oznaczono stawką 3.15.

Pierwsze spotkanie w Lublinie zakończyło się remisem, więc przed rewanżem we Wrocławiu sprawa jest jasna – kto wygra ten mecz, ten zostanie Drużynowym Mistrzem Polski. Jak zatem wynik i przebieg pierwszego spotkania wpłynął na notowania obu drużyn przed rewanżem?

Ano tak, że teraz Sparta Wrocław jest jeszcze większym faworytem. Aktualnie (stan na 24.09) za ostateczny triumf wrocławian w żużlowej PGE Ekstralidze bukmacher płaci po kursie zaledwie 1.08, podczas gdy tytuł mistrzowski dla Motoru Lublin wycenia stawką 6.75.

🏁 Sprawdź kursy na zwycięzcę żużlowej Ekstraligi! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj żużel w STS!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 24.09.2021


Czytaj także:


Motor vs Sparta. Wynik i przebieg pierwszego meczu

  • Motor Lublin – Sparta Wrocław 45:45

Na przebieg pierwszego meczu finałowego o Drużynowe Mistrzostwo Polski w Lublinie pomiędzy miejscowym Motorem i Spartą Wrocław znaczący wpływ miały dwa czynniki. Pierwszym była nieobecność w składzie gospodarzy Grigorija Łaguty, który jednak nie zdążył do końca wyleczyć kontuzji odniesionej w spotkaniu półfinałowym ze Stalą Gorzów. Ponieważ Rosjanin jest w obecnym sezonie jednym z najlepszych zawodników Motoru, ten fakt już przed startem zawodów postawił drużynę z Lublina w trudnej sytuacji.

Drugim czynnikiem był padający niemal przez cały mecz deszcz, który paradoksalnie uatrakcyjnił jego przebieg, bowiem tak zmienił charakterystykę toru, że ta pozwalała na efektowne „mijanki” niemal w każdym z wyścigów. Kibice na trybunach i przed telewizorami byli więc świadkami bardzo atrakcyjnego widowiska żużlowego.

Sama rywalizacja na punkty przez długi czas już takich emocji nie wzbudzała. Osłabiony kadrowo Motor nie potrafił dotrzymać kroku rozpędzonej Sparcie, która praktycznie od początku spotkania aż do biegów nominowanych utrzymywała bezpieczną przewagę. Przed dwoma ostatnimi wyścigami wrocławianie prowadzili sześcioma punktami i wydawało się, że nie dadzą już sobie odebrać zwycięstwa. Tymczasem te dwa wyścigi lublinianie wygrali 4:2 i 5:1, co ostatecznie pozwoliło im doprowadzić do wyrównania na 45:45.

Sparta vs Motor. Składy drużyn, najlepsi w pierwszym meczu

Sparta Wrocław

  • Daniel Bewley, Gleb Chugunow, Michał Curzytek, Maciej Janowski, Artiom Łaguta, Przemysław Liszka, Mateusz Panicz, Tai Woffinden

Najlepszym zawodnikiem Sparty w pierwszym meczu z Motorem był Maciej Janowski, który zdobył 11 punktów w pięciu wyścigach. Tym razem dość niespodziewanie największego wsparcia nie otrzymał od dwóch pozostałych liderów drużyny: Artioma Łaguty (5 punktów w czterech wyścigach) i Taia Woffindena (7 punktów w pięciu wyścigach). Błysnęli za to skutecznością inni: Gleb Czugunow i Daniel Bewley, którzy zdobyli dla swojej drużyny po 10 punktów.

Motor Lublin

  • Krzysztof Buczkowski, Mateusz Cierniak, Jarosław Hampel, Mark Karion, Dominik Kubera, Wiktor Lampart, Mikkel Michelsen

Pod nieobecność Grigorija Łaguty odpowiedzialność za zdobywanie punktów w zespole z Lublina w największej mierze wziął na siebie Dominik Kubera. Ten młody żużlowiec zdobył w czwartek aż 16 punktów i został „rajderem” pierwszego meczu finałowego PGE Ekstraligi. Kroku w drużynie Motoru starał się mu dotrzymywać jedynie Duńczyk Mikkel Michelsen, który zgromadził 12 punktów. Pozostali lublinianie w niewielkim stopniu przyczynili się do wyniku.

Kiedy odbędzie się mecz Sparta – Motor?

Niedziela 26 września, godzina 19:15

Gdzie będzie transmisja telewizyjna meczu Sparta – Motor?

nSport+