Puchar Świata w Oberstdorfie. Zaczynamy Turniej Czterech Skoczni!

obersdorf skoki tcs

Po świątecznej przerwie powraca Puchar Świata w skokach narciarskich. Ostatni konkurs w tym roku tradycyjnie będzie inaugurował prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Kto wygra pierwszą część niemiecko-austriackiego turnieju i jak poradzą sobie polscy zawodnicy? Sprawdź naszą zapowiedź konkursu Pucharu Świata w Oberstdorfie.

Puchar Świata w Oberstdorfie. Kursy i typy bukmacherskie

Ryoyu Kobayashi wygra konkurs 2.25Japończyk prezentuje najlepszą formę spośród wszystkich skoczków w stawce. Jest też głównym faworytem do wygrania całego turnieju.
 
Stefan Kraft wygra pojedynek z Eisenbichlerem 1.42Zestawiając Austriaka i Niemca, Kraft ma o wiele większe szanse na wygraną tego pojedynku.
 

Rozpoczynamy Turniej Czterech Skoczni, najbardziej prestiżowe zawody w trakcie Pucharu Świata. Sezon niedawno się rozpoczął i wielu zawodników nie pokazało jeszcze w pełni swojej formy, która jest wykuwana między innymi na niemiecko-austriacki turniej. W ofercie STS jest dostępna oferta na zakład długoterminowy ze wskazaniem na zwycięzcę całego turnieju, jednak teraz skupimy się na zbliżających zawodach w Oberstforfie.

 Ostatnie konkursy w Engelbergu pokazały, jak świetnie dysponowany jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk w całym, szwajcarskim weekendzie skakał bardzo dobrze i śmiało można powiedzieć, że był najlepszym skoczkiem weekendu. W sobotę zajął drugie miejsce, w niedziele triumfował zwycięstwo po znaczącej przewadze. Już wcześniej Japończyk pokazywał, że przygotował świetną formę i to on wydaje się głównym faworytem do zwycięstwa w Obserstdorfie. Co ciekawe, bukamacher STS najmniej wypłaca w przypadku zakładu długoterminowego na zwycięstwo Japończyka w całym turnieju.

Tradycyjnie w ofercie kursowej można znaleźć szeroką propozycję zakładów „H2H”, czyli pojedynków między skoczkami ustalonych przez bukmachera. Można znaleźć kilak interesujących opcji i najlepszą z nich wydaje się starcie Stefana Krafta z Markusem Eisebichlerem. Austriak jest solidny w swoich próbach. Wciąż buduje odpowiednią formę i jest jednym z grona faworytów do zwycięstwa TCS. Eisenbichler był mocny na samym początku, ale błyskawicznie zgasł. Znów popełnia błędy na wyjściu z progu i ostatnio zajmował odpowiednio miejsca: 40, 27,45. Biorąc pod uwagę starcie obu skoczków, Kraft jest zdecydowanym faworytem i warto zainteresować się tym zakładem.

⛷️ Sprawdź kursy na skoki narciarskie w STS! Odbierz kod promocyjny STS i typuj faworytów!

*Kursy aktualne na dzień 29.12Kto będzie reprezentował Polskę w konkursie w Oberstdorfie?

Michal Doleżal wytypował zawodników na nadchodzący Turniej Czterej Skoczni jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia po zakończeniu mistrzostw Polski, które odbyły się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Czeski trener powołał oczekiwanych skoczków, którzy zajęli 6 pierwszych miejsc w krajowym czempionacie.

Skład reprezentacji Polski na konkurs indywidualny

 • Kamil Stoch
 • Piotr Żyła
 • Dawid Kubacki
 • Andrzej Stękała
 • Jakub Wolny
 • Paweł Wąsek

Bez kibiców na Schattenbergschanze 

 • Punkt konstrukcyjny (K) – 120 m
 • Rozmiar (HS) – 137 m
 • Rekordzista – Sigurd Pettersen (143 metra)
 • Ostatni zwycięzca – Karl Geiger (29.12.2020)

Duża skocznia Audi Arena Oberstdorf – najsłynniejszego kompleksu skoczni na świecie. Od początku Turnieju Czterech Skoczni na Schattenbergschanze odbywa się pierwszy rozdział najbardziej prestiżowego turnieju w całym Pucharze Świata w skokach narciarskich. Wielkość skoczni ustanowiono na 137 metrze. Rekordzistą obiektu jest  Sigurd Pettersen, który w 2003 roku uzyskał 143,5 metra.

Najdalej na skoczni w Oberstdorfie skoczył jednak Norweg Gregor Schlierenzauer, który w trakcie letnich mistrzostw Austrii w 2007 roku doleciał aż na 145 metr. To oficjalny, letni rekord Schattenbergschanze 

Trybuny mogą pomieścić około 28 tysięcy kibiców, jednak w tym roku zabraknie kibiców pod dużą skocznią w Oberstdorfie. Wskutek surowych restrykcji wydarzenia sportowe na terenie Niemiec muszą odbywać się bez udziału publiczności, zatem kibice również nie będą mogli pojawić się na trybunach Schattenbergschanze.

Program zawodów Pucharu Świata w Oberstdorfie

Wtorek, 28.12.2021

 • 14:15 – Oficjalny trening
 • 16:30 – Kwalifikacje

Środa, 29.12.2021

 • 15:00 – Seria próbna
 • 16:30 – Pierwsza seria konkursowa

Klasyfikacja Pucharu Świata po dziewięciu konkursach

1.Karl Geiger🇩🇪594
2.Ryoyu Kobayashi🇯🇵496
3.Halvor Egner Granerud🇩🇪361
4.Anze Lanisek🇸🇮359
5. Stefan Kraft 🇦🇹358
6.Marius Lindvik🇳🇴337
7.Markus Eisenbichler🇩🇪291
8.Cene Prevc🇸🇮290
9.Killian Peier🇨🇭290
10.Jan Hoerl🇦🇹262
Kiedy odbędą się konkurs PŚ w Oberstdorfie?

Otwierający konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 29 grudnia. Będą to ostatnie zawody Pucharu Świata w 2021 roku.

Gdzie obejrzeć zawody?

Na kanałach Eurosportu i TVN