Skoki narciarskie w Wiśle. Inauguracja Letniej Grand Prix 2021!

Letnie Grand Prix w Zakopanem

Dwa konkursy indywidualne w sobotę i niedzielę na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince zainaugurują sezon Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Do piątkowych kwalifikacji zgłoszonych zostało 54 skoczków, w tym 12 reprezentantów Polski z Kamilem Stochem na czele.

54 skoczków, w tym 12 Polaków w piątkowych kwalifikacjach

To będzie już 28. edycja letniego cyklu zawodów w skokach narciarskich. Ubiegłoroczna z powodów pandemicznych została przerwana i zakończyła się po zaledwie dwóch konkursach rozegranych w Wiśle-Malince. Oba konkursy wygrał Dawid Kubacki.

W piątkowych kwalifikacjach wystąpi 54 skoczków z piętnastu reprezentacji narodowych. Najliczniejszą drużynę wystawi trener reprezentacji Polski Michal Doleżal, który może skorzystać z tak zwanej „kwoty krajowej” przysługującej gospodarzom. Dlatego zobaczymy w kwalifikacjach do sobotniego konkursu aż dwunastu „Biało-Czerwonych”, z liderami: Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim na czele. Ponieważ w niedzielę „kwota krajowa” już Polsce nie przysługuje, do zawodów przystąpić będzie mogło już tylko 49 skoczków, wobec czego kwalifikacje nie będą potrzebne.

⛷️ Sprawdź kursy na skoki narciarskie w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Program zawodów Letniej Grand Prix w Wiśle

  • 16.07 (Piątek) – kwalifikacje (17:30)         
  • 17.07 (Sobota) – konkurs indywidualny (17:35)
  • 18.07 (Niedziela) – konkurs indywidualny (17:35)

Kadra polskich skoczków na konkursy LGP w Wiśle

  • Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Jarosław Krzak
  • Trener: Michal Doleżal