Tour de France wjeżdża w Alpy! Od piątku do niedzieli coraz trudniejsze etapy dla kolarzy

etapy górskie w TdF 2021

Najbliższe dni dla śledzących Tour de France fanów kolarstwa zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. W piątek peleton po raz pierwszy pokona ponad 200 kilometrów. W sobotę po raz pierwszy będzie musiał zmierzyć się z premiami górskimi pierwszej kategorii. A w niedzielę po raz pierwszy okazję do ataku na finiszowych kilometrach będą mieli „górale”. Oto nasza zapowiedź etapów i typy bukmacherskie!

Kto faworytem 7. etapu Tour de France? Typy bukmacherskie

Profil, ale przede wszystkim długość siódmego etapu „Wielkiej Pętli”, sprzyjać będzie ucieczkom. Jeśli któraś z nich dotrze do mety przed peletonem, o wytypowanie faworyta do zwycięstwa etapowego będzie bardzo trudno, bo grono kandydatów jest niezwykle szerokie. Ale jest też możliwy scenariusz długiego finiszu z peletonu dopiero na ostatnich kilometrach i w takim wypadku można pokusić się już o bardziej konkretne wskazanie faworytów. Powinni to być specjaliści od kolarskich „jednodniówek”.

W zakładach bukmacherskich STS najwyżej stoją akcje aktualnego lidera klasyfikacji generalnej Tour de France Holendra Mathieu Van der Poela (kurs 6.00). Tuż za nim w hierarchii znajdują się jego najwięksi rywale w „klasykach”: Francuz Julian Alaphilippe (12.00) i Belg Wout Van Aert (15.00).

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

7. etap Tour de France: Vierzon – Le Creusot (249,1 km)

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Piątek 2 lipca
  • Eurosport 1 (10:55 – 17:45)

Trasa

Po raz pierwszy uczestnicy tegorocznego Tour de France będą mieli do pokonania ponad 200 kilometrów. Dystans z Vierzon do Le Creusot liczy sobie prawie 250 kilometrów i będzie to bardzo urozmaicona trasa. Pierwsza jej część ma płaski profil, ale już druga mocno pofałdowany. Kolarze, zanim dojadą do 6-kilometrowego odcinka zjazdu do mety, będą musieli pokonać 5 premii górskich: jedną drugiej kategorii oraz po dwie trzeciej i czwartej kategorii.

8. etap Tour de France: Oyonnax – Le Grand-Bornand (150,8 km)

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Sobota 3 lipca
  • Eurosport 1

Trasa

Sobotni etap „Wielkiej Pętli” będzie o prawie 100 kilometrów krótszy od piątkowego, co bynajmniej nie oznacza, że będzie łatwiejszy. Po raz pierwszy bowiem uczestnicy Tour de France 2021 zmierzą się z premiami górskimi pierwszej kategorii. Na trasie z Oyonnax do Le Grand-Bornand zaplanowano aż trzy takie wzniesienia, a oprócz nich po jednym trzeciej i czwartej kategorii. Ostatnie kilometry do mety prowadzą jednak szybkim zjazdem, więc nie należy się raczej spodziewać finiszowego ataku najlepszych „górali”.

9. etap Tour de France: Cluses – Tignes (144,9 km)

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Niedziela 4 lipca
  • Eurosport 1

Trasa

W niedzielę kolarze uczestniczący w 108. edycji Tour de France po raz pierwszy wjadą na wysokość ponad 2 tysiące m n.p.m. Będzie to podczas finałowego podjazdu do mety w Tignes. W sumie na całej trasie z Cluses wyznaczono pięć premii górskich, w tym dwie pierwszej kategorii. Na tym etapie może już dojść do pierwszej poważnej próby sił największych faworytów „Wielkiej Pętli”. Finiszowy podjazd sprzyja zaś atakom kolarzy czujących się najlepiej w górach.

Tags: