Reprezentacja Polski U21 o krok od półfinału Mistrzostw Europy i wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Polscy piłkarze walczą o awans do półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Świata Europy

Remis z Hiszpanią wystarcza młodzieżowej reprezentacji Polski by zapewnić sobie miejsce w najlepszej czwórce mistrzostw Europy U21. Nawet brak awansu do półfinałów może dać biało-czerwonym kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie!

Niespodziewane zwycięstwo z Włochami i komplet punktów

Nawet po wygranej z Belgią 3:2 na inaugurację mistrzostw, niewielu dawało Polsce szanse w meczu z Włochami. Ekipa gospodarzy turnieju jest naszpikowana gwiazdami Serie A i uchodziła za zdecydowanego faworyta… do wygrania całych mistrzostw. Tymczasem Polacy nie tylko świetnie się bronili, wybijali Włochów z uderzenia, ale zadali jeden, zabójczy cios i po golu Krystiana Bielika zdobyli kolejne trzy punkty.

Z Hiszpanią jak z Włochami

Komplet punktów i pierwsze miejsce w grupie sprawiły, że w polskiej drużynie panuje rewelacyjna atmosfera, choć wszyscy zdają sobie sprawę, że sobotni mecz z Hiszpanią (godz. 21.00) będzie równie trudny. – Z Italią były momenty lepsze, były gorsze. Cały czas musimy pracować nad defensywą, by rywale mieli mniej sytuacji. Hiszpania ma super zawodników, świetnie wyszkolonych technicznie. Oni w każdej strefie boiska będą szukać małej gry i przenosić piłkę z jednej strony na drugą. Czeka nas podobny mecz jak z Włochami. Cofniemy się do obrony i poczekamy na Hiszpanów. Liczymy na kontry i stałe fragmenty – mówił po meczu z Italią bohater biało-czerwonych Krystian Bielik.

Reprezentacja Polski U21 - walka o półfinał Młodzieżowych Mistrzostw Europy

Szanse polskich piłkarzy na awans do półfinału MME są ogromne

Sytuacja reprezentacji Polski U21 przed meczem z Hiszpanią jest klarowna i zarazem bardzo dobra. Każdy rezultat inny niż porażka da drużynie trenera Czesława Michniewicza awans do półfinału turnieju z pierwszego miejsca w grupie A. Nawet w wypadku przegranej biało-czerwoni nie tracą jednak zupełnie szans. Jeśli wygrają i Hiszpanie, i Włosi, trzy zespoły będą mieć po sześć punktów. Wtedy zadecyduje bilans bramkowy między nimi. Jeśli Hiszpania pokona Polskę co najwyżej jedną bramką, pierwsi będą gospodarze, a drudzy Polacy. Jeśli biało-czerwoni przegrają dwoma golami, druga będzie drużyna z Półwyspu Iberyjskiego. Jeśli trzema lub więcej, to Hiszpanie wygrają grupę, Włosi będą drudzy, a Polacy trzeci.

Porażka reprezentacji Polski U21 też da nadzieje?

Przy jednobramkowej porażce Polacy wciąż mogą awansować do półfinału z drugiego miejsca, o ile będą mieć najlepszy bilans spośród zespołów z drugich pozycji w grupach. Co ważne, na Igrzyska Olimpijskie do Tokio biało-czerwoni mogą pojechać nawet nie wchodząc do najlepszej czwórki Euro U21!

W grze o IO nie liczą się bowiem Anglicy (do MKOl należy Wielka Brytania). Jeśli wygrają swoją grupę, do Tokio pojadą zwycięzcy dwóch pozostałych grup oraz dwa zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Jeśli Anglicy zajmą drugie miejsce, awansują do półfinału, ale o czwarte miejsce premiowane wyjazdem na igrzyska zadecyduje baraż, w którym zagrają drugie drużyny z pozostałych grup.

Reprezentacja Polski w Mistrzostwach Europy U21 -statystyki

W sobotę zagramy mecz o wszystko z Hiszpanią. Cieszymy się tym, co jest. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

CZESŁAW MICHNIEWICZ

Tags: