Pudzianowski vs Materla. Kto wygra starcie legend polskiego MMA?

pudzianowski materla ksw 70

Pudzianowski vs Materla! Te nazwiska zawsze wzbudzają ponadprzeciętne emocje wśród polskich sympatyków mieszanych sztuk walki, a co dopiero gdy staną w oktagonie naprzeciwko siebie! Na gali KSW 70, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 28 maja w Łodzi, doświadczymy hitowego starcia dla polskiego MMA. Kto zwycięży? Sprawdź analizę pojedynku i typy bukmacherskie!

Michał Materla zwycięży1,55Materla posiada zdecydowanie większe doświadczenie w MMA. Ponadto jest o wiele bardziej dynamicznym zawodnikiem.
Mariusz Pudzianowski zwycięży2,75Pudzianowski ma zdecydowaną przewagę warunków fizycznych po swojej stronie. Tym samym jest zdecydowanie silniejszy od swojego rywala.

Mimo że dość wyraźnym faworytem jest Michał Materla, nie sposób jednoznacznie wytypować zwycięzce. Dojdzie bowiem do starcia pomiędzy zawodnikami z dwóch odległych od siebie kategorii wagowych. Jeden z bohaterów majowej gali KSW na co dzień występuję w dywizji średniej, podczas gdy drugi należy do grona zawodników wagi ciężkiej. Z tego powodu przedstawimy poniżej argumenty, które przemawiają za zwycięstwem zarówno Materli, jak i Pudzianowskiego.

Za zwycięstwem Materli przemawia przede wszystkim doświadczenie, spryt prezentowany w oktagonie, a także dynamika. „Cipao” zawodowy debiut w oktagonie MMA zaliczył aż sześć lat wcześniej niż swój najbliższy rywal. Ponadto Szczecinianin wywodzi się ze świata mieszanych sztuk walki – w przeciwieństwie do „Pudziana”, który zaczął trenować ten sport dopiero po zakończeniu kariery sportowej jako strongman.

Pudzianowski z kolei cechuje się niezmiennie od lat potężną siłą, a co za tym idzie – nokautującym uderzeniem. Współczynnik nokautów w jego zwycięskich starciach wynosi niemalże 70%. „Pudzian” swoich szans ponadto może upatrywać w płaszczyźnie parterowej. Warunki fizyczne zawodnika z Białej Rawskiej pozwolą wtedy totalnie zdominować Materlę, przynajmniej teoretycznie.

Sprawdź kursy na MMA w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kurs aktualny na 26.05.2022


Czytaj także:


Michał Materla. Jedna z największych legend polskiej sceny MMA

Tej postaci z pewnością nie trzeba przedstawiać fanom polskiego MMA. Nazwisko Materla mówi po prostu samo za siebie. „Cipao” powszechnie uważany jest za jednego z prekursorów mieszanych sztuk walki w Polsce, którzy znacząco przyczynili się do popularyzowania tego sportu na przestrzeni ostatnich lat. Ponadto Szczecinianin jest żywą ikoną KSW, która obecnie jest najbardziej rozpoznawalną federacją mieszanych sztuk walki w Europie. W całej swojej karierze stoczył do tej pory 39 starć, z czego wygrał 31 z nich. Materla jest zawodnikiem niesamowicie wszechstronnym, o czym świadczyć może statystyka skończeń jego triumfów – 11 nokautów, 13 poddań, 7 decyzji sędziowskich.

Pięć ostatnich pojedynków

15.01.2022Jason RadcliffeWygrana przez TKO
11.09.2021Moise RimbonWygrana przez decyzję
14.11.2020Roberto SoldićPrzegrana przez TKO
10.10.2020Aleksandar IlićWygrana przez TKO
20.06.2020Wilhelm OttWygrana przez poddanie

Mimo tego, iż wydawać by się mogło, że Materla jest już blisko sportowej emerytury, to obecnie znajduje się w naprawdę dobrej dyspozycji. W pięciu ostatnich pojedynkach przegrał tylko raz – z aktualnym mistrzem dwóch kategorii wagowych KSW, Roberto Soldiciem. Ostatnie starcie z Jasonem Radcliffem rozstrzygnął już w pierwszej rundzie.

Mariusz Pudzianowski. Czy siła i warunki fizyczne wezmą górę?

Sylwetki „Pudziana” też bez wątpienia przedstawiać nie trzeba. Najsilniejszy człowiek świata w maju wejdzie do klatki mieszanych sztuk walki po raz 25 w swojej karierze. Dotychczas wygrał 16 pojedynków, przegrywając przy tym siedem razy, a jeden jego bój sędziowie uznali jako nierozstrzygnięty. Aż osiem z 16 wygranych starć Pudzianowski kończył nokautem już w pierwszej rundzie, co daje rezultat równy 50%! Czy olbrzymia siła spowoduje, że i w ten sposób zakończy się pojedynek z Materlą?

Pięć ostatnich pojedynków

23.10.2021Sergine Ousmane DiaWygrana przez KO
05.05.2021Lukasz JurkowskiWygrana przez TKO
20.03.2021Nikola MilanovićWygrana przez TKO
09.11.2019Erko JunWygrana przez TKO
23.03.2019Szymon KołeckiPrzegrana przez TKO

Śledząc ostatnie pojedynki „Pudziana”, łatwo zauważyć, że jak już wygrywa, to przed czasem. Walke z senegalskim „Bombardierem” i Nikolą Milanoviciem udało mu się skończyć już w pierwszej rundzie. Przegrana z Szymonem Kołeckim była z kolei po prostu pechowa, ponieważ Pudzianowski w trakcie boju doznał kontuzji nogi.

Kiedy i gdzie odbędzie się walka Pudzianowski – Materla?

28.05.2022, gala KSW 70, Łódź

Kto jest faworytem?

Według zakładów bukmacherskich STS faworytem jest Materla, na którego wygraną kurs wynosi 1,45. Stawka na triumf Pudzianowskiego to z kolei 2,75 (kursy aktualne na dzień 26.05.2022).

Gdzie oglądać galę KSW 70?

Na platformie streamingowej Viaplay.

Tags: