KSW 70 zbliża się wielkimi krokami! Bardzo mocna karta walk

ksw 70 warszawa

KSW odbędzie się już 28 maja w łódzkiej Atlas Arenie! Karta walka majowej gali wygląda znakomicie. Walką wieczoru będzie starcie Mariusza Pudzianowskiego z Michałem Materlą, ale inne walki również zapowiadają się bardzo ekscytująco. Kto jeszcze zawalczy na KSW 70? Sprawdź analizę i typy bukmacherskie!

KSW 70. Karta walk i typy

Łącznie w Łodzi zobaczymy aż dziewięć pojedynków MMA. Kto zatem wejdzie do oktagonu?

  • 120,2 kg: Mariusz Pudzianowski (16-7, 1NC) vs Michał Materla (31-8)
  • 120,2 kg: Ricardo Prasel (12-3) vs Daniel Omielańczuk (25-12-1)
  • 93 kg: Ivan Erslan (11-1, 1 NC) vs Rafał Kijańczuk (11-4)
  • 93 kg: Damian Piwowarczyk (5-0) vs Bartosz Leśko (11-2-2)
  • 120,2 kg: Marek Samociuk (3-2) vs Izu Ugonoh (1-1)
  • 83,9 kg: Radosław Paczuski (3-0) vs Jason Wilnis (2-0)
  • 52,2 kg: Anita Bekus (5-2) vs Roberta Zocco (3-3)
  • 83,9 kg: Albert Odzimkowski (11-6, 1 NC) vs Tommy Quinn (8-5, 1NC)
  • 70,3 kg: Łukasz Rajewski (11-7) vs Francisco Barrio (9-2)

Mimo że gala KSW 70 nie będzie opiewać w żadne starcie mistrzowskie, to wszystkie walki zapowiadają się po prostu fantastycznie! W zasadzie można powiedzieć, że olbrzymim zainteresowaniem cieszyć będą się wszystkie pojedynki, które odbędą się 28 maja.

Mariusz Pudzianowski vs Michał Materla

Walce wieczoru poświęciliśmy osobny wpis:

Pudzianowski vs Materla. Kto wygra starcie legend polskiego MMA?

Ricardo Prasel vs Daniel Omielańczuk

Co-main event wydarzenia. Dla Daniela Omielańczuka będzie to powrót do największej organizacji mieszanych sztuk walki w Europie po 13 latach rozłąki. W swoim pierwszym pojedynku po tak długiej przerwie były pretendent do pasa rosyjskiej organizacji ACA zmierzy się z Ricardo Praselem. Niemiec dał się poznać z dobrej strony polskiej publiczności, podczas gdy w marcu rozprawił się z Michałem Kitą przed czasem. Polak ma jednak o wiele większe doświadczenie od swojego najbliższego rywala i posiada znacznie lepsze umiejętności. Stawiamy zatem na wygraną Omielańczuka.

Nasz typ: Omielańczuk (1,20)

Ivan Erslan vs Rafał Kiljańczuk

Kluczowy dla rankingu najlepszych zawodników kategorii półciężkiej pojedynek. Ivan Erslan, były pretendent do mistrzowskiego tytułu KSW, jest obecnie sklasyfikowany na drugiej pozycji w tym zestawieniu, podczas gdy Rafał Kiljańczuk jest piąty. Wydaje się, że Chorwat ma teoretycznie większe szanse na odniesienie zwycięstwa, jednak Polak bez wątpienia też po swojej stronie posiada argumenty, aby wygrać. Kiljańczuk ma bowiem nokautujące uderzenie – aż 10 z 11 swoich triumfów wygrał przez nokaut. Wobec tego, lekko ryzykując, stawiamy na Polaka.

Nasz typ: Kiljańczuk (3,55)

Marek Samociuk vs Izu Ugonoh

Rewanżowe starcie pomiędzy tymi zawodnikami. Samociuk i Ugonoh mierzyli się już ze sobą w kwietniu ubiegłego roku. Wówczas lepszy okazał się Samociuk, po pojedynku pełnym zwrotów akcji. Mimo że bohaterowie tego pojedynku są dopiero początkującymi w świecie zawodowego MMA, to nazwisko Ugonoha, który w przeszłości był mistrzem świata amatorów i mistrzem Europy w formule K-1, zawsze przyciąga uwagę kibiców. Wydaje się, że Polak nigeryjskiego pochodzenia do majowego boju będzie należycie przygotowany i tym samym nie popełni błędów sprzed ponad roku. Naszym zdaniem triumf odniesie Ugonoh

Nasz typ: Ugonoh (1,45)

Damian Piwowarczyk vs Bartosz Leśko

Następny bardzo istotny bój w kontekście rankingu kategorii półciężkiej. Damian Piwowarczyk, który jest obecnie trzeci w tym zestawieniu podejmie Bartosza Leśkę znanego z występów w FEN czy rosyjskim ACA. Leśko nie zalicza się obecnie do pięciu najlepszych półciężkich organizacji, dlatego gdyż majowa walka będzie dla niego debiutem KSW. Starcie zapowiada się bardzo wyrównanie, mimo, że faworytem według zakładów bukmacherskich STS jest Piwowarczyk. My również stawiamy na młodego prospekta trenującego na co dzień w poznańskim Czerwonym Smoku.

Nasz typ: Piwowarczyk (1,40)

Paczuski vs Wilnis

Bardzo interesujące zestawienie dwóch doświadczonych i bardzo utytułowanych kick-bokserów. Obydwaj zawodnicy dopiero zaczynają swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki, lecz jeśli chodzi o płaszczyznę kick-bokserską są naprawdę fenomenalni. Wilnis ma za sobą dwa pojedynki w MMA, zaś Paczuski trzy. Ani jeden, ani drugi nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Mimo wszystko uważamy, że zwycięzcą będzie Polak.

Nasz typ: Paczuski (1,45)

Bekus vs Zocco

Pierwotnie Anita Bekus miała zmierzyć się z Sofią Bagishvili. Włodarze KSW zmuszeni zostali jednak do zorganizowania zastępstwa w miejsce zawodniczki z Gruzji. Ostatecznie 28 maja Bekus zmierzy się z Włoszką Robertą Zocco. Polka posiada większe doświadczenie i lepszy bilans walk. Ponadto jej przeciwniczka po raz ostatni starcie stoczyła w czerwcu 2019 roku. W takich okolicznościach bez dwóch zdań stawiamy na zwycięstwo Anity Bekus.

Nasz typ: Bekus (1,15)

Odzimkowski vs Quinn

Druga odsłona pojedynku między tymi zawodnikami. Pierwsze starcie, które odbyło się w marcu 2022, przebiegało pod całkowite dyktando Polaka. Walkę uznano jednak za nieodbytą wskutek nielegalnego kolana, które wyprowadził radomianin. Odzimkowski tym razem powinien wygrać bez większych problemów.

Nasz typ: Odzimkowski (1,15)

Rajewski vs Barrio

Na ogłoszenie tego starcia przyszło nam czekać najdłużej. Łukasz Rajewski skrzyżuje pięści z Francisco Barrio. Za Polakiem z pewnością przemawia doświadczenie – stoczył on w swojej karierze znacznie więcej walk niż jego majowy rywal. Argentyńczyk z kolei w swoich dotychczasowych występach dla KSW pokazywał dużą solidność. Mimo wszystko stawiamy na to, że „Raju” odniesie triumf.

Nasz typ: Rajewski (1,60)

🥊 Sprawdź kursy na sporty walki w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na dzień 26.05.2022


Sprawdź typy na walki MMA!

Kiedy i gdzie odbędzie się KSW 70?

28.05.2022, Atlas Arena Łódź

Gdzie obejrzeć galę?

Na platformie streamingowej Viaplay

Kogo zobaczymy na gali KSW 69?

28 maja między innymi zobaczymy Mariusza Pudzianowskiego, Michała Materlę, Daniela Omielańczuka, Izu Ugonoha czy Radosława Paczuskiego.

Tags: