Liga Narodów siatkarzy: Polska – Włochy. Analiza i typy

polska vs wlochy typy liga narodow siatkarze

W piątkowy wieczór, meczem z Włochami, reprezentacja polskich siatkarzy zainauguruje swój udział w Lidze Narodów 2021. Jak wygląda porównanie obu drużyn i kto będzie faworytem do zwycięstwa? Zapraszamy do naszej analizy!

Polska vs Włochy. Porównanie i analiza drużyn.

Reprezentacja Polski

Reprezentacja polskich siatkarzy to aktualni mistrzowie świata z 2018 roku i brązowi medaliści mistrzostw Europy z roku 2019, sklasyfikowani w rankingu FIVB na drugim miejscu, zaraz za Brazylią. W dwóch pierwszych edycjach siatkarskiej Ligi Narodów Polacy zajmowali odpowiednio: piąte miejsce (w 2018 roku) i trzecie (w 2019 roku). Trzeba jednak zaznaczyć, że w tamtych rozgrywkach selekcjoner nie zawsze wystawiał najmocniejszy skład.

Teraz też pewnie nie w każdym meczu Ligi Narodów „Biało-Czerwoni” zagrają w najsilniejszym zestawieniu. Ważne jest co innego. Vital Heynen zabrał do Rimini 19 najlepszych aktualnie polskich siatkarzy, którzy przez cały turniej będą walczyli o znalezienie się w dwunastce na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. A jak mocny i wyrównany obecnie jest skład polskiej reprezentacji, pokazały już wielkie dylematy z wyborem drużyny na Ligę Narodów. Teraz selekcja będzie jeszcze trudniejsza, a kibice mogą być pewni, że w każdym meczu, niezależnie od składu i przeciwnika, polscy siatkarze dadzą z siebie wszystko.

Czytaj także:

Reprezentacja Włoch

Włoscy siatkarze na ostatnich mistrzostwach świata znaleźli się poza strefą medalową (sklasyfikowani zostali na piątym miejscu). Podobnie zresztą jak na mistrzostwach Europy (szóste miejsce). W rankingu FIVB znajdują się na siódmej pozycji, a obydwie dotychczasowe edycje Ligi Narodów zakończyli na miejscu ósmym.

Włosi – podobnie jak Polacy – szykują się do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Ale obecną edycję Ligi Narodów potraktowali zupełnie inaczej niż „Biało-Czerwoni”. W Rimini nie zobaczymy wielu gwiazd włoskiej reprezentacji, nie zobaczymy nawet jej głównego trenera. Gianlorenzo Blengini z siatkarzami, których zabierze na igrzyska, będzie się przygotowywał poza „bańką”. W Lidze Narodów wystąpią zaś ewentualni dublerzy.

Polska vs Włochy. Kto faworytem? Typy bukmacherskie

Z czterech meczów, jakie obie drużyny rozegrały ze sobą w latach 2018-2019, trzy wygrała Polska, a jedno Włochy. Co ciekawe, to jedyne zwycięstwo włoskich siatkarzy miało miejsce podczas MŚ 2018, które ostatecznie zakończyły się triumfem „Biało-Czerwonych”, a dla Włochów dopiero piątym miejscem. W obu edycjach Ligi Narodów górą była reprezentacja Polski, która zarówno w 2018, jak i w 2019 roku wygrała 3:2. Natomiast w Pucharze Świata 2019 Polacy wygrali z Włochami bez straty seta.

Nawet gdyby włoska reprezentacja wystąpiła w piątkowym meczu w najsilniejszym składzie, faworytem byliby wybrańcy Vitala Heynena. A ponieważ wystąpi w składzie rezerwowym, nie mogą dziwić stawki kursowe na to spotkanie ustalone w zakładach bukmacherskich STS. Na zwycięstwo Polski kurs wynosi zaledwie 1.07, na triumf Włochów – 8.65.

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Liga Narodów siatkarzy: Polska – Włochy. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Piątek, 28.05.2021, godz. 19:30

Transmisja

  • TVP 2 (studio od 19:15)
  • Polsat Sport (studio od 18:00)

Adam Pisula

Tags: