Kolejna niespodzianka polskich siatkarzy. Walczą o medal w Final Six Ligi Narodów!

Reprezentacja Polski w siatkówce zahgra w finale turnieju Final Six!

Po zaciętym boju i wielkim zwycięstwie w meczu z faworyzowaną reprezentacją Brazylii (3:2), biało-czerwoni wykonali kolejny krok, pokonując Iran 3:1 w setach i zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki.

Niewielu stawiało na biało-czerwonych

Przypomnijmy, że trener Vital Heynen zostawił podstawowych reprezentantów Polski w Zakopanem, gdzie przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku. Zespół złożony z rezerwowych i teoretycznie słabszych siatkarzy w Chicago pokazuje swój olbrzymi potencjał. Sensacyjna wygrana z Brazylią po ponad 140 minutach walki, a także pewne zwycięstwo nad Iranem (21:25, 25:18, 25:20, 25:22) sprawiły, że polscy siatkarze nie muszą się oglądać na pozostałe rozstrzygnięcia w grupie B.

Polska reprezentacja ma nowego lidera

Awans do półfinału to przede wszystkim duża zasługa Bartosza Bednorza. Przyjmujący pochodzący z Zabrza, w eliminacjach podczas turnieju w Mediolanie przeżywał trudne chwilę, zaś w Final Six zadziwia swoją dojrzałą oraz skuteczną grą. Z Iranem zdobył 24 punktów, w tym 20 pkt. atakiem na, 2 blokiem i 2 razy zafundował przeciwnikom asy.

Polski siatkarz Bartosz Bednorz zadziwia dyspozycją w Final Six!

Półfinał z Rosją lub Stanami Zjednoczonymi

Dzięki dwóm wygranym wiadomo już, że nasza reprezentacja zakończy fazę Ligi Narodów na pierwszym miejscu w swojej grupie. Piątek to dla biało-czerwonych dzień odpoczynku, ale także obserwacji grających swoje mecze rywali. W sobotę polscy siatkarze zagrają w półfinale rozgrywek z Rosją lub USA. Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w niedzielę wieczorem, a wielki finał turnieju Final Six w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.