• Zakłady bukmacherskie
  • Zakłady live
  • Sporty wirtualne
  • Betgames
  • Esport
  • Promocje
  • Gotowi na sport
niedziela, 26 marca, 2023
Blog STS
  • Typy bukmacherskie
  • Poradnik typera

    Najnowsze poradniki

    dogrywka-zasady
    Hokej na lodzie

    Zasady dogrywki. Ile trwa w różnych dyscyplinach sportowych?

    24 marca 2023
    sedzia pilka nozna
    Piłka nożna

    Sędzia piłkarski – zarobki, praca, rodzaje arbitrów. Jak zostać sędzią?

    24 marca 2023
    jak obstawiac mecze
    Piłka nożna

    Jak obstawiać mecze? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o typowaniu w zakładach bukmacherskich

    21 marca 2023
    jak-typowac-euro
    Euro 2024

    Jak typować Euro? 10 wskazówek jak obstawiać największe turnieje sportowe

    12 marca 2023

    Jak typować?

    Jak obstawiać mecze?

    Jak obstawiać mecze CS:GO?

    Jak obstawiać darta?

    Jak obstawiać Formułę 1?

    Jak obstawiać żużel?

    Jak obstawiać tenis ziemny?

    Jak obstawiać szachy?

  • Piłka nożna

    Piłka nożna

    dogrywka-zasady
    Hokej na lodzie

    Zasady dogrywki. Ile trwa w różnych dyscyplinach sportowych?

    24 marca 2023
    sedzia pilka nozna
    Piłka nożna

    Sędzia piłkarski – zarobki, praca, rodzaje arbitrów. Jak zostać sędzią?

    24 marca 2023
    tabela ligi angielskiej
    Piłka nożna

    Tabela Premier League 22/23. Sprawdź stan rywalizacji ligi angielskiej!

    24 marca 2023
    Polska - Czechy w finale baraży MŚ 2022?
    Eliminacje

    Czechy – Polska. Najtrudniejszy przeciwnik na start eliminacji Euro 2024?

    24 marca 2023

    Rozgrywki Piłkarskie

    Euro 2024

    Reprezentacja Polski

    Ekstraklasa

    La Liga

    Serie A

    Premier League

    Bundesliga

    Ligue 1

    Liga Mistrzów

    Liga Europy

    Liga Konferencji

    Liga Narodów

    Mistrzostwa Świata 2022

  • Euro 2024
  • Tenis
  • MMA
  • Siatkówka
  • WięcejSportu

    Boks

    Dart

    Esport

    Formuła 1

    Hokej na lodzie

    Kolarstwo

    Koszykówka

    Lekkoatletyka

    Piłka ręczna

    Różne

    Skoki narciarskie

    Żużel

Brak Wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Zaloguj się do STS.PL
Blog STS
Brak Wyników
Zobacz wszystkie wyniki

TOP 10 Polaków w Bundeslidze, czyli najlepsi biało-czerwoni na niemieckiej ziemi

6 lutego 2022
polacy w bundeslidze

PressFocus // fot. Oliver Behrendt

Blog » Bundesliga » TOP 10 Polaków w Bundeslidze, czyli najlepsi biało-czerwoni na niemieckiej ziemi

Polacy występujący w rozgrywkach Bundesligi to rzecz absolutnie normalna. Można liczyć, że w kadrach bundesligowych zespołów “biało-czerwonych” było ponad 100, choć nie wszystkim udało się zaliczyć debiuty. Można też liczyć, że 73 Polaków zdobywało w Niemczech bramki, których łączna liczba przekroczyła końcem 2021 roku 1000 trafień! Którzy Polacy byli najlepsi w Bundeslidze?

W skrócie:

  • Wiosną sezonu 2022/2023 w kadrach drużyn Bundesligi znalazło się 5 Polaków. W obwodzie pozostał jeszcze szósty – Marcel Lotka (Borussia Dortmund)
  • Robert Lewandowski ma najwięcej goli i meczów ze wszystkich Polaków, którzy kiedykolwiek grali w Niemczech
  • Większość najlepszych polskich piłkarzy grała za Odrą w XXI wieku.

Najlepszym Polakiem w historii ligi niemieckiej jest rzecz jasna Robert Lewandowski, który strzelił dla Bayernu Monachium mnóstwo bramek i pobił masę strzeleckich rekordów. Obecnie jednak niewielu biało-czerwonych robi furorę u naszych zachodnich sąsiadów – jeśli o jakiejkolwiek w ogóle można mówić. Regularne występy notują tylko w Augsburgu Rafał Gikiewicz i Robert Gumny, a w coraz większym stopniu Wolfsburg zawojować chce Jakub Kamiński. Trudno o grę jest Marcinowi Kamińskiego, Jacek Góralski w Bochum ma mnóstwo problemów zdrowotnych, Marcel Lotka jest daleko w hierarchii bramkarzy Borussii Dortmund.

Ilu Polaków grało w lidze niemieckiej? Historyczne kontrowersje

Nie sposób podać dokładną liczby Polaków, która występowała w Bundeslidze, w taki sposób, aby nie wzbudzić żadnych kontrowersji. Wielu było bowiem piłkarzy, którzy mieli mieszane obywatelstwo i pochodzenie. Raz są oni traktowani jako Polacy, a raz jako Niemcy, choć niejednokrotnie sami czuli się trochę jednymi, trochę drugimi. Za czasów komunizmu mnóstwo ludzi z Polski uciekało do RFN, gdzie odnajdywało azyl. Wielu przyszłych zawodników trafiało do Niemiec jako dzieci, by potem wychowywać się i uczyć w niemieckim systemie.

W dużej mierze takie przypadki dotyczyły Ślązaków – jak np. Lukas Podolski, Sebastian Boenisch, Miroslav Klose czy Adam Bodzek – którzy z przyczyn historycznych, kulturowych i etnicznych nieraz bliżej mieli do Niemiec niż do Polski. Historia jest więc mocno skomplikowana, dlatego wybraliśmy 10 największych polskich piłkarzy w historii Bundesligi, którzy nie budzą żadnych wątpliwości.

Znani piłkarze z polskimi korzeniami. Zacne grono!

Najwięksi Polacy w historii Bundesligi

1. Robert LEWANDOWSKI – Borussia Dortmund, Bayern Monachium; w Bundeslidze 2010-2022

Jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) polskich piłkarzy w historii musi prowadzić w tym zestawieniu. Lewandowski to absolutny rekordzista, który na swoim koncie ma dziesiątki indywidualnych osiągnięć. Jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi, który ogólnie w liczbie zdobytych goli ustępuje tylko słynnemu Gerdowi Müllerowi. Zresztą to najczęściej właśnie z wynikami “Bombera” rywalizował “Lewy”. W sezonie 2020/21 udało się Polakowi przekroczyć granicę ustaloną przez Muellera i zdobyć aż 41 goli w czasie jednej kampanii ligowej.

Oprócz tego Lewandowski był rekordzistą, jeśli chodzi o zarobki w historii Bundesligi. Zdobył mnóstwo trofeów, w tym 10 mistrzostw Niemiec i 7 tytułów króla strzelców Bundesligi. Dwa razy był uznawany piłkarzem roku w najwyższej lidze niemieckiej, gdzie tylu spotkań co “Lewy” nie rozegrał nigdy żaden inny Polak. Jego odejście do Barcelony wzbudziło pewne kontrowersje i nie odbyło się w pełni tak, jak powinno, ale mimo tego piłkarz ten nadal jest ciepło wspominany w Bawarii.

Czytaj także:

  • Jakie rekordy może pobić Robert Lewandowski w La Liga?
  • Polacy w Bundeslidze. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?
  • Rekordowy rok 2021. Ile bramek zdobył Robert Lewandowski w swojej karierze?
najlepsi polacy w bundeslidze
PressFocus // fot. Rafal Rusek

2. Łukasz PISZCZEK – Hertha Berlin, Borussia Dortmund; w Bundeslidze 2007-2021

Chyba żaden polski piłkarz w żadnym niemieckim klubie nie cieszy się statusem takiej legendy, jak “Piszczu” w Borussii Dortmund. Początkowo pochodzący z Goczałkowic-Zdroju zawodnik był napastnikiem, ale sprawnie “przerobiono” go na prawego obrońcę, który w pewnym momencie był prawdopodobnie najlepszym na świecie. Wszystkie swoje sukcesy osiągał rzecz jasna w Borussii Dortmund, gdzie przez wiele lat był członkiem rady drużyny.

Zdobył z nią dwa pamiętne mistrzostwa Niemiec, które są ostatnimi przed rozpoczęciem wieloletniej dominacji Bayernu Monachium. Oprócz tego Piszczek jest Polakiem z drugą największą liczbą spotkań rozegranych w Bundeslidze, która latem 2021 roku zamknęła się definitywnie na 332 występach. Gdyby nie kontuzje, “Piszczu” zapewne dobiłby do 400 gier. W Dortmundzie został zapamiętany ze swoich dynamicznych rajdów, które w najlepszych czasach przeprowadzał prawą stroną boiska.

3. Jakub BŁASZCZYKOWSKI – Borussia Dortmund, Wolfsburg; w Bundeslidze 2007-15, 2016-19

Jego charakter trafił do kibiców Borussii chyba w jeszcze większym stopniu niż w przypadku Piszczka. Nie o każdym bowiem dortmundzcy raperzy nagrywali hip-hopowe kawałki. Błaszczykowski takiego zaszczytu dostąpił. Szybko przekonał do siebie Niemców, choć ci potrzebowali ładnych paru lat, by nauczyć się wymawiać jego nazwisko i by to trafiło w końcu na plecy koszulek, zastępując proste “Kuba”. 

Razem z Piszczkiem i Lewandowskim tworzył słynne trio w Borussii, gdzie trafił najwcześniej z nich. Sięgnął po wspomniane dwa mistrzostwa Niemiec, przy zdobyciu których odgrywał istotną rolę. O ile w przypadku “Piszcza” kontuzje bywały problemem, o tyle u Błaszczykowskiego były one prawdziwą zmorą. Przez całą karierę 108-krotny reprezentant Polski zmagał się z różnego rodzajami kłopotami mięśniowymi. Kuba jest piątym polskim piłkarzem, jeśli chodzi o liczbę występów w Bundeslidze.

4. Jacek KRZYNÓWEK – Norymberga, Bayer Leverkusen, Wolfsburg, Hannover; w Bundeslidze w latach 2001-03, 2004-10

O jego lewej nodze krążyły w Niemczech legendy. Słynny Bułgar Dymitar Berbatow nazwał Krzynówka jednym z najlepszych lewonożnych piłkarzy, jakiego widział. Pochodzący z Kamieńska skrzydłowy nigdzie nie grzał miejsca długo, bo najwięcej czasu – 5 lat – spędził w Norymberdze. Najlepiej szło mu jednak w Bayerze Leverkusen, gdzie w sezonie 2004/05 miał bezpośredni udział przy 17 golach.

Co ciekawe, z formalnego punktu widzenia można nazwać Krzynówka mistrzem Niemiec. W sezonie 2008/09 był marginalną postacią Wolfsburga i w rundzie jesiennej tylko 4 razy wybiegł na boisko. Dlatego na przełomie 2008 i 2009 roku Polak zmienił barwy klubowe i powędrował do Hannoveru. Kilka miesięcy po jego transferze Wolfsburg… sensacyjnie wygrał Bundesligę. Jacek Krzynówek zagrał w niemieckiej elicie 178 razy i jest 13. pod względem liczby występów.

5. Tomasz WAŁDOCH – Bochum, Schalke; w Bundeslidze w latach 1994-95, 1996-06

Puchar Niemiec to nie Bundesliga, ale warto zaznaczyć, że Wałdoch tamto trofeum miał okazję zdobyć dwukrotnie. W lidze natomiast ocierał się o mistrzostwo, ale razem z Schalke zakładał na szyję tylko dwa srebrne medale. Najbliżej historycznego sukcesu było w roku 2001, kiedy Bayern Monachium dosłownie rzutem na taśmę wyprzedził klub z Gelsenkirchen w tabeli w ostatnich sekundach sezonu.

Wałdoch przez lata imponował boiskową solidnością. Nie bez powodu jest 4. Polakiem w liczbie występów w Bundeslidze, których uzbierał na swoim koncie 249. Jako stoper zdobył też 18 goli, z czego 5 we wspomnianym sezonie 2000/01, co było jak na obrońcę więcej niż niezłym wynikiem. Co ciekawe, sam Wałdoch przyznał, że… nigdy nie myślał o grze w Bundeslidze. “Nie będę oszukiwał, że zawsze marzyłem o grze w Schalke. W ogóle nie chciałem grać w Bundeslidze” – powiedział po latach.

6. Jan FURTOK – HSV, Eintracht Frankfurt; w Bundeslidze w latach 1988-95

Może pochodzący z Katowic napastnik żadnego trofeum nie dźwignął, ale dał się zapamiętać z kapitalnej strony szczególnie w Hamburgu. Robert Lewandowski musiał pojawić się w Bundeslidze, aby Furtok został zdetronizowany z miana najlepszego polskiego strzelca w historii najwyższej ligi niemieckiej. Były napastnik zagrał w niej 188 razy (10. w historii Polaków) i zdobył aż 59 goli. Daje to mniej więcej jedno trafienie na 3 spotkania, czyli wynik więcej niż zadowalający.

Najlepszy dla Furtoka był bezapelacyjnie sezon 1990/91. W 32 występach Polak zdobył aż 20 bramek, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji strzelców tamtych rozgrywek. Lepszy był tylko Roland Wohlfarth z Bayernu Monachium, autor 21 trafień. Niemiec był jednak bardziej regularny, bo Furtok 14 goli strzelił na przestrzeni ostatnich 10 kolejek sezonu.

7. Tomasz HAJTO – Duisburg, Schalke, Norymberga; w Bundeslidze w latach 1997-2005

Współtowarzysz Wałdocha w czasie pobytu w Schalke – choć był tam nieco krócej, a w Bundeslidze rozegrał mniej spotkań. Udało mu się jednak przekroczyć granicę 200 gier, w trakcie których słynął ze swojej twardości i bezpardonowości. Choć jest kojarzony ze środkiem obrony, grywał też z prawej strony, gdzie nieraz popisywał się dalekimi wrzutami z autu. Był (i nadal jest) postacią niezwykle barwną.

W trakcie swojej bundesligowej kariery zdobył 14 goli, ale – co ciekawe – notował też dużo asyst, bo tych zgromadził 15. Najlepiej szło mu jednak… faulowanie. Przez długie lata niepobity był jego rekord w liczbie zgromadzonych na koncie żółtych kartek. W sezonie 1998/99 Hajto w barwach Duisburga zobaczył ich aż 16, co dopiero 21 lat później pobił Albańczyk Klaus Gjasula. Należy jednak podkreślić, że choć Polak był regularnie napominany, w tamtym sezonie ani razu nie został wyrzucony z boiska.

8. Eugen POLANSKI – Borussia Moenchengladbach, Mainz, Hoffenheim; w Bundeslidze w latach 2004-07, 2010-18

Nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć także Polanskiego. W Polsce jest uznawany za postać kontrowersyjną, bo choć urodził się w Sosnowcu, to od młodego wieku mieszkał w Niemczech, niespecjalnie interesując się krajem pochodzenia. Dopiero przed Euro 2012 dał o sobie znać i trafił do kadry Franciszka Smudy. Zagrał w niej 19 razy, nie imponował, później pokłócił się z Adamem Nawałką i tyle go w reprezentacji widzieli. Ale w Bundeslidze zagrał 254 razy – więcej gier mają tylko Piszczek i Lewandowski.

W Borussii Moenchengladbach grał jako młody i perspektywiczny, potem trafił do Mainz, gdzie jego kariera nabrała rozpędu. Nie był to może topowy środkowy pomocnik, ale często prezentował co najmniej solidny bundesligowy poziom. Doceniony został potem w Hoffenheim, gdzie mianowano go kapitanem zespołu. Miał okazję wówczas pracować z debiutującym w trenerskim świecie Julianem Nagelsmannem, który… był rok młodszy od niego.

najlepsi polacy bundesliga eugen polanski
fot. CITYPRESS24 / PRESSFOCUS

9. Andrzej JUSKOWIAK – Borussia Moenchengladbach, Wolfsburg, Energie Cottbus; w Bundeslidze w latach 1996-2003

W liczbach był bardzo zbliżony do Jana Furtoka. Jego średnia również wynosiła mniej więcej 3 trafienia na spotkanie, bo w 184 grach strzelił 57 goli. Furtok miał jednak nieco więcej asyst, bo 30 przy “tylko” 22 Juskowiaka. Pochodzący z Gostynia napastnik nigdy jednak nie był tak bliski zdobycia korony króla strzelców, choć… zanosiło się na to. W sezonie 98/99 Juskowiak po rundzie jesiennej był na czele klasyfikacji snajperów, mając na koncie 11 trafień. Na wiosnę długo jednak nie strzelał i dopiero w dwóch ostatnich kolejkach zdobył po bramce.

Co też warto wspomnieć, to że ogólnie rzecz ujmując (i pomijając feralną wiosnę) Juskowiak był regularniejszy od Furtoka. Bardzo równo grał przede wszystkim w Wolfsburgu, gdzie w trzech sezonach notował kolejno: 13, 12 i 12 bramek. Dopiero w czwartym przyszła lekka zadyszka, która poskutkowała transferem do Cottbus, gdzie rozegrał swój ostatni sezon w Bundeslidze.

Choć szło mu w Niemczech dobrze, Juskowiak jak i Wałdoch – nie kwapił się do gry za Odrą. “Nie chciałem nigdy grać w Niemczech. Uważałem tę ligę za bardzo wymagającą w treningu i grze. Mało było tam finezji” – mówił o ówczesnych realiach.

10. Artur WICHNIAREK – Arminia Bielefeld, Hertha Berlin; w Bundeslidze w latach 1999-00, 2002-10

Nie każdy piłkarz był na tyle popularny, aby zasłużyć sobie na przydomek “Króla”. A właśnie Koenig Artur robił w Niemczech furorę, głównie w barwach Arminii Bielefeld, gdzie kibice wspominają go aż po dziś dzień. Miał za Odrą kilka słabszych momentów, ale w aż czterech sezonach Bundesligi zdobywał dwucyfrową liczbę goli. Co więcej – choć to już akurat na zapleczu – dwa razy zostawał królem strzelców, w dwóch kolejnych sezonach.

Ogółem rozegrał w Bundeslidze 215 meczów, co daje mu 6. pozycję wśród Polaków. Zdobył 49 goli, w czym ustępuje jedynie Lewandowskiemu, Furtokowi i Juskowiakowi. Przede wszystkim był jednak królem drugiej ligi, choć do teraz pozostaje najskuteczniejszym zawodnikiem Arminii w historii jej występów w Bundeslidze. Jest także drugim najlepszym snajperem tego niepozornego klubu w całej jego historii.

⚽ Kursy na mecze Bundesligi znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!


Czytaj także:

  • Sprawdź typy na Bundesligę!
  • Jak obstawiać mecze? Wszystko o typowaniu w zakładach bukmacherskich

Polacy w Bundeslidze. Kto najwięcej?

W kategoriach „naj” ligi niemieckiej Robert Lewandowski nie ma sobie równych i nikogo to nie dziwi. Jeśli chodzi o dorobek strzelecki, to dzieli go przepaść nad drugim Janem Furtokiem. Podobnie jest z liczbą występów w Bundeslidze, gdzie „Lewy” wyprzedził jakiś czas temu Łukasza Piszczka.

Najlepsi polscy strzelcy

  1. Robert Lewandowski – 312 goli
  2. Jan Furtok – 59 goli
  3. Andrzej Juskowiak – 57 goli
  4. Artur Wichniarek – 49 goli
  5. Marek Leśniak – 42 gole
  6. Janusz Turowski – 28 goli
  7. Jakub Błaszczykowski – 28 goli
  8. Euzebiusz Smolarek – 25 goli
  9. Jacek Krzynówek – 24 gole
  10. Andrzej Buncol – 21 goli

Najwięcej występów Polaków w Bundeslidze

  1. Robert Lewandowski – 384 spotkania
  2. Łukasz Piszczek – 332 spotkania
  3. Eugen Polanski – 254 spotkania
  4. Tomasz Wałdoch – 249 spotkań
  5. Jakub Błaszczykowski – 235 spotkań
  6. Artur Wichniarek – 215 spotkań
  7. Marek Leśniak – 213 spotkań
  8. Tomasz Hajto – 201 spotkań
  9. Tomasz Zdebel – 201 spotkań
  10. Jan Furtok – 188 spotkań
5/5 - (4 głosy)
Poprzedni Wpis

Puchar Narodów Afryki 2021. Zwycięzca? Faworytem jest Senegal, ale…

Następny Wpis

Skoki na HS-106. Kto zdobędzie olimpijskie medale? Jak wypadną Polacy?

Jesteś gotowy, żeby wygrać?

Podobne wpisy

dogrywka-zasady
Hokej na lodzie

Zasady dogrywki. Ile trwa w różnych dyscyplinach sportowych?

24 marca 2023
turniej miami open
Tenis

Miami Open 2023. Kiedy grają Polacy? Jakie typy na faworytów?

24 marca 2023
sedzia pilka nozna
Piłka nożna

Sędzia piłkarski – zarobki, praca, rodzaje arbitrów. Jak zostać sędzią?

24 marca 2023
tabela ligi angielskiej
Piłka nożna

Tabela Premier League 22/23. Sprawdź stan rywalizacji ligi angielskiej!

24 marca 2023
linette azarenka typy
Tenis

Miami Open: Linette vs Azarenka – typy. Trudne zadanie dla Polki!

24 marca 2023
indywidualny mistrz swiata grand prix zuzel
Speedway Grand Prix

Indywidualny Mistrz Świata na żużlu. Zmarzlik obroni złoty medal w sezonie 2023?

24 marca 2023
hurkacz kokkinakis miami open typy
Tenis

Hurkacz vs Kokkinakis w 2. rundzie Miami Open – typy. Pora wyrównać bilans z Australijczykiem!

24 marca 2023
Polska - Czechy w finale baraży MŚ 2022?
Eliminacje

Czechy – Polska. Najtrudniejszy przeciwnik na start eliminacji Euro 2024?

24 marca 2023
mistrz ligi wloskiej
Piłka nożna

Kto mistrzem Włoch? Napoli już poza zasięgiem? Typy na zwycięzcę Serie A 2022/23

24 marca 2023

RANKINGI STRZELCÓW LIG

  

Król strzelców Ekstraklasa

Król strzelców Serie A

Strzelcy Premier League

La Liga strzelcy

Bundesliga strzelcy

Ligue 1 strzelcy

Liga Mistrzów strzelcy

 

SKOKI NARCIARSKIE

  

Klasyfikacja Pucharu Świata w skokach narciarskich

 

FAWORYCI DO MISTRZOSTWA

  

Mistrz Polski Ekstraklasa

Mistrz Anglii

Mistrz Hiszpanii

Mistrz Włoch

Mistrzowie Niemiec

Mistrz Francji

Kto wygra Ligę Mistrzów?

Kto wygra Ligę Europy?

 

KOSZYKÓWKA

  

Mistrz NBA

NBA Terminarz

 

PIŁKA NOŻNA

  

Rekordy Roberta Lewandowskiego

Mecze Polski

Ile zarabia piłkarz ekstraklasy?

Kto awansuje do ekstraklasy?

Kto spadnie z ekstraklasy?

 

HOKEJ NA LODZIE

  

NHL

NHL mistrzowie

NHL tabela

 

SIATKÓWKA

  

Mistrzowie Polski w siatkówce

Plusliga tabela i terminarz

Mistrzostwa Europy w siatkówce

Plusliga

Siatkarska Liga Mistrzów

 

TENIS

  

French Open

Polacy w US Open

Mecze Igi Świątek

 

PIŁKA RĘCZNA

  

Mistrzostwa Świata piłka ręczna 2023

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych

 

ESPORT

  

Ile zarabia esportowiec?

Turnieje CS:GO 2023

 

FORMUŁA 1

  

Klasyfikacja konstruktorów F1

Klasyfikacja kierowców F1

 

Jagiellonia
Lech
Zagłębie
Zagłębie
Lechia
PLS

OFICJALNY BUKMACHER

Fundacja STS

FUNDACJA

OFERTA

  

Zakłady Bukmacherskie

Zakłady live

Sporty wirtualne

Betgames

Esport

Promocje

Wyniki sportowe

Statystyki

 

PRODUKTY

  

Szybka Rejestracja

Błyskawiczne płatności

Cash-out

Bezpieczny zakład

Szybka wypłata

STS TV

 

INFORMACJE

  

Centrum Klienta

Blog STS

Odpowiedzialna Gra

Regulaminy

Kod promocyjny STS

 

O FIRMIE

  

Informacje o STS

Lokale STS

Kariera

Fundacja STS

Dla mediów

STS Holding

 

POBIERZ APLIKACJĘ

aplikacja android STS

aplikacja app store STS

aplikacja app gallery STS

DOŁĄCZ DO NAS

© 2022 STS S.A. www.sts.pl. Zakaz wstępu na stronę internetową i uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

Brak Wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Typy Bukmacherskie
  • Poradnik typera
  • Piłka nożna
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Siatkówka
  • Skoki narciarskie
  • MMA
  • Nowości STS
  • Koszykówka
  • Boks
  • Dart
  • ESPORT
  • Formuła 1
  • Hokej na lodzie
  • Kolarstwo
  • Lekkoatletyka
  • Żużel

© 2022 STS S.A.